Skocz do zawartości

Gotówka czy karta?


cesar

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że niby karta będzie lepszym rozwiązaniem bo wygodniejszym, ale te całe przewalutowania i jeszcze prowizje od tego jakoś zniechęcają mnie do korzystania z polskiej karty w stanach, więc pomyślałem że może wezmę gotówkę, a kartę będę używał kiedy skończy mi się gotówka (bardziej jestem oszczędny mając gotówkę aniżeli kartę :P) jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu na wyjazd turystyczny polecono konto walutowe w Alior Banku. Sama kupowałam sobie dolary i zasilałam kartę pre-paid. Potem część pieniędzy wybrałam, żeby mieć gotówkę, a część zostawiłam na karcie, żeby mieć pieniądze również w tej formie. I wystarczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotówka i karta (dolarowa w aliorze).

Np. za jedzenie wolę płacić gotówką (jakoś łatwiej mi się decydować na ilość napiwku), ale są sytuacje gdy nie ma alternatywy dla karty albo gotówka jest niewygodna.

Kilka przykładów:

1. Może się zdarzyć, że bank albo kantor w Polsce nie da Ci drobnych banknotów i będziesz miał np. tylko setki albo 50-tki. Automat do sprzedaży metrocardów na stacji przesiadkowej AirTrain-Subway w Howards Beach w Nowym Jorku ma limit na wydawanie reszty. Karta jest ratunkiem.

2. Za CitiBike w Nowym Jorku zapłacisz w automacie tylko kartą. Co więcej, jeśli kupiłeś abonament i nie masz keyfoba to terminale rozpoznają Cię tylko po karcie.

3. Oczywisty przykład - płatność w internecie na miejscu.

4. Laundromat - przyjmują quarters albo karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta do rachunku w USD. Parę banków w PL ma fajne oferty. 

Czasem bez gotówki nie dasz rady (bez quarters - zjazd z autostrady, tylko sloty na ćwiartki. zero obsługi. zero elektroniki...). W restauracji nie zdziw się jak przy płatności kartą kelner(ka) ją zabierze i przyjdzie z rachunkiem z wolnym miejscem na tip :)  dlatego też dla spokoju ducha część rodaków wybiera płatność gotówką. Wypłaty z bankomatów w USA z reguły obłożone są dodatkową prowizją (2-5 USD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 21.12.2016 o 08:06, Joanna30 napisał:

Mnie tu na wyjazd turystyczny polecono konto walutowe w Alior Banku. Sama kupowałam sobie dolary i zasilałam kartę pre-paid. Potem część pieniędzy wybrałam, żeby mieć gotówkę, a część zostawiłam na karcie, żeby mieć pieniądze również w tej formie. I wystarczyło :)

Joanna czy na tym koncie miałaś do wyboru kilka walut czy było tylko w $ ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Joanna30 napisał:

Ja sobie otworzyłam konto dolarowe. Ale można otworzyć konta i w innych walutach i mieć karty w innych walutach :)

dol1.jpg

dol2.jpg

No właśnie pytam, bo sobie otworzyłam i nie było wyboru jednej waluty tylko takie jakby pakiety. Chyba coś przeoczyłam, bo wydaje mi się, że można było usunąć niepotrzebne waluty, a ja z rozpędu kliknęłam dalej i mam PLN, USD, EUR i CHF. 

Kurde... jeszcze to w euro to się może kiedyś przydać, ale franki szwajcarskie są mi zupełnie zbędne :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...