Skocz do zawartości

Płatności i internet


kontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Wybieram się turystycznie zwiedzać USA jakoś w okolicach września i mam kilka pytań, ponieważ jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.

1.Czy jak przylecę do USA to na miejscu będzie działał mój telefon czy trzeba będzie zakupić kartę prepaid lub cały telefon prepaid bo widziałem takie na youtubie w filmikach. Mam zamiar zabrać ze sobą komputer i przydałby mi się również internet. Jak zrobić żeby to wszystko działało. Można zakupić jakieś miesięczne abonamenty czy coś w tym stylu? Jak najkorzystniej to wychodzi. Nie musi być jakiś super szybki ani telefon nie musi być jakiś mega drogi. Chodzi mi o zwykłe korzystanie do codziennych celów. 

2. Jak z płatnościami? Jak wiadomo w Ameryce podobno bez karty ani rusz. Wiadomo, że wezmę ze sobą gotówkę, ale jak najlepiej wpłacić ją na kartę? Czy w Ameryce najlepiej założyć konto (nie mówię bardzo dobrze po Angielsku więc może być kłopot) czy można to zrobić w Polsce i wziąć kartę ze sobą? Chyba nie ma już w Polsce kart prepaid? Czy może wystarczy moja zwykła prywatna karta z polskiego rachunku (ale wątpię, przewalutowania itp)

3. Planuje wypożyczyć samochód w Ameryce i trochę pozwiedzać. Czy oni honorują Polskie prawo jazdy czy muszę wyrobić jakiś dodatkowy dokument? Co będzie potrzebne do wypożyczenia auta? Domyślam się że również będę potrzebował karty bankomatowej? 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
31 minut temu, kontrol napisał:

 

3. Planuje wypożyczyć samochód w Ameryce i trochę pozwiedzać. Czy oni honorują Polskie prawo jazdy czy muszę wyrobić jakiś dodatkowy dokument? Co będzie potrzebne do wypożyczenia auta? Domyślam się że również będę potrzebował karty bankomatowej? 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

Kredytowej, nie bankomatowej. Jak sie wybierasz turystycznie do US bez kredytowej to generalnie robisz sobie wiecej problemow niz to warte. Mozna, ale jest znacznie znacznie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tel bedzie działał, ale dla ciebie lepiej i taniej bedzie jeśli sobie kupisz kartę typu PrePaid. Inaczej to roaming charges cię zjedzą. Jeśli masz tel bez SIMlocka, to możesz go tu w USA używać. Wystarczy włożyć kartę amerykańskiego operatora. Tel mozesz tez uzyc jako HotSpot source do laptopa. Polecam MetroPCS-za $30/ mies masz wszystko nielimitowane:
https://www.metropcs.com/shop/plans?cid=ps|GOOGLE|Brand - Core - High Volume|metro pcs|metropcs%3Fp&gclid=CjwKEAiAs_PCBRD5nIun9cyu01kSJAA-WD-rh1_-uDAW09JibxpNprMwTjybt7vW8AO7YSfK4NfO5BoCbKLw_wcB
Nie jest potrzebny kontrakt. Możesz płacić na zasadzie Month to month.
 A tak poza tym, w takim przykladowo NY, masz na kazdym kroku bezplatny publiczny internet.
2. Najlepiej to otworzyć konto walutowe w CitiBanku w PL. Dostaniesz kartę debetową którą będziesz mógł tu w USA w lokalnych oddziałach tego banku wypłacać $$$. Przed wyjazdem możesz tez sobie wyrobić kartę kredytową z tego banku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2016 o 14:30, kontrol napisał:

Witam 

 

Wybieram się turystycznie zwiedzać USA jakoś w okolicach września i mam kilka pytań, ponieważ jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.

1.Czy jak przylecę do USA to na miejscu będzie działał mój telefon czy trzeba będzie zakupić kartę prepaid lub cały telefon prepaid bo widziałem takie na youtubie w filmikach. Mam zamiar zabrać ze sobą komputer i przydałby mi się również internet. Jak zrobić żeby to wszystko działało. Można zakupić jakieś miesięczne abonamenty czy coś w tym stylu? Jak najkorzystniej to wychodzi. Nie musi być jakiś super szybki ani telefon nie musi być jakiś mega drogi. Chodzi mi o zwykłe korzystanie do codziennych celów. 

2. Jak z płatnościami? Jak wiadomo w Ameryce podobno bez karty ani rusz. Wiadomo, że wezmę ze sobą gotówkę, ale jak najlepiej wpłacić ją na kartę? Czy w Ameryce najlepiej założyć konto (nie mówię bardzo dobrze po Angielsku więc może być kłopot) czy można to zrobić w Polsce i wziąć kartę ze sobą? Chyba nie ma już w Polsce kart prepaid? Czy może wystarczy moja zwykła prywatna karta z polskiego rachunku (ale wątpię, przewalutowania itp)

3. Planuje wypożyczyć samochód w Ameryce i trochę pozwiedzać. Czy oni honorują Polskie prawo jazdy czy muszę wyrobić jakiś dodatkowy dokument? Co będzie potrzebne do wypożyczenia auta? Domyślam się że również będę potrzebował karty bankomatowej? 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

Płacić możesz kartą dowolną chociaż czasem przy kasie nasze "debit" muszą być zaznaczone jako "credit". Sam nie używam żadnej karty kredytowej, a w USA (ani w żadnym innym kraju) nie miałem nigdy problemów z płatnościami, wypożyczeniem auta itp. Są karty "prepaid" ale będziesz miał z nimi problem - nie ma na nich Twojego nazwiska. Lepiej załóż darmowe konto np. w dawnym Alior Sync do którego dostajesz bezpłatną kartę debetową, która działa we wszystkich systemach rezerwacyjnych hoteli/wypożyczalni aut/możesz nią płacić za bilety lotnicze - i możesz ją traktować jako "prepaid" :)  

Prawo jazdy - formalnie - musisz mieć międzynarodowe. Praktycznie - używaj naszego plastiku (jak pokazałem w wypożyczalni w Tampie nasze międzynarodowe to dziewczyna patrzała na mnie jak na Borata... a w oczach było "skąd Ty jesteś???").

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czyli wystarczy jak wezmę moją kartę z banku ING? tylko muszę sprawdzić ile będzie kosztować przewalutowanie, bo konto mam oczywiście w złotówkach. 

Ja będę płacił kartą tylko tam gdzie muszę czyli hotele i wypożyczalnie aut, bo głównym środkiem płatności będzie raczej gotówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, a czemu tak polecacie ten City Bank? Czy jest jakaś różnica między różnymi bankami? Tzn jeśli np otworzył bym konto walutowe w ING (to jest mój bank) i tam wpłacił pieniądze które rozmieniłem sobie w kantorze stacjonarnym to będę mógł płacić taką kartą? Czy może karty innych banków są mniej respektowane czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej City, bo szczerze nie warto patrząc jakie mają opłaty. Na jeden wyjazd nie warto, a karta jaką masz wystarczy w zupełności. Możesz swój bank uprzedzić, że jedziesz do US  by przypadkiem po pierwszej transakcji nie zablokowali Ci karty. Miałem ten przypadek z Aliorem, że po wypłacie z ATM zablokowali mi kartę.

Możesz zrobić prawojazdy międzynarodowe (35zł) i nie koniecznie się nim chwalić, a posługiwać się naszym plastikiem, a drugi papier mieć na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olmeca napisał:

Olej City, bo szczerze nie warto patrząc jakie mają opłaty. Na jeden wyjazd nie warto, a karta jaką masz wystarczy w zupełności. Możesz swój bank uprzedzić, że jedziesz do US  by przypadkiem po pierwszej transakcji nie zablokowali Ci karty. Miałem ten przypadek z Aliorem, że po wypłacie z ATM zablokowali mi kartę.

Możesz zrobić prawojazdy międzynarodowe (35zł) i nie koniecznie się nim chwalić, a posługiwać się naszym plastikiem, a drugi papier mieć na wszelki wypadek.

Są też banki, w których możesz otworzyć konto/konta walutowe bez żadnych dodatkowych opłat - tak, aby w maksymalnym stopniu zminimalizować ryzyko kursowe.
Sprawdź jednak zasady przewalutowania w swoim banku - ostatnio okazało się, że akurat w moim banku przewalutowanie następuje po średnim kursie NBP z danego dnia, więc nie ma korzystniejszego kursu wymiany :) i nie ma potrzeby posiadania osobnych kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...