Skocz do zawartości

Chicago - podział miasta


MarcelW.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich mieszkańców wietrznego miasta. Mam pytanko a właściwie ciekawość, jakie zamieszkujecie części miasta ? Jaka dzielnica jest dobra na początek przygody nad wielkim jeziorem? Przykładowo Des Plaines czy Oak Lawn ? Północ czy Południe ? Luźna rozmowa, za i przeciw. Dziękuję pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcelW. napisał:

Witam drogich mieszkańców wietrznego miasta. Mam pytanko a właściwie ciekawość, jakie zamieszkujecie części miasta ? Jaka dzielnica jest dobra na początek przygody nad wielkim jeziorem? Przykładowo Des Plaines czy Oak Lawn ? Północ czy Południe ? Luźna rozmowa, za i przeciw. Dziękuję pozdrawiam.

Des Plaines i Oak Lawn nie są częściami Chicago tylko tzw. suburbs. Nie wiemy czego oczekujesz (tanio, dobra komunikacja publiczna z centrum Chicago, dobre szkoły, bliskość sklepów, bezpieczeństwo, dużo zieleni itp.), więc trudno doradzić coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jackie napisał:

Des Plaines i Oak Lawn nie są częściami Chicago tylko tzw. suburbs. Nie wiemy czego oczekujesz (tanio, dobra komunikacja publiczna z centrum Chicago, dobre szkoły, bliskość sklepów, bezpieczeństwo, dużo zieleni itp.), więc trudno doradzić coś konkretnego.

Przepraszam za brak precyzji z mojej strony ( pisanie na szybkiego - święta, goście). Tak ,tak wiem, że to nie Chicago same w sobie, ba Oak Lawn to ... wieś :) Chodzi mi o ceny mieszkań , bezpieczeństwo, przyjazne otoczenie. Mam rodzinę w dwóch miejscach , jedni mieszkają w Summit nie daleko lotniska Midway, drudzy na Dunning. Jedni mówią tak ,drudzy tak więc pytam kogoś z zewnątrz :) Dziękuję/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2016 o 09:49, MarcelW. napisał:

Przepraszam za brak precyzji z mojej strony ( pisanie na szybkiego - święta, goście). Tak ,tak wiem, że to nie Chicago same w sobie, ba Oak Lawn to ... wieś :) Chodzi mi o ceny mieszkań , bezpieczeństwo, przyjazne otoczenie. Mam rodzinę w dwóch miejscach , jedni mieszkają w Summit nie daleko lotniska Midway, drudzy na Dunning. Jedni mówią tak ,drudzy tak więc pytam kogoś z zewnątrz :) Dziękuję/

Dobrze jest sie oderwac od swiatecznego makowca i lodowatego kieliszka aby zadac pytanie w jakiej czesci Chicago zamieszkac...

W Chicago bylem raz - downtown zrobilo na mnie ogromne wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 02:25, ilya_ napisał:

Dobrze jest sie oderwac od swiatecznego makowca i lodowatego kieliszka aby zadac pytanie w jakiej czesci Chicago zamieszkac...

W Chicago bylem raz - downtown zrobilo na mnie ogromne wrazenie.

Sorry bracie ale kieliszek przed godz 10 to nie moja bajka nawet w święta, makowca średnio lubię ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/26/2016 o 02:49, MarcelW. napisał:

Chodzi mi o ceny mieszkań , bezpieczeństwo, przyjazne otoczenie. 

 

Sprecyzuj jeszcze bardziej. Ile możesz na początek wydać na mieszkanie? Bezpieczeństwo to b. względna sprawa, ja mieszkam w bezpiecznym miejscu (Oak Park) ale dla wielu osób sam fakt bliskości Oak Park do jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Chicago jest nie do przełknięcia. Przyjazne otocznie? Chodzi ci o Polonię? Des Plaines to ładne i względnie niedrogie miejsce z dużą ilością Polonii, ale IMO nudno tam ;) Oczywiście wszystko zależy od tego czego chcesz, miliony osób ma w nosie czy w miejscu zamieszkania mają "vibrant downtown" czy nie.

Sporo informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.city-data.com/city/Illinois.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...