johnyB

Pytanie o DS160

17 postów w tym temacie

Witam w 2017 planuje odwiedzic stany , teraz tak polowa mojej rodziny posiada , posiadala wizy byli na przelomie 20 lat odwiedzic ameryke tylko i wylaczenie w celach turystycznych , natomiast tata jest tam od okolo 6 lat legalnie ma zieloną karte , ja nasluchalem sie od siostry ktora lata sluzbowo do USA przynajmniej 4 razy do roku  , mamy , i od dziadka jakie te stany sa piekne wiezowce ladne i wielkie samochody , i ze koniecznei kiedys tez musze odwiedzic USA , tymbardziej ze 3/4 europy mam juz zwiedzone , to nie chce byc gorszy i chce wkoncu zrobic wize tym roku podejrzewam ze wezme sie za to na poczatku roku a latem NYC na 2 tygodnie jak dostane urlop w firmie , teraz tak pytanie brzmi w wniosku DS160 widnieje gdzie bede mieszkal i do kogo lece i czy rodzic ktorys przebywa w USA , rozumiem ze najkorzystniej jest wpisac prawde i tylko prawde czyli ze jeden z rodzicow przebywa na terenie USA oraz ze ma swoje mieszkanie i tam bede przez okres 2 tygodni przebywal czy taka prawda mi nie zaszkodzi pomzoe itd itp ? 

Edytowane przez johnyB
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisać prawdę, bo jesli Cie złapią na kłamstwie to mogą dac dożywotni zakaz wjazdu. Czy ojciec moze zaszkodzić? To zalezy jak zdobył zielona karte. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

są przypadki ze tzw szkodzi i sa ze nie.. Tylko ze jak Cie złapią na kłamstwie to masz nie wesoło później.

pisać i mówić prawdę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok , dzieki za informacje , jeszcze pytanie co do oplaty , nie bede placil przez konto intrrnetowe , pojde zaplacic za promese do banku na poczcie , pytanie brzmi?

po wypelneniu wniosku i wydrukowaniu sobie tej strony z potwierdzeniem ile czasu mam na zaplate , bo wniosek bede na spokojnie sobie w sobote niedziele wypelnial w wolnym czasie a jak wiadomo wtedy banki zamkniete 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie możesz iść w przeciągu tygodnia. Z tego, co pamiętam, wypełnione wnioski są przez 30 dni na serwerze, więc w tym przedziale czasowym trzeba z nich "skorzystać".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok dzieki za szczere odpowiedzi ciekawe czy uda mi sie zobaczyc ameryke w 2017 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 28.12.2016 o 12:18, johnyB napisał:

ok dzieki za szczere odpowiedzi ciekawe czy uda mi sie zobaczyc ameryke w 2017 

jak sie Panu w okienku nie spodobasz to marne szanse.... To loteria... Ale życzę szczęścia... Ja tez zamierzam w styczniu robić po raz drugi bo za pierwszym razem nie dostałem.... Za małe związki z Polską ....

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie przejmuje sie tym panie zenek77,  loteria to loteria , szkoda by mi bylo tylko 160 usd bo za to mam dobry weekend w górach 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, johnyB napisał:

nie przejmuje sie tym panie zenek77,  loteria to loteria , szkoda by mi bylo tylko 160 usd bo za to mam dobry weekend w górach 

dokładnie... ponad 7stów na polskie do tego dojazd do Ambasady nie każdy ma blisko , cos zjeść myślę że 9stówek trzeba wydać

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 godziny temu, zenek77 napisał:

dokładnie... ponad 7stów na polskie do tego dojazd do Ambasady nie każdy ma blisko , cos zjeść myślę że 9stówek trzeba wydać

Wpadlbys na forum przed wizyta i mialbys 9 stow w kieszeni. 

Ja po wize musze leciec do Polski i koszt jest duzo wyszy niz te 900zl i nie narzekam, bo to moj wybor. 

Edytowane przez KaeR
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, zenek77 napisał:

ale czy Tobie ktoś każe gdziekolwiek jechać? Nie odpowiadają Ci warunki - nie jedziesz. Chcesz, stać Cie - jedziesz. Wszyscy podlegają tym samym zasadom i nikt nie ma 100% gwarancji, że nie spotka się z odmową. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, KaeR napisał:

Wpadlbys na forum przed wizyta i mialbys 9 stow w kieszeni. 

Ja po wize musze leciec do Polski i koszt jest duzo wyszy niz te 900zl i nie narzekam, bo to moj wybor. 

rozumiem. ale po co płacic taka danine jak mozna by bylo zaplacic z 20 dolarow symbolicznie i gitara. Ceny wiz do USA sa jedne z najwyższych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

14 godzin temu, zenek77 napisał:

rozumiem. ale po co płacic taka danine jak mozna by bylo zaplacic z 20 dolarow symbolicznie i gitara. Ceny wiz do USA sa jedne z najwyższych

Może i są, ale są to wizy przeważnie na 10 lat, jeśli chodzi o wizy turystyczne. Moja jednorazowa wiza do Kanady kosztowała ok. $70+podróż do DC. Mam w paszporcie kilka jednorazowych wiz, które kosztowały po kilkadziesiąt dolarów. Nie mówię już o kosztach załatwiania. 

Weź również pod uwagę, że koszt wizyty zależy od ceny dolara. Należy podziękować polskiemu rządowi za osłabienie złotówki.

Żyjemy w czasach i rzeczywistości, gdzie granice będą się zamykać a nie otwierać. Stąd bym nie liczył na żadne przywileje dla Polski w najbliższych latach.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.12.2016 o 14:03, NioseWamPicie napisał:

ale czy Tobie ktoś każe gdziekolwiek jechać? Nie odpowiadają Ci warunki - nie jedziesz. Chcesz, stać Cie - jedziesz. Wszyscy podlegają tym samym zasadom i nikt nie ma 100% gwarancji, że nie spotka się z odmową. 

kultury może troszkę.... Stać mnie ale nie odpowiadaja mi warunki i chcę jechać tak jak do innych krajów....

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 31.12.2016 o 09:37, KaeR napisał:

Może i są, ale są to wizy przeważnie na 10 lat, jeśli chodzi o wizy turystyczne. Moja jednorazowa wiza do Kanady kosztowała ok. $70+podróż do DC. Mam w paszporcie kilka jednorazowych wiz, które kosztowały po kilkadziesiąt dolarów. Nie mówię już o kosztach załatwiania. 

Weź również pod uwagę, że koszt wizyty zależy od ceny dolara. Należy podziękować polskiemu rządowi za osłabienie złotówki.

Żyjemy w czasach i rzeczywistości, gdzie granice będą się zamykać a nie otwierać. Stąd bym nie liczył na żadne przywileje dla Polski w najbliższych latach.

różnie bywa kolezanka dostała na rok inna na 5 lat  inna na 10 wszystko w rękach Pana konsula

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 godziny temu, zenex 77 napisał:

kultury może troszkę.... Stać mnie ale nie odpowiadaja mi warunki i chcę jechać tak jak do innych krajów....

Zrozum wreszcie, ze jesli chcesz leciec do US to niestety Ty musisz sie dostosowac do warunkow jakie US stawia,  a nie US do Twoich oczekiwan. A co do kultury, to moim zdaniem NioseWamPicie prezentuje wysoki jej poziom.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

To nie tyczy się tylko US. Jak ktoś chce iść na imprezę w dresie to może to zrobić ale musi się liczyć z tym, że go mogą go nie wpuścić.

Ja np pracuję na etacie i mam własną działalność gospodarczą. Mimo, że pracodawca płaci za mnie składki na ubezpieczenie zdrowotne to z tytułu działalności muszę opłacać te same składki drugi raz (niby czemu - do dwóch szpitali mnie zabiorą jak mi się coś stanie? Podwójne dawki leków mi przepiszą?). Ale płacę bo takie jest prawo i warunek prowadzenia DG. I moja opinia i marudzenie że to głupie i że powinno być inaczej nie zmieni niczego.

Niestety życie jest pasmem kompromisów i nawet u siebie w domu nie można robić na co się ma ochotę, bo są rzeczy które ogranicza prawo i tyle - trzeba się podporządkować nawet, jeśli nam się to nie podoba. 

PS.

Nawet Chodakowską zawrócili jak nie miała odpowiedniej wizy jak poleciała do Stanów pracować przy kampanii Adidasa. ;) Bo mieli prawo.

Edytowane przez NioseWamPicie
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.