Skocz do zawartości

wjazd do Polski a brak polskiego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę dobrze wiedzieć, mnie pewnie nie bardzo bedzie dotyczyć skoro nie latam bezpośrednio do USA, ale dobrze miec na uwadze. Ja lubie przesiadki :) 

To teraz pytanie, co jesli sie ma jedynie paszport amerykański i wylatuje sie z polskiego lotniska np: przez Niemcy. Nigdy na lotnisku w PL nie sprawdzali mi zielonej karty ale bedą miec w systemie ze docelowe miejsce to Denver. Wpuszcza mnie do samolotu na podstawie dowodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minut temu, pelasia napisał:

Kurczę dobrze wiedzieć, mnie pewnie nie bardzo bedzie dotyczyć skoro nie latam bezpośrednio do USA, ale dobrze miec na uwadze. Ja lubie przesiadki :) 

To teraz pytanie, co jesli sie ma jedynie paszport amerykański i wylatuje sie z polskiego lotniska np: przez Niemcy. Nigdy na lotnisku w PL nie sprawdzali mi zielonej karty ale bedą miec w systemie ze docelowe miejsce to Denver. Wpuszcza mnie do samolotu na podstawie dowodu? 

Prawdopodobnie nie, ale wtedy spokojnie mozesz dac amerykanski paszport. Bo to nie celnicy beda Cie odprawiac tylko zwykli pracownicy linii lotniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelasia napisał:

Kurczę dobrze wiedzieć, mnie pewnie nie bardzo bedzie dotyczyć skoro nie latam bezpośrednio do USA, ale dobrze miec na uwadze. Ja lubie przesiadki :) 

To teraz pytanie, co jesli sie ma jedynie paszport amerykański i wylatuje sie z polskiego lotniska np: przez Niemcy. Nigdy na lotnisku w PL nie sprawdzali mi zielonej karty ale bedą miec w systemie ze docelowe miejsce to Denver. Wpuszcza mnie do samolotu na podstawie dowodu? 

Spokojnie - pokażesz US paszport i tyle. Ja tak latałem wiele razy przez CDG i AMS. Ludzi z ground handling to wali, czepia się SG czy jak tam polskie CBP się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zenek77 napisał:

znajomy ma obywatelstwo i polskie i amerykańskie i lata do Polski na amerykanskim , polski juz dawno stracił ważność nie siejcie zamętu... skoro ktoś ma podwójne obywatelstwo to moze jednego i drugiego paszportu używać

 

Przestań gadać głupoty. Prawo mówi że masz posługiwać się polskim paszportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd tyle nerwów? Piszę bo sam widziałem paszport z ciekawości chciałem zobaczyc jak wygląda amerykański paszport i tak sie składa że miałem okazję odwozić ich na lotnisko... posługiwał się tylko amerykańskim... To po co mu ten paszport amerykański skoro nie może się nim posługiwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zenek77 napisał:

a skąd tyle nerwów? Piszę bo sam widziałem paszport z ciekawości chciałem zobaczyc jak wygląda amerykański paszport i tak sie składa że miałem okazję odwozić ich na lotnisko... posługiwał się tylko amerykańskim... To po co mu ten paszport amerykański skoro nie może się nim posługiwać? 

 

Masa osób posługuje się amerykańskim, co nie oznacza że według prawa mają używać polskiego. Poczytaj o pułapce paszportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zenek77 zbanowany napisał:

ja pracuje z tym na co dzień i wiem lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd ok? 

Wiesz, to jest złośliwe wprowadzanie ludzi w błąd, ale okej. Osobiście uwazam, ze ludzie powinni byc odpowiedzialni za swoje czyny. Jeśli ktoś uwierzy plotkom "Zenka który widział i słyszał" a zignoruje "Ustawę z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych"  Dz.U. 2006 nr 143 poz. 1027, to w razie kłopotów będzie sam sobie winien.

Opieranie się na plotkach i pogłoskach zasłyszanych od znajomych prowadzi naiwnych na drogę rozzalonych płaczek z pretensjami do całego świata tylko nie do siebie. Jedynie co pozostaje takim nieszczęśnikom to usprawiedliwianie swoich błędów i porazek "niesprawiedliwością" swiata, przekonywaniem innych i siebie ze jest się lepszym od "muslimów", "ciapatych" i terrorystów, w ekstremalnych zaś przypadkach - tłumaczenie niepowodzeń "pechostwem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kzielu napisał:

Spokojnie - pokażesz US paszport i tyle. Ja tak latałem wiele razy przez CDG i AMS. Ludzi z ground handling to wali, czepia się SG czy jak tam polskie CBP się nazywa.

Kzielu, czyli to tylko problem przy lotach bezposrednich wracajacych do USA? Jesli wylatuje z PL do USA z przesiadka w innym kraju europejskim to mnie na amerykanskim wypuszcza?? (Btw, mam nazwisko meza niepolskie a imie raczej miedzynarodowe jesli to w czyms pomoze;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 poleca ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...