cee

jak szukać

41 postów w tym temacie

Cześć. 

Zastanawia mnie czego używacie do wyszukiwania biletów. Jakieś stronki ( justfly.com, kayak.com itp ), pośrednicy, albo całkiem inne metody. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kayak poda ci ceny z Orbitz, Expedia, Priceline i innych (musisz tylko zaznaczyć) więc możesz sobie porównać i wybrać najtańszą/najlepszą opcję. Nie zaszkodzi przy okazji zadzwonić do biura podróży. Biura podróży mają często promocje  niedostępne online.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Online Travel Agents, OTA (jak właśnie Kayak), są okej. Skyscanner.net tez daje radę.

Ja generalnie uzywam googleflights, ma duzo większe mozliwości w porównaniu do innych (widoczne dni o najnizszych cenach, wpisywanie krajów zamiast konkretnych miejsc, najnizsza cena od konkretnej daty na podróz na konkretną ilosc dni, i tym podobne). Dostajesz linki do linii lotniczych jak i do OTAs. No i jest oczywiście https://matrix.itasoftware.com/  , ale tu juz trzeba spędzic trochę czasu aby ogarnąc system, no i bezpośrednio nie da się ze strony kupic.

Zatem ogólnie - google flights.

Szukasz czegoś konkretnego?

Edytowane przez rzecze1
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedz. 

W sumie to nie szukam niczego konkretnego na razie, ale lubię znać ceny biletów :D i kursu dolara. Takie już moje zboczenie :D 

Czy są jakieś konkretne pory kiedy " wrzucają" nowe bilety, w całkiem przyzwoitych cenach ? Słyszałem od znajomej z SouthWest, że zawsze po północy, ale nie regularnie, jeśli chodzi o dni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, kazdy ma swoje hobby, ja tez :)

Teoretycznie i statystycznie bilety są najtańsze we wtorki po południu. Nie zartuję :)

Nigdy nie kupuj biletów w weekendy, wtedy kupują je ludzie, którzy nie mają na to czasu od poniedziałku do piątku, bo pracują. A jak pracują to mają pieniądze, A jak mają pieniądze, to je wydają wtedy kiedy mają czas. A, ze mają czas w weekend, to wtedy bilety są statystycznie najdrozsze...

W ten sam weekend szef którejś z linii lotniczych wymyśla promocję, którą objawia podwładnym w poniedziałek rano. Firma wprowadza promocję w zycie w poniedziałek po południu. Do wtorku popołudnia konkurencja reaguje na promocję i wprowadza własne obnizki. Ludzie kupują.

Tyle co do statystyk :) Ogólnie warto śledzic fora i blogi - fly4free.com, secretflying.com no i oczywiście niezastapiony flyertalk.com

Pzdr!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, rzecze1 napisał:

Wiem, kazdy ma swoje hobby, ja tez :)

Teoretycznie i statystycznie bilety są najtańsze we wtorki po południu. Nie zartuję :)

Nigdy nie kupuj biletów w weekendy, wtedy kupują je ludzie, którzy nie mają na to czasu od poniedziałku do piątku, bo pracują. A jak pracują to mają pieniądze, A jak mają pieniądze, to je wydają wtedy kiedy mają czas. A, ze mają czas w weekend, to wtedy bilety są statystycznie najdrozsze...

W ten sam weekend szef którejś z linii lotniczych wymyśla promocję, którą objawia podwładnym w poniedziałek rano. Firma wprowadza promocję w zycie w poniedziałek po południu. Do wtorku popołudnia konkurencja reaguje na promocję i wprowadza własne obnizki. Ludzie kupują.

Tyle co do statystyk :) Ogólnie warto śledzic fora i blogi - fly4free.com, secretflying.com no i oczywiście niezastapiony flyertalk.com

Pzdr!

Tez zawsze tak słyszałam, choc musze przyznać, ze znalazłam dość dobre ceny biletów w przeszłości w niedziele :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czy cena biletu zależy też od czasu w którym będziemy podróżować ? wylot-powrót 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest tylko kwestia kiedy, ale w jakim stopniu lot jest wykupiony... oprocz wielu innych czynnikow. Od czasu deregulacji w USA, linie lotnicze pracuja nad modelami, ktore pozwalaja im maksymalizowac przychody od przewozu pasazerow. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, cee napisał:

a czy cena biletu zależy też od czasu w którym będziemy podróżować ? wylot-powrót 

Tak. Zauważyłem ze najtańsze bilety są na srodek tygodnia tj środa, czwartek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 minuty temu, cee napisał:

Tez. Kiedys yapta (teraz nalezy do kayaka) miala wykresy (na podstawie danych historycznych) z cena w zaleznosci od dnia wylotu. Ja daty mam obcykane na swieta, dlatego lece wczesniej przed wigilia i nigdy nie wracam w pierwszym tygodniu po nowym roku. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, cee napisał:

O, tak! Generalnie ceny biletów to jest pole minowe ciekawsze od prawa międzynarodowego (o czym pisałem dziś w innym wątku :) ), a zasad, ograniczeń i kruczków jest tyle, ze nawet pracownicy linii lotniczych mają trudności aby się w systemie połapac. I stąd "error fares", czy end-on-end pemitted fares gdzie kupując odpowiednią "trzecią nogę"  (lub pierwszą) mozna zrzucic "airlines fuel charge" i leciec duzo taniej.

Zazwyczaj promocje są na podróze od 7 do 30 dni (stąd wysokie ceny biletów z wylotem i powrotem w odstępie kilku miesięcy), no i trzeba miec w grafiku noc z soboty na niedzielę,

Co do error fares to ostatnio była opcja na lot w bizness klasie z Florencji do Dusseldorfu z nieograniczoną liczbą przesiadek po świecie za około 600-700 euro. Ludziska pokupowali bilety Florencja-Tokio-Sydney-Singapur-Duseldorff-NYC-Los Angeles-Rio-Florencja i wszystkie inne warianty jakie były dostępne. Alitalia w końcu się gapnęła, ale tym co kupili i zdązyli "wyleciec" się udało.

Edytowane przez rzecze1
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to że na święta czy wakacje ceny skaczą jak kangurki to nie trzeba być mega bystrym ;) W zeszłym roku bilet taki sam, pod względem wylotu, przylotu, presiadek itp. te same lotniska a jedynie data 27 czerwca i 26 czerwca i różnica ok 1000 pln :o 

Dzięki za całe info. Na pewno się przyda ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, cee napisał:

no to że na święta czy wakacje ceny skaczą jak kangurki to nie trzeba być mega bystrym ;) 

Nie no, naprawde? ;> A wiesz dokladnie, ktorego dnia? Nie mowimy tu o kupowaniu biletowow 101. Dla mojej lokalizacji jest specyficzny dzien, kiedy ceny drastycznie rosna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, cee napisał:

no to że na święta czy wakacje ceny skaczą jak kangurki to nie trzeba być mega bystrym ;)

Spring break, Lipiec, Sierpień (do 20 czy coś), Thanksgiving i Christmas to jest jedyny czas na który bilety trzeba kupowac jak najwcześniej (od 11 miesięcy przed bo juz nie spadną), lub gdy jest juz za pózno - zaznaczyc opcję biznes/first. Bilet jest często niewiele drozszy, lub wręcz się zdarza, ze... tańszy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem dokładnie którego dnia. 

Lecąc 18go grudnia były już ceny świąteczne, ale 8go jeszcze normalne.

Z kolei teraz rodzice lecieli waw-phx 13go grudnia i bilety dostaliśmy po $600 z jedną przesiadką w Londynie. 

Edytowane przez cee
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, cee napisał:

nie wiem dokładnie którego dnia. 

Wybierz wyszukiwarkę która pokazuje ceny 3 dni wstecz i 3 dni później. Jak lecę sama to mam to w nosie, ale już przelot dla mojej rodziny (3 osoby) może mieć sporą różnicę w cenie. Wolę lecieć w innym dniu niż pierwotnie planowałam i przeznaczyć te parę stówek na np. lepszy hotel.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Google flights

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tanich wtorkow to się nie zgodzę, sledzilam przez ostatnie kilka miesięcy ceny i tańsze bywały w śr i czw.. 

A no i pewnie wiecie , że szukać biletów w privite browsing w przeglądarce należy. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedź. Wybieram się w wakacje i chcę znaleźć najlepsze bilety. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ściągnij sobie aplikacje Hooper.  Na bieżąco informuje cię o zmianach w cenie na danej linii. Dość przydatna rzecz.  

Co do Kayaka i Scyscanner teraz trzeba bardzo uważać. Kiedyś można było kupować tam bilety bez zastanowienia ale nie tak dawno wprowadzili 3rd party które są spamerami i warto przed kupnem poszukac o nich opinii. 

Gdy cena jest za dobra żeby była prawdziwa, zwracajcie uwagę kto oferuje bilet i od pośredników typu ExploreTrip czy TravelMerry trzymajcie się z daleka. 

Ja korzystam z matrix ita - to tylko wyszukiwarka wiec nie da sie tam kupic biletow ale do tej pory znajdowałam tam najlepsze oferty. Mozesz wyszukiwac bilety z kilku/kilkunastu lotnisk na raz i wpisać dany okres czasowy który cie interesuje(np. 12-19 dni). 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jesli nie macie zobowiazan czasowych, polecam newslettery z linii lotniczych. czesto super fajne oferty, ale trzeba byc elastycznym. popieram, co pisze agatenka: na tych agregatowych wyszukiwarkach mozna sie niezle sparzyc, jesli rezerwujesz przez jakies third-party. trzy razy trafilam tak na stand-by, bo nie bylo mozliwosci klepniecia miejsca w samolocie podczas rezerwacji. jak sie lata samemu, zaden problem, ale z cala rodina juz troche kicha. 

mimo wszystko uzywam agregatow, ale potem samej rezerwacji dokonuje na stronie linii. dosc czesto cena ciut wyzsza, ale ostatnio bylam milo zaskoczona, bo usalo sie kupic bilet o blisko $70 taniej niz w wyszukiwarce. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam przeglądałem na lotach np raynair co oferuje itp lot itp tak sobie ogarniasz i widziesz mniej wiecej jakie sa ceny żeby lecieć tak chyba najprościej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dokładnie, jakie daty?  Na wrzesień to koszt około 3100zł w obie strony.

PS. Screena robisz przyciskiem prtscr i wklejasz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz