Skocz do zawartości

jak szukać


cee

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, cee napisał:

a czy cena biletu zależy też od czasu w którym będziemy podróżować ? wylot-powrót 

 

O, tak! Generalnie ceny biletów to jest pole minowe ciekawsze od prawa międzynarodowego (o czym pisałem dziś w innym wątku :) ), a zasad, ograniczeń i kruczków jest tyle, ze nawet pracownicy linii lotniczych mają trudności aby się w systemie połapac. I stąd "error fares", czy end-on-end pemitted fares gdzie kupując odpowiednią "trzecią nogę"  (lub pierwszą) mozna zrzucic "airlines fuel charge" i leciec duzo taniej.

Zazwyczaj promocje są na podróze od 7 do 30 dni (stąd wysokie ceny biletów z wylotem i powrotem w odstępie kilku miesięcy), no i trzeba miec w grafiku noc z soboty na niedzielę,

Co do error fares to ostatnio była opcja na lot w bizness klasie z Florencji do Dusseldorfu z nieograniczoną liczbą przesiadek po świecie za około 600-700 euro. Ludziska pokupowali bilety Florencja-Tokio-Sydney-Singapur-Duseldorff-NYC-Los Angeles-Rio-Florencja i wszystkie inne warianty jakie były dostępne. Alitalia w końcu się gapnęła, ale tym co kupili i zdązyli "wyleciec" się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no to że na święta czy wakacje ceny skaczą jak kangurki to nie trzeba być mega bystrym ;) W zeszłym roku bilet taki sam, pod względem wylotu, przylotu, presiadek itp. te same lotniska a jedynie data 27 czerwca i 26 czerwca i różnica ok 1000 pln :o 

 

Dzięki za całe info. Na pewno się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cee napisał:

no to że na święta czy wakacje ceny skaczą jak kangurki to nie trzeba być mega bystrym ;) 

 

Nie no, naprawde? ;> A wiesz dokladnie, ktorego dnia? Nie mowimy tu o kupowaniu biletowow 101. Dla mojej lokalizacji jest specyficzny dzien, kiedy ceny drastycznie rosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cee napisał:

no to że na święta czy wakacje ceny skaczą jak kangurki to nie trzeba być mega bystrym ;)

 

Spring break, Lipiec, Sierpień (do 20 czy coś), Thanksgiving i Christmas to jest jedyny czas na który bilety trzeba kupowac jak najwcześniej (od 11 miesięcy przed bo juz nie spadną), lub gdy jest juz za pózno - zaznaczyc opcję biznes/first. Bilet jest często niewiele drozszy, lub wręcz się zdarza, ze... tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cee napisał:

nie wiem dokładnie którego dnia. 

 

Wybierz wyszukiwarkę która pokazuje ceny 3 dni wstecz i 3 dni później. Jak lecę sama to mam to w nosie, ale już przelot dla mojej rodziny (3 osoby) może mieć sporą różnicę w cenie. Wolę lecieć w innym dniu niż pierwotnie planowałam i przeznaczyć te parę stówek na np. lepszy hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie aplikacje Hooper.  Na bieżąco informuje cię o zmianach w cenie na danej linii. Dość przydatna rzecz.  

Co do Kayaka i Scyscanner teraz trzeba bardzo uważać. Kiedyś można było kupować tam bilety bez zastanowienia ale nie tak dawno wprowadzili 3rd party które są spamerami i warto przed kupnem poszukac o nich opinii. 

Gdy cena jest za dobra żeby była prawdziwa, zwracajcie uwagę kto oferuje bilet i od pośredników typu ExploreTrip czy TravelMerry trzymajcie się z daleka. 

Ja korzystam z matrix ita - to tylko wyszukiwarka wiec nie da sie tam kupic biletow ale do tej pory znajdowałam tam najlepsze oferty. Mozesz wyszukiwac bilety z kilku/kilkunastu lotnisk na raz i wpisać dany okres czasowy który cie interesuje(np. 12-19 dni). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...