Skocz do zawartości
kamilboro97

Wiza, następnie obywatelstwo?

Recommended Posts

kamilboro97    0

Cześć wszystkim tutaj. Niedługo kończę szkołę, po której chciałbym na stałe wyjechać do USA. Mógłby ktoś tutaj pomóc mi i wyjaśnić wszystko odnośnie wiz? Co muszę zrobić, jakie warunki spełnić, aby móc wyjechać tam i zostać na stałe? Jest możliwość wyjechania na wizie pracowniczej a następnie przedłużanie jej aby ostatecznie po pięciu latach starać się o obywatelstwo? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Joanna30    4

Takie są rodzaje imigracyjnych oraz pracowniczych, które są wizami tymczasowymi, ale przy wsparciu pracodawcy mogą zaowocować zieloną kartą:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy do jakiejś się kwalifikujesz.

Pracodawca może Cię ściągnąć na wizie pracowniczej, ale po pięciu latach pracowania w USA nie zostaniesz obywatelem. Musisz najpierw mieć zieloną kartę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamilboro97    0
9 minut temu, Joanna30 napisał:

Takie są rodzaje imigracyjnych oraz pracowniczych, które są wizami tymczasowymi, ale przy wsparciu pracodawcy mogą zaowocować zieloną kartą:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy do jakiejś się kwalifikujesz.

Pracodawca może Cię ściągnąć na wizie pracowniczej, ale po pięciu latach pracowania w USA nie zostaniesz obywatelem. Musisz najpierw mieć zieloną kartę.

Dziękuje za odpowiedz. 

Czytalem właśnie na tej stronie o wizach i dowiedziałem się, ze później na wniosek pracodawcy może zostać mi przyznana zielona karta. Ona jest wtedy na stałe? I jak wyglada to w praktyce? Przeczytałem, ze pracodawca musi udowodnić, ze nie znajdzie nikogo innego na moje miejsce - jak to wyglada w praktyce, duże są szanse na "udowodnienie" tego? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kzielu    345
1 minutę temu, kamilboro97 napisał:

Dziękuje za odpowiedz. 

Czytalem właśnie na tej stronie o wizach i dowiedziałem się, ze później na wniosek pracodawcy może zostać mi przyznana zielona karta. Ona jest wtedy na stałe? I jak wyglada to w praktyce? Przeczytałem, ze pracodawca musi udowodnić, ze nie znajdzie nikogo innego na moje miejsce - jak to wyglada w praktyce, duże są szanse na "udowodnienie" tego? 

A jaka szkołę kończysz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaeR    367
1 minutę temu, kamilboro97 napisał:

Technikum, zajmujące się grafika komputerowa, reklamą i tak dalej.

No to dosc slabo na sponsorowanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

a bez doświadczenia znikome.. A doswiadczenie tez miedzynarodowe..Pozostaje loteria i np sponsorowanie przez żonę lub tej samej płci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

bierz udzial w projektach,sprzedawaj swoje mozliwosci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamilboro97    0
3 minuty temu, sly6 napisał:

bierz udzial w projektach,sprzedawaj swoje mozliwosci.

Projekty - chodzi Ci o ogłoszenia dla freelancerów, czy coś innego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Joanna30    4

Chodzi o to, żebyś miał jakieś doświadczenia, którymi mógłbyś zaimponować potencjalnemu pracodawcy, żeby mu się chciało ponosić koszta i bawić w cały proces wizy pracowniczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaeR    367

Ale żeby zrownowazyc brak wykształcenia musi mieć 12 lat doświadczenia... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
51 minut temu, kamilboro97 napisał:

Technikum, zajmujące się grafika komputerowa, reklamą i tak dalej.

To szanse masz - mowiac wprost - zadne. Jak juz pisalem wiele razy - milony ludzi chca sie tu dostac, zastanow sie dlaczego ich tu jeszcze nie ma...

Edytowane przez kzielu
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

sly6    0

Tak takie to w projekty,płatne i bezpłatne..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamilboro97    0

Przykładowo 2-3 letnie doświadczenie w Polsce, dodatkowo kilka kursów z oficjalnymi certyfikatami (niestety polskich, patrzyłem ceny wraz z zamieszkaniem na okres kursu za granica i kwota nie jest w mojej możliwości) tez raczej niewiele pomagą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pelasia    168

Aby sponsorowac cie na pracownicza firma musi udowodnić, ze nie moze znaleść nikogo na terenie USA z potrzebnymi im kwalifikacjami. Wiec sam sobie odpowiedz, czy to wystarcza aby udowodnic , ze w tak dużym kraju nie ma osoby na to stanowisko. Pare kursów i pare lat doświadczenia sprawy nie załatwi, musisz sie wykazać szczególnymi umiejętnościami aby pracodawca sie zainteresował i chciał o ciebie zawalczyć wydając przy tym pare tys dolcow. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

katlia    163

Nowy prezydent USA ma plany utrudnic otrzymywanie zielonej karty. Z Trumpem nic nie wiadomo, bo on ciagle cos tam grozi i obiecuje a potem zmienia zdanie. Ale i on, i cala jego administracja sa nastawieni anty imigracyjnie, i anty zatrudnianiu cudzoziemcow w USA. Trzeba sie liczyc ze przynajmniej przez nastepne 4 lata dostep do rynku pracy w USA bedzie zdecydowanie utrudniony. (A teraz tez nie jest latwo.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kzielu    345
40 minut temu, kamilboro97 napisał:

Przykładowo 2-3 letnie doświadczenie w Polsce, dodatkowo kilka kursów z oficjalnymi certyfikatami (niestety polskich, patrzyłem ceny wraz z zamieszkaniem na okres kursu za granica i kwota nie jest w mojej możliwości) tez raczej niewiele pomagą?

W tej chwili to w ogole sie formalnie nie kwalifikujesz do otrzymania wizy pracowniczej, nie wspominajac w ogole o kwestii czy ktos by chcial Cie zatrudnic i sponsorowac na taka wize (i wydac na to pieniadze).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

doświadczenie przy czym.. Jakie projekty,dla kogo,.. Zobacz sobie przykładowe strony grafików i zobaczysz w czym i jak robią. Poczytaj anglojęzyczne fora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz