Skocz do zawartości

Internship na wizie J1 a wakacje na wizie B1, na chwilę przed internshipem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio zabookowałem z dziewczyną bilety do Californi, od 21 marca do 4 kwietnia. Mam wizę turystyczno-biznesową, ważną jeszcze jakieś 7 lat. 

Zbieg okoliczności sprawił, że 2 dni po zabookowaniu niespodziewanie dostałem ofertę internshipu w San Francisco. Nie chcąc, aby przepadły nam długo planowane wakacje dałem im znać, że możliwy termin wyjazdu to około połowa kwietnia. Moje pytania:

1. Czy moja wiza turystyczna (ważna 7 lat) traci ważność w momencie wklejenia do paszportu J1 (18 miesięcy)?
2. Czy jakiś gość na granicy może uznać za podejrzane jeśli wrócę z USA z wakacji, a 2 tygodnie później przyjadę na wizie J1 na internhship?

3. Wracam 4 kwietnia z wakacji z USA (intership ma być około połowa kwietnia), do Londynu, mój plan jest taki, żeby pojechać do krakowskiej ambasady po j1 wtedy i później spowrotem z londynu do usa.  Czy to prawda, że wyrobienie takiej wizy trwa zaledwie 2-3 dni i mógłbym to zrobić za jednym zamachem w Krakowie (mieszkam w UK)?

4.Dokumenty, które mam zabrać do ambasady dostałbym niedługo, poleżałyby sobie 2 miesiące zanim bym ich użył. Czy samo otrzymanie tych dokumentów, bez użycia ich, zmienia coś w sprawie wizy b1? Czy sponsor wprowadza gdzieś jakies dane o tym, które mogą wpłynąc na problem z wizą turystyczną?

5. Czy kupować bilet na internship do USA w ciemno, czy jest jednak szansa, że jakimś cudem mogę nie dostać wizy J1 w ambasadzie?

Dziękuje serdecznie za wszelkie posty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Krakowie masz Konsulat USA. PISZES o B1 a późnej ze masz wizę biznesowo -turystyczną a to wtedy jest b1-b2.. Możesz lecieć a co będzie na granicy to zalezy od Ciebie i urzędnika. Zakazu nie masz aby latać tak. Możesz wizę otrzymać po 2-3 dniach a możesz i po tygodniu czasu np problemy z systemem wizowym. Tak sponsor wprowadza to w system i widać jak się chce co masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sly6 napisał:

w Krakowie masz Konsulat USA. PISZES o B1 a późnej ze masz wizę biznesowo -turystyczną a to wtedy jest b1-b2.. Możesz lecieć a co będzie na granicy to zalezy od Ciebie i urzędnika. Zakazu nie masz aby latać tak. Możesz wizę otrzymać po 2-3 dniach a możesz i po tygodniu czasu np problemy z systemem wizowym. Tak sponsor wprowadza to w system i widać jak się chce co masz .

Faktycznie - mam b1/b2. Nie zdawałem, sobie sprawy, że to jakaś różnica. I faktycznie miałem na myśli konsulat w Krakowie, tam wyrabiałem wizę turystyczną kiedyś.

Czy ktoś się orientuje czy moja wiza turystyczna (ważna 7 lat) traci ważność w momencie wklejenia do paszportu J1 (18 miesięcy)

Myślę żeby po prostu zrobić tak, że wyrobię wizę j1 przed wakacjami i polecę na wakacje razem z dziewczyną, która ma także b1/b2. (także to może być podejrzane, bo mam bilet kupiony spowrotem, którego wtedy bym nie użył?) Natomiast moja połówka wróciła by sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ale czy nie będzie podejrzane jak:
 

wjeżdżam do USA z dziewczyną 23 marca. Ja na wizie j1 ona na wizie b1/b2. Ja mówię, że przyjezdzam na internship który zaczynam na początku kwietnia, ale dziewczyna wraca spowrotem 4 kwietnia. Tylko wtedy, oni widzą, że mam bilet powrotny kupiony jakimś cudem, a przecież zostaję na niby 18 miesięcy. Kto mi uwierzyłby, że jechałem na wakacje do Californi i wszystko miałem zaplanowane, a w międzyczasie po zabookowaniu wszystkiego dostałem ofertę internshipu w SF? Czy mogą pomyslec, że coś kombinuję, albo ze moja dziewczyna zamierza zostać nielegalnie, mimo kupionego biletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...