Skocz do zawartości

Odmowa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy po dwóch odmowach F1 i anulowaniu wizy turystycznej (która i tak w marcu się kończyła) za jakiś czas mam szansę dostać wizę studencka? Czy jak odczekam jakiś czas lepiej stawać znowu po studencka czy lepiej po turystyczna ? Dwie odmowy były z powodu braku więzi z polską chociaż przedstawiłam im moje więzi nie wiem jak udowodnić tę więzi z polską co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, klaudia.sasa90 napisał:

Czy po dwóch odmowach F1 i anulowaniu wizy turystycznej (która i tak w marcu się kończyła) za jakiś czas mam szansę dostać wizę studencka? Czy jak odczekam jakiś czas lepiej stawać znowu po studencka czy lepiej po turystyczna ? Dwie odmowy były z powodu braku więzi z polską chociaż przedstawiłam im moje więzi nie wiem jak udowodnić tę więzi z polską co robić?

 

Raczej na studencka nie masz szans. Idac do normalnej szkoly i posiadajac srodki, ciezko o odmowe. Pytanie co to za szkola? Jak ktos idzie do szkoly w USA to wiadomo, ze nie bedzie utzymywal duzych zwiazkow z Polska przez kilka lat. Cos musi byc w Twojej sytuacji nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, klaudia.sasa90 napisał:

Kurs ESL w Chicago tylko na 6 miesiecy mam środki i wszystko co trzeba, słyszałam że wizę można dostać nawet za 5 razem ale każdy raz w ambasadzie kosztuje, czy jak teraz w Polsce będę robić jakieś kursy praktyki a nawet znajdę pracę to będą to dobre więzi?

 

Czyli robisz ESL, ok. Jak znajdziesz prace to kto da Ci urlop na 6 miesiecy? Po wize generalnie idzie sie ponownie, jak zmieni sie sytuacja. Odpowiedzi generalnie jednoznacznej nie dostanies, bo na wize masz zawsze szanse. Zamierzasz studiowac lub studiowalas w Polsce? Myslalas nad 3-ma miesiacami ESL podczas wakacji? Po co Ci ESL w obecnej sytuacji? Do podniesienia kwalifikacji? Spojrz z pozycji konsula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki mam teraz plan żeby iść ponownie przed wakacjami i polecieć na 3 miesiące, jednak teraz muszę zadbać o moje więzi z Polską co będzie najlepsze? Od września po powrocie ide do liceum wieczorowego klasy maturalnej i chce zdać maturę w przyszłym roku w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, klaudia.sasa90 napisał:

Właśnie taki mam teraz plan żeby iść ponownie przed wakacjami i polecieć na 3 miesiące, jednak teraz muszę zadbać o moje więzi z Polską co będzie najlepsze? Od września po powrocie ide do liceum wieczorowego klasy maturalnej i chce zdać maturę w przyszłym roku w Polsce

 

Nie wiem czy dobrze pamietam, ale czy do ESL nie trzeba miec liceum skonczonego? Masz racje, ja bym odlozyl wyjazd do czasu uporzadkowania edukacji w Polsce, bo pytanie sie pojawia: skoro nie masz sredniego to czy ESL ma sens? Znow pytam jako konsul. Wielu studentow ESL robi to przed studiami, np. zeby zakonczyc to toeflem. Trzeba pomyslac jak ESL wkomponowuje sie w Twoja historie, bo na razie to nie pasuje do ukladanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klaudia.sasa90 napisał:

ESL jak i wize studencka można dostać od 16 roku życia mi zależy aby to zrobić przed maturą

To zalezy od szkoly (u nas jest to 17 lat i skonczone liceum). Widocznie, zeby wlasnie mniejsze byly problemy z wiza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer zobacz sprawę głębiej. Jesli coś mnie trzyma w Polsce to będę dluzej w USA to raz . Jak pisałem wcześniej ludzie wpisują ze lecą na okres 1 miesiąca i zostają dluzej i teraz jak przekonać Konsula ze teraz lecę na krótszy czas.. Malo komu się to udaje i szkoła może być super a osoba co idzie po wizę nie zbudza zaufania. Kiedys Konsulowie mówili ze Pan -Pani wpisuje jedno,mówi a robi coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sly6 napisał:

Kaer zobacz sprawę głębiej. Jesli coś mnie trzyma w Polsce to będę dluzej w USA to raz . Jak pisałem wcześniej ludzie wpisują ze lecą na okres 1 miesiąca i zostają dluzej i teraz jak przekonać Konsula ze teraz lecę na krótszy czas.. Malo komu się to udaje i szkoła może być super a osoba co idzie po wizę nie zbudza zaufania. Kiedys Konsulowie mówili ze Pan -Pani wpisuje jedno,mówi a robi coś innego.

 

Nie wiem. W tej sytuacji ESL nie wyglada jako sprawa priorytetowa, z perspektywy konsula oczywiscie mowie. Asystowalem kilku osobom w procesie na ESL i mnie wiecej wiem jaka to jest populacja. OP wyglada na outlier-a i stad ten problem z wiza. No ale ja w ogole uwazam, ze ESL to wyrzucone pieniadze w bloto. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...