ilya_

Prezydent Donald Trump - wydarzenia

946 postów w tym temacie

Zachęcam forumowiczów do komentowania aktualnych wydarzeń / informacji, wyrażania opinii i polemiki dt. Prezydenta Donalda Trumpa oraz wszystkiego co związane z nowym gabinetem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsza konferencja rzecznika Białego Domu. Zostały wytknięte kłamstwa mediów z ostatnich 24 h. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smutna prawda, Trump ma gdzies te wszystkie protesty (nawet wielki protest kobiet, gdzies czytalam o prawie 2 milionach ludzi!) i wytykane mu klamstwa..

Pewnie napisze na swoim twitterze, ze to wszystko nic takiego albo jakis inny spisek. Eh...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drobny problem w tym że to nie były kłamstwa. A Trump zamiast zajmować się czymś istotnym, zajmuje się tym ilu ludzi przyszło na  inaugurację. To że mniej niż na Obamy to jest bezdyskusyjnie, ale gościu jest "butthurt" więc media będą to bezlitośnie wykorzystywać (i dobrze).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, Roelka napisał:

Smutna prawda, Trump ma gdzies te wszystkie protesty (nawet wielki protest kobiet, gdzies czytalam o prawie 2 milionach ludzi!) i wytykane mu klamstwa..

Pewnie napisze na swoim twitterze, ze to wszystko nic takiego albo jakis inny spisek. Eh...

A wiesz, ze ja tez mam gdzies ten protest kobiet i te inne ? Nie, ze jestem zwolennikiem jednych, drugich czy innych. Smieszy mnie ten nielogiczny lament rozpaczonych ludzi i mediow. Pewnie juz to bylo powiedziane na forum. Trump oglosil grubo przed wyborami, ze zamierza startowac. Po co sa te protesty teraz ? Teraz jest po ptokach. Trump sobie moze powiedziec jest Was 2 miliony ? To trzeba bylo glosowac w wyborach na kogos innego. Ja wygralem. 

Te wszystkie protesty itp [widzialem gdzies w necie ze niszczono w Waszyngtonie witryne jakiejs knajpy czy palono samochod] to prostesty ludzi, ktorzy domagaja sie tak mocno demokracji przeciw demokratycznie wybranej osobie. Jaka jest taka jest. Ale wybrana demokratycznie. [zaraz moze byc odzew, ze 'hakerzy']

Wczoraj mi jakas babeczka tlumaczyla na ulicy, ze to nie jest przeciwko Trumpowi tylko o tym, ze prawa kobiet sa ograniczone i kobiety czuja sie niepewnie. Ja do niej: czy pani zycie jest zagrozone... Normalnie sredniowiecze jakies. :D:D

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, ilya_ napisał:

demokratycznie wybranej osobie. Ale wybrana demokratycznie. [zaraz moze byc odzew, ze 'hakerzy']....

Nie w 100% demokratycznie, bo jednak wiekszosc glowow zdobyla Hilaria. Ale system electorial college voting powstal, ze zrozumialych wzgledow. Wiec ludzie wybrali Hilarie a system Donalda. 

8 minut temu, ilya_ napisał:

Wczoraj mi jakas babeczka tlumaczyla na ulicy, ze to nie jest przeciwko Trumpowi tylko o tym, ze prawa kobiet sa ograniczone i kobiety czuja sie niepewnie. Ja do niej: czy pani zycie jest zagrozone... Normalnie sredniowiecze jakies. :D:D

Ograniczone prawa a zagrozenie zycia - dwie rozne sprawy! 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko ze tutaj nie chodzi o zagrozenie zycia... Zagrozenie praw, w tym prawa do wyboru (antykoncepcja, aborcja, etc), prawa do szacunku (skoro sam PREZYDENT USA moze sobie pozwalac na obrazliwe komentarze na temat kobiet, to co powstrzyma innych?).. Sredniowieczne to jest troche krytykowanie protestow. Ja wiem, ze Trumpa to nie obchodzi. Co nie znaczy, ze wszyscy powinni ignorowac istniejace problemy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ilya, nie zgadzam się co do protestów. Trumpa należy cisnąć, bo tak się składa, że on nie ma tego gdzieś. Przemowa w CIA i twitter mówi nam, że sprawa mediów i protesty go rusza. W innym przypadku by to olał. Spójrz na jego ranty o Saturday Night Live. 

Po drugie, jak ktoś z czymś się nie zgadza to powinien protestować... przed, w czasie, po wyborach. Nie ma znaczenia. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja prdl, ilya, to demokracja twoim zdaniem to jest wtedy, jak cztery wilki i trzy swinki mieszkaja w jednym lesie i wiekszoscia glosow wilkow ustanowia, ze od dzis swinki nie maja zadnych praw, tak? 

bo wlasnie o to w protestach chodzi, zeby nie pozwolic demokratycznie wybranym wladzom ograniczac praw mniejszosciom. tylko tyle i az tyle. i jak sie wszyscy zamkniemy i grzecznie bedziemy obserwowac, jak kompletny amator znany glownie z tego, ze ma kupe forsy i niewyparzony jezor bierze sie za polityke, to obudzimy sie z reka w nocniku. 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

14 minut temu, jannapa napisał:

ja prdl, ilya, to demokracja twoim zdaniem to jest wtedy, jak cztery wilki i trzy swinki mieszkaja w jednym lesie i wiekszoscia glosow wilkow ustanowia, ze od dzis swinki nie maja zadnych praw, tak? 

bo wlasnie o to w protestach chodzi, zeby nie pozwolic demokratycznie wybranym wladzom ograniczac praw mniejszosciom. tylko tyle i az tyle. i jak sie wszyscy zamkniemy i grzecznie bedziemy obserwowac, jak kompletny amator znany glownie z tego, ze ma kupe forsy i niewyparzony jezor bierze sie za polityke, to obudzimy sie z reka w nocniku. 

Co za emocje !!! :) Jak wrzucisz 3 świnki i nawet jednego wilka to te małe świnki i tak nie maja szans. Ale ja mam nadzieje, ze my jesteśmy troche bardziej rozwiniętym gatunkiem. A tak powaznie, to ja jestem jak najbardziej za cywilizowanym protestem. A Trump to takie stworzenie, ze jak cos jest publiczne i ciśnie jego dumę to on nie potrafi zignorować. 

Edytowane przez pelasia
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pelasia, wilki i swinki uzyte celowo. bo ludzie obecnie u wladzy maja raczej wilcze tendencje i wilcze przywileje. trump i ludzie, ktrymi sie otacza nie musza sie zastanawiac, czy zostana bankrutami, jak im dziecko zachoruje i bedzie potrzebowalo interwencji chirurgicznej. i to czyni wielu z nas takimi wlasnie bezbronnymi swinkami. 

piszesz o emocjach, a ja ci powiem, ze nie moge sie nadziwic niefrasobliwosci wszystkich, ktorzy ze stoickim spokojrm podchodza do prezydentury trumpa. szczegolnie mnie przeraza podejscie tych, ktorzy de facto sa w grupach mniejszosciowych. jakby nie widzieli, ze wszystkie te agresywne wypowiedzi na temat imigrantow, zostaly przyjete z entuzjazmem prze roznego rodzaju ekstremalne ruchy. pisalam juz chyba gdzies wczesniej o mojej znajomej, amerykance w trzecim pokoleniu, muzulmance. dwa dni po wyborach zostala zaatakowana w lokalnym walmarcie przez kilku wyrostkow, ktorzy zwyzywali ja i sciagneli jej hidzab z glowy wykrzykujac, ze trump z nia zrobi porzadek. ilu z nas, tutaj na forum, moze pochwalic sie urodzeniem w stanach i jezykiem bez akcentu? idziemy do sklepu, mowimy good day i juz wiadomo, ze nie jestesmy stad. a jesli trafimy na taka sama bande wyrostkow? drazni mnie wolanie o szanse dla trumpa. tutaj mleko juz sie rozlalo i ci, ktorzy zobaczyli sznse na wyladowanie swoich frustracji i agresjii na mniejszosciach, nie beda sluchali zadnych argumentow. nawet jesli hipotetycznie - bo w ogole sie na to nie zapowiada - trump przemowi do nich.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jannapa ja sie calkowicie z Toba zgdzam. Moze i maja wilcze tendencje ale zachowują sie jak świnie....nie obrażając świnek :) A ten komentarz o emocjach to byl na plus !

Edytowane przez pelasia
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Mnie przeraza wlasnie to najbardziej - wybierajac prezydenta, ktory jest seksistowski, rasistowski i nacjonalistyczny..  Dla bardzo, bardzo wielu oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Pieknym przykladem jest to co dzieje sie obecnie w Polsce.

Wraz z Trumpem glosno zaczyna sie robic o tak zwanych "alt right", ugrupowaniach praktycznie nazi... To co ludzie ktorzy wypisuja takie rzeczy: ‘Does human civilization actually need the Black race?’ ‘Is Black genocide right?’ and, if it is, ‘What would be the best and easiest way to dispose of them?’  

To trzeba protestowac. Protestowac trzeba ataki na tle rasowym, narodowosciowym... Protestowac trzeba przedmiotowane traktowanie kobiet i odbieranie im praw.

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Roelka napisał:

Mnie przeraza wlasnie to najbardziej - wybierajac prezydenta, ktory jest seksistowski, rasistowski i nacjonalistyczny..  Dla bardzo, bardzo wielu oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Pieknym przykladem jest to co dzieje sie obecnie w Polsce.

Wraz z Trumpem glosno zaczyna sie robic o tak zwanych "alt right", ugrupowaniach praktycznie nazi... To co ludzie ktorzy wypisuja takie rzeczy: ‘Does human civilization actually need the Black race?’ ‘Is Black genocide right?’ and, if it is, ‘What would be the best and easiest way to dispose of them?’  

To trzeba protestowac. Protestowac trzeba ataki na tle rasowym, narodowosciowym... Protestowac trzeba przedmiotowane traktowanie kobiet i odbieranie im praw.

A co się dzieje teraz w PL? 

-3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bo prezydent powinien byc liderem, wzorem do naśladowania....a my mamy Trumpa...aż strach sie bać! 

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 minutę temu, oss napisał:

A co się dzieje teraz w PL? 

Kazdy kto sledzi wiadomosci powinnien wiedziec. :P O zadnych atakach na tle rasistowskim sie nie slyszalo? O ksenofobii? Nacjonalizmie? 

Najnowsze informacje podaje, ze w marszu kobiet wzielo udzial ponad 3 milion ludzi! Czy oni wszyscy reprezentuja tak zwane "sredniowiecze"?

No, chyba ze ktos jest zwolennikiem takich rozwiazan http://usuncut.com/news/republicans-kill-protesters/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

2 minuty temu, Roelka napisał:

Kazdy kto sledzi wiadomosci powinnien wiedziec. :P O zadnych atakach na tle rasistowskim sie nie slyszalo? O ksenofobii? Nacjonalizmie? 

Mówisz o tym ksenofobicznym ataku gdzie nielegalny emigrant z Maroka zasztyletował sebixa w Ełku?

Co do nacjonalizmu i ksenofobii to nie oglądam TVNu ani nie czytuję GW więc nie mam dostępu to tego typu fantastyki.

Edytowane przez oss
-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, oss napisał:

Mówisz o tym ksenofobicznym ataku gdzie nielegalny emigrant z Maroka zasztyletował sebixa w Ełku?

Co do nacjonalizmu i ksenofobii to nie oglądam TVNu ani nie czytuję GW więc nie mam dostępu to tego typu fantastyki.

To co ogladasz i co czytasz? Pochwal sie. 

Z ciekawoscia poczytam tez co jest nie tak z TVN i wyborcza. Daruj sobie tylko, ze Zydzi i pedaly. 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

10 minut temu, oss napisał:

A doczytales dlaczego go zasztyletowal? Jakby mnie ktos zatakowal to ja tez bym odpowiadala przemoca.

"Fantastyki"... Dobra, widze juz jakim typem czlowieka jestes i nie bede z toba dyskotowac. Watpie zeby moje argumenty do ciebie docieraly. :)

Nie chce tez schodzic z tematu.

W kazdym razie wyobrazam sobie, ze podobne ataki beda od teraz codziennoscia w USA.

Edytowane przez Roelka
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, wyobraź sobie ze wiem dlaczego sebix został zaatakowany i nie akceptuje tego. Od wymierzenia są sądy i policja a nie  barbarzyńskie zwyczaje plemienne. I serio za rzucona petardę zarżnęłabyś człowieka?

Co do innych ataków to jeśli nie miałaś tego na myśli to podaj przykłady takich ataków. Chętnie się z nimi zapoznam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, oss napisał:

Tak, wyobraź sobie ze wiem dlaczego sebix został zaatakowany i nie akceptuje tego. Od wymierzenia są sądy i policja a nie  barbarzyńskie zwyczaje plemienne. I serio za rzucona petardę zarżnęłabyś człowieka?

Co do innych ataków to jeśli nie miałaś tego na myśli to podaj przykłady takich ataków. Chętnie się z nimi zapoznam.

jestem przeciwna przemocy, ale jak sie z drobnego zlodziejaszka robi bohatera w pewnych kregach, to mnie szok i niedowierzanie chwyta. kazdy zasluguje na sad. nie na lincz. biali panowie ze "szlachta nie pracuje" za cichym przyzwoleniem wladz (jaka ksenofibia? wg blaszczaka, wyimaginowane bakterie i pasozyty wedlug kaczynskiego itp.) dokazywali sobie w barze u  muzulmanina. policja miala jego zgloszenia gleboko w trabie, wiec facetowi puscily nerwy. nie, nie pochwalam, nikt nie zasluguje na smierc. tylko moze dla poprawnej perspektywy widzenia: jak sebix w toruniu zasztleetowal studenta, to go poprawnie zamkneli i osadzili. jak marokanczyk sprzedal kose sebixowi, to mu zrobili pogrzeb z fanfarami, okrzykneli ofiara terroryzmu, a marokanczykowi zdemolowali bar i spalili mieszkanie. 

perspektywa, moi panstwo. 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, jannapa napisał:

jestem przeciwna przemocy, ale jak sie z drobnego zlodziejaszka robi bohatera w pewnych kregach, to mnie szok i niedowierzanie chwyta. kazdy zasluguje na sad. nie na lincz. biali panowie ze "szlachta nie pracuje" za cichym przyzwoleniem wladz (jaka ksenofibia? wg blaszczaka, wyimaginowane bakterie i pasozyty wedlug kaczynskiego itp.) dokazywali sobie w barze u  muzulmanina. policja miala jego zgloszenia gleboko w trabie, wiec facetowi puscily nerwy. nie, nie pochwalam, nikt nie zasluguje na smierc. tylko moze dla poprawnej perspektywy widzenia: jak sebix w toruniu zasztleetowal studenta, to go poprawnie zamkneli i osadzili. jak marokanczyk sprzedal kose sebixowi, to mu zrobili pogrzeb z fanfarami, okrzykneli ofiara terroryzmu, a marokanczykowi zdemolowali bar i spalili mieszkanie. 

perspektywa, moi panstwo. 

Tak i dlatego później ludzie w Ełku zrobili zrzutę dla właściciela tego kebaba, takie to ksenofobiczne społeczeństwo.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, oss napisał:

Tak i dlatego później ludzie w Ełku zrobili zrzutę dla właściciela tego kebaba, takie to ksenofobiczne społeczeństwo.

nie rozumiesz. ja tez jestem dowodem, ze nie jestesmy ksenofobami. a jednak. gdzie byla policja jak banda (nawet jesli twoim zdaniem marginalnie niewielka) demolowala bar i podpalala faceta mieszkanie? otoz moge sobie tylko gdybac, ze moze stali po stronie tej bandy, a moze dostali jakies odgorne wytyczne, a moze po prostu wykombinowali, ze skoro sam prezydent pochwala stadionowych bandziorow za ich pamiec o zolnierzach wykletych, to nie ma sie co im przeciwstawiac.

to, co dzialo sie od zawsze (jeszcze ze studenckich czasow pamietam zaczepki ze strony owczesnych ogolonych chlopcow z szalikiem ulubionego klubu wobec "innych," a zwaz, ze mowimy o czyms, co dzialo sie cwierc wieku temu), teraz niemal powszechnieje. poturbowany turecki student na wymianie, pobity lekarz z iraku gdizes na opolszczyznie, facet, ktore zebral becki za to, ze mowil po niemiecku w tramwaju. a wszystko po linii retoryki polskiej wladzy. nie wiem, jak dlugo jeszcze bedziemy to lekcewazyc i nabijac sie z poprawnosci politycznej jako niepotrzebnego kaganca. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyobraź sobie że ja również nie pochwalam takich zachowań, jednak strasznie mnie irytują teksty które sytuację w PL porównują do co najmniej 3 rzeszy, a każdy incydent z udziałem obcokrajowca do nocy kryształowej. Jednocześnie zaś widzę usprawiedliwianie nagannych zachować środowisk lewicowych tak w PL jak i u Was w USA.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lewacki skowyt.  :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto