Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

pelasia, wilki i swinki uzyte celowo. bo ludzie obecnie u wladzy maja raczej wilcze tendencje i wilcze przywileje. trump i ludzie, ktrymi sie otacza nie musza sie zastanawiac, czy zostana bankrutami, jak im dziecko zachoruje i bedzie potrzebowalo interwencji chirurgicznej. i to czyni wielu z nas takimi wlasnie bezbronnymi swinkami. 

piszesz o emocjach, a ja ci powiem, ze nie moge sie nadziwic niefrasobliwosci wszystkich, ktorzy ze stoickim spokojrm podchodza do prezydentury trumpa. szczegolnie mnie przeraza podejscie tych, ktorzy de facto sa w grupach mniejszosciowych. jakby nie widzieli, ze wszystkie te agresywne wypowiedzi na temat imigrantow, zostaly przyjete z entuzjazmem prze roznego rodzaju ekstremalne ruchy. pisalam juz chyba gdzies wczesniej o mojej znajomej, amerykance w trzecim pokoleniu, muzulmance. dwa dni po wyborach zostala zaatakowana w lokalnym walmarcie przez kilku wyrostkow, ktorzy zwyzywali ja i sciagneli jej hidzab z glowy wykrzykujac, ze trump z nia zrobi porzadek. ilu z nas, tutaj na forum, moze pochwalic sie urodzeniem w stanach i jezykiem bez akcentu? idziemy do sklepu, mowimy good day i juz wiadomo, ze nie jestesmy stad. a jesli trafimy na taka sama bande wyrostkow? drazni mnie wolanie o szanse dla trumpa. tutaj mleko juz sie rozlalo i ci, ktorzy zobaczyli sznse na wyladowanie swoich frustracji i agresjii na mniejszosciach, nie beda sluchali zadnych argumentow. nawet jesli hipotetycznie - bo w ogole sie na to nie zapowiada - trump przemowi do nich.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraza wlasnie to najbardziej - wybierajac prezydenta, ktory jest seksistowski, rasistowski i nacjonalistyczny..  Dla bardzo, bardzo wielu oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Pieknym przykladem jest to co dzieje sie obecnie w Polsce.

Wraz z Trumpem glosno zaczyna sie robic o tak zwanych "alt right", ugrupowaniach praktycznie nazi... To co ludzie ktorzy wypisuja takie rzeczy: ‘Does human civilization actually need the Black race?’ ‘Is Black genocide right?’ and, if it is, ‘What would be the best and easiest way to dispose of them?’  

To trzeba protestowac. Protestowac trzeba ataki na tle rasowym, narodowosciowym... Protestowac trzeba przedmiotowane traktowanie kobiet i odbieranie im praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roelka napisał:

Mnie przeraza wlasnie to najbardziej - wybierajac prezydenta, ktory jest seksistowski, rasistowski i nacjonalistyczny..  Dla bardzo, bardzo wielu oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Pieknym przykladem jest to co dzieje sie obecnie w Polsce.

Wraz z Trumpem glosno zaczyna sie robic o tak zwanych "alt right", ugrupowaniach praktycznie nazi... To co ludzie ktorzy wypisuja takie rzeczy: ‘Does human civilization actually need the Black race?’ ‘Is Black genocide right?’ and, if it is, ‘What would be the best and easiest way to dispose of them?’  

To trzeba protestowac. Protestowac trzeba ataki na tle rasowym, narodowosciowym... Protestowac trzeba przedmiotowane traktowanie kobiet i odbieranie im praw.

A co się dzieje teraz w PL? 

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, oss napisał:

A co się dzieje teraz w PL? 

Kazdy kto sledzi wiadomosci powinnien wiedziec. :P O zadnych atakach na tle rasistowskim sie nie slyszalo? O ksenofobii? Nacjonalizmie? 

 

Najnowsze informacje podaje, ze w marszu kobiet wzielo udzial ponad 3 milion ludzi! Czy oni wszyscy reprezentuja tak zwane "sredniowiecze"?

No, chyba ze ktos jest zwolennikiem takich rozwiazan http://usuncut.com/news/republicans-kill-protesters/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka napisał:

Kazdy kto sledzi wiadomosci powinnien wiedziec. :P O zadnych atakach na tle rasistowskim sie nie slyszalo? O ksenofobii? Nacjonalizmie? 

Mówisz o tym ksenofobicznym ataku gdzie nielegalny emigrant z Maroka zasztyletował sebixa w Ełku?

Co do nacjonalizmu i ksenofobii to nie oglądam TVNu ani nie czytuję GW więc nie mam dostępu to tego typu fantastyki.

 

Edytowane przez oss
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, oss napisał:

Mówisz o tym ksenofobicznym ataku gdzie nielegalny emigrant z Maroka zasztyletował sebixa w Ełku?

Co do nacjonalizmu i ksenofobii to nie oglądam TVNu ani nie czytuję GW więc nie mam dostępu to tego typu fantastyki.

 

To co ogladasz i co czytasz? Pochwal sie. 

Z ciekawoscia poczytam tez co jest nie tak z TVN i wyborcza. Daruj sobie tylko, ze Zydzi i pedaly. 

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, oss napisał:

Mówisz o tym ksenofobicznym ataku gdzie nielegalny emigrant z Maroka zasztyletował sebixa w Ełku?

Co do nacjonalizmu i ksenofobii to nie oglądam TVNu ani nie czytuję GW więc nie mam dostępu to tego typu fantastyki.

 

A doczytales dlaczego go zasztyletowal? Jakby mnie ktos zatakowal to ja tez bym odpowiadala przemoca.

"Fantastyki"... Dobra, widze juz jakim typem czlowieka jestes i nie bede z toba dyskotowac. Watpie zeby moje argumenty do ciebie docieraly. :)

Nie chce tez schodzic z tematu.

W kazdym razie wyobrazam sobie, ze podobne ataki beda od teraz codziennoscia w USA.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyobraź sobie ze wiem dlaczego sebix został zaatakowany i nie akceptuje tego. Od wymierzenia są sądy i policja a nie  barbarzyńskie zwyczaje plemienne. I serio za rzucona petardę zarżnęłabyś człowieka?

Co do innych ataków to jeśli nie miałaś tego na myśli to podaj przykłady takich ataków. Chętnie się z nimi zapoznam.

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...