Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, krakus28 napisał:

:D

zabawne. to, że mam oczy i uszy otwarte na to, co się dzieje wokół mnie, nie wyklucza jeszcze tego, że w tym samym czasie realizuję swoje zamierzenia itd. zapraszam Cię w moje strony, chętnie Cię zapoznam ze swoim codziennym życiem, które jest raczej szczęśliwe i owocne :)

Wiem. W innych wątkach o tym czytałem. 

 

P.S. Robert, zeby Ci się przycisk w myszce nie zepsuł od wyciskania strzałki w dół, bo będziesz musiał poza Greenpoint się ruszyć po nową i się zgubisz. 

Edytowane przez KaeR
  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KaeR napisał:

Ja to widzę tak. Takie teksty zapodaje przeważnie frustrat, który przyjechał do USA i mu się nie udało. Będzie szukał winnych dookoła. 

kaer, zbyt czesto usilujemy wytlumaczyc ludzkie czyny jakimis niegodnymi intencjami, podczas gdy wszystko tlumaczy zwykla ludzka glupota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jannapa napisał:

co ty piszesz? sierpem i mlotem (kazdego kto mysli inaczej, bo z czerwona holota mam tyle wspolnego, co z bogactwem trumpa, a jednak najwyrazniej sie kwalifikuje) wynika z polskiej historii? mozesz dokladniej wyjasnic, bo mysle i mysle i nic mi do glowy nie przychodzi. 

"raz sierpem, raz mlotem"...sierp i mot jet to symbol komunistyczny, ktory pojawial sie miedzy innymi na flagach panstw z komunistycznym ustrojem. Narodzila sie pewnego rodzaju niechec do takiej idei dlatego tez mlodziaki maja taka przyspiewke i spiewaja o czerwonych... spiewaja to dlatego, ze w PL byl taki ustroj. Duzo ludzi z elit rzadzacych, elit ktorzy zasiadaja w sejmie, senacie, ich dzieci itp miala maly czy wiekszy zwiazek z takim ustrojem. 

obmierzla banda oszalikowanych, ktorych przecietna znajomosc historii polski ogranicza sie do miernego pojecia o tym kim byli zolnierze wykleci (kiedy i dlaczego juz raczej trudniej, a zeby jakies daty to juz w ogole wez zapomnij) i bezmyslnego szafowania kotwica polski walczacej (doprowadza mnie to bialej goraczki z przyczyn patriotycznych, ale tez czysto osobistych), a ktorych definicja patriotyzmu to koszulki z rynku z metka "odziez patriotyczna" to dla ciebie jakis nowy patriotyzm?

ja nie napisalem "dla mnie"....napisalem tylko jak jest...

 dla mnie patriotyzm to postrzeganie kraju jako wspolnego dobra, o ktore trzeba dbac zawsze, niezaleznie od okolicznosci, dbac tak, zeby kazdy, kto tutaj zyje czul sie potrzebny i bezpieczny. tymczasem do rangi bohaterow wynosi sie gosci, powszechnie zatrudnionych w szlachta nie pracuje

co to znaczy "szlachta nie pracuje"

, ktorzy do budzetu tego biednego kraju wnosza zero, o ile nie wartosci ujemne, bo za ich odsiadki za burdy i drobne przestepstwa placi sekretarka z lokalnej podstawowki, wlasciciel kebabu karnie odprowadzajacy podatki, drobny przedsiebiorca, ktory znowu walczy o przetrwanie, bo ktos mu przyniosl lewe zwolnienie na dwadziescia osiem dni, laska z kasy w biedrze, ktora robi za grosze. 

To co napisalas jest piekne. Jest OK. 

Dlaczego wrzucasz wszystkich tych lepkow do 1 wora ? Rozumiem, ze np jak ktos ubierze koszulke z orzelkiem to wnosi do budzetu kraju zero? Czy jak ktos ubierze jakas odziez tego typu to mam rozumiec, ze na 100 procent karany za burdy ? 

piszesz, ze mlodzi maja sie tym zajac... tak dlugo jak mlodym bedzie sie wbijac w leb, ze wszystko, co inne niz obecna wladza to komunisci i zlodzieje, a  w kontekscie glebokich i karygodnych zaniedban edukacyjnych to wyjatkowo latwe zadanie, tak dlugo bedziemy mieli bande wkurwionych roszczeniowcow ze szlachta nie pracuje, ktorym wydaje sie, ze zapewnienie im powodzenia jest obowiazkiem kraju. do lez rozsmiesza mnie nazywanie PO lewakami, bo z lewica maja tyle wspolnego, co nic. 

a kto ma sie tym zajac ? napisalem tylko co sie dzieje  ? 

.........No wlasnie ! Tak na marginesie kto ma sie tym zajac ? Kolesie w rurkach  ? Czy moze koryciarze, ktorzy chca wszsytko wysprzedac, albo ich dzieci co pokonczyli studia za kase i maja 2 lewe rece do roboty ?    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, w takim raie nie zrozumialam spokoju, z jakim piszesz o wspolczeanych patriotach. dla twej wiadomosci, to ja jestem rzekomym dzieckiem koryciarzy i innych (z przyczyn mi nieznanych), jak rowniez lewacka k... i resortowym dzieckiem (moj biedny prosty ojciec musi sie przesypywac w urnie z kata w kat na takie dictum). bo mi sie kurestwo obecnej wladzy nie podoba, bo jestem za otwartoscia tolerancja, wyznaje humanizm w miejsce roznych bogow (ktorzy - nie zrozum mnie zle, w ogole mi nie przeszkadzaja dopoki ktos nie usiluje mi ich narzucic). i dlatego nalezy mnie sierpem i mlotem. i nie mowie o jakiejs teoretycznej sytuacji, ale o konkretach. coz, mnie sie metody komunistycznego rezimu kojarza raczej z obecna wladza, wiec najwyrazniej mamy do czynienia z jakims naduzyciem symbolu. pewnie czas pokaze, ktora ze stron robi to bezprawnie.

naoisales jak jest, ze stoickim spokojem. ja tak nie potrafie. nie umiem dawac przyzwolenia na bezsensowna przemoc uzasadniana jakas ideologiczna hucpa. 

"szlachta nie pracuje" to miejsce, zatrudnieniem ktorym chwali sie dobre 60% zlotych chlopcow marszow niepodleglosciowch, chlopcow ktorzy wzywaja do jebania ciapatych, krzycza o bogu honorze i ojczyznie, wieszaja komunistow i strasza sierpem i mlotem. 

to ty marginalizujesz zjawisko powiazania zwyklych drobnych przestepcow z ruchem "patriotycznym" to ze winnicki moze sie pochwalic wyksztalceniem i jako takim opanowaniem retoryki wypowiedzipublicznych, nie ukryje faktu, ze za nim stoi trzydziestu troglodytow z falanga na piersi. 

rownie uatanawianie grupy "kolesi w rurkach" daje mi tylko do myslenia. bo mi zarucasz wrzucanie do wora jakich gosvi w koszulkavh, a sam wyciagasz jakas mityczna grupe kolesi w rurkach. ze niby reprezentuja co konkretnie? 

Edytowane przez jannapa
  • Upvote 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jannapa napisał:

kaer, zbyt czesto usilujemy wytlumaczyc ludzkie czyny jakimis niegodnymi intencjami, podczas gdy wszystko tlumaczy zwykla ludzka glupota. 

Ja pomimo wszystkiego ciągle wierzę w zwykłą ludzką zawiść. Inaczej byłbym otoczony przez samych głupców. :-|

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jannapa napisał:

wybacz, w takim raie nie zrozumialam spokoju, z jakim piszesz o wspolczeanych patriotach. dla twej wiadomosci, to ja jestem rzekomym dzieckiem koryciarzy i innych (z przyczyn mi nieznanych), jak rowniez lewacka k... i resortowym dzieckiem (moj biedny prosty ojciec musi sie przesypywac w urnie z kata w kat na takie dictum). bo mi sie kurestwo obecnej wladzy nie podoba, bo jestem za otwartoscia tolerancja, wyznaje humanizm w miejsce roznych bogow (ktorzy - nie zrozum mnie zle, w ogole mi nie przeszkadzaja dopoki ktos nie usiluje mi ich narzucic). i dlatego nalezy mnie sierpem i mlotem. i nie mowie o jakiejs teoretycznej sytuacji, ale o konkretach. coz, mnie sie metody komunistycznego rezimu kojarza raczej z obecna wladza, wiec najwyrazniej mamy do czynienia z jakims naduzyciem symbolu. pewnie czas pokaze, ktora ze stron robi to bezprawnie.

naoisales jak jest, ze stoickim spokojem. ja tak nie potrafie. nie umiem dawac przyzwolenia na bezsensowna przemoc uzasadniana jakas ideologiczna hucpa. 

"szlachta nie pracuje" to miejsce, zatrudnieniem ktorym chwali sie dobre 60% zlotych chlopcow marszow niepodleglosciowch, chlopcow ktorzy wzywaja do jebania ciapatych, krzycza o bogu honorze i ojczyznie, wieszaja komunistow i strasza sierpem i mlotem. 

to ty marginalizujesz zjawisko powiazania zwyklych drobnych przestepcow z ruchem "patriotycznym" to ze winnicki moze sie pochwalic wyksztalceniem i jako takim opanowaniem retoryki wypowiedzipublicznych, nie ukryje faktu, ze za nim stoi trzydziestu troglodytow z falanga na piersi. 

rownie uatanawianie grupy "kolesi w rurkach" daje mi tylko do myslenia. bo mi zarucasz wrzucanie do wora jakich gosvi w koszulkavh, a sam wyciagasz jakas mityczna grupe kolesi w rurkach. ze niby reprezentuja co konkretnie? 

Jakoś nie zauważyłem żebyś krytykowała poprzednią ekipę, która faworyzowała 10% polskiego społeczeństwa żerującego na reszcie, gdzie kreatury katujące Polaków po wojnie dostawały ordery i emerytury po >5k a ich ofiarom ledwo na chleb starczyło. Jakoś nie widziałem postów krytykujących troglodytów z antify i zaprzańców ściągających niemiecką antifę do Polski, albo bandytów lejących na marszach niepodległości kobiety z dziećmi (podpowiem - nie byli to narodowcy)? Gdzie wtedy byłaś ostojo cnót wszelakich? Tak jak pisałem to jest właśnie przykład lewackiej tolerancji, jak my lejemy, katujemy i hejtujemy to jest ok, jak robią to inni to są naziolami i hejterami. 

  • Upvote 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co? jestes dokladnie odzwierciedleniem glupiej nienawisci dla samej nienawisci. 

a twoje zalozenie, ze mam jakies ciagaty w kierunku tego, co nazywasz poprzednia ekipa to dokladnie postawa, o ktorej pisalam kilkanascie postow wczesniej. i wbrew temu co myslisz, i wbrew twojej logice, ja skrajnosciom po prostu mowie nie i koniec. i nie widze zadnego usprawiedliwienia dla przemocy.

pytasz gdzie bylam? od wielu lat dzialam w kregach lewicy, czy w polsce czy w w usa. i jak sobie wielkie partie wydzieraja wladze, to ja udzielam sie na mala lokalna skale w organizacjach dzialajacych na rzecz wykluczonych. moim niedoscignionym wzorem jest dzialalnosc anny grodzkiej, osoby ktora wysmiewana, wyszydzana i zastraszana prze prawice i centrum, dziala dalej na rzecz najubozszych. 

przygladam sie retoryce twojego poprzedniego postu i nie moge wyjsc ze zdumienia, jak bardzo mozna dac sie zmanipulowac. wszystkiemu winni sa "jacys inni" jakies kreatury sprzed lat, jakies antify. zero odpowiedzialnosci za samego siebie, panstwo ma obowiazek dac, zapewnic i tyle. a to dokladnie myslenie z czasow znienawidzonego komunistycznego systemu.  margaret thatcher powiedziala kiedys, ze panstwo nie moze dac, bo panstwo nic nie ma. wiec zadaj sobie pytanie, na jak dlugo straczy polsce na takie rozdawnictwo. rok? dwa? wyglada na to, ze wystarczy na zapewnienie sobie glosow z 500+ na tyle, zeby zmienic ordynacje, a wtedy bedzie pozamiatane i druga grecja.

trump przyjal dokladnie taka sama taktyke manipulacyjna: oni sa winni, ze ci sie nie powodzi. jacys imigranci, muzulmanie, meksykanie. 

w jednym bardzo ogolnikowym podejsciu przyznam ci racje. i w polsce, i tutaj wszyscysmy obserwowali powolny spadek poziomu wyksztalcenia najbiedniejszych. i ta spoleczna biernosc wlasnie sie na nas wszystkich odbila. niedoinwestowane szkoly w polsce, czy horrendalnie droga edukacja tutaj, to moim zdaniem najwiekszy problem. niestety, ani trump, ani pis nie proponuja zadnego rozwiazania dla tej sytuacji. 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałaś " jestes dokladnie odzwierciedleniem glupiej nienawisci dla samej nienawisci.", mogę zapytać po czym to wnosisz.

Mylisz się i używasz takich samych płytkich argumentów jak reszta tobie podobnych. Z wielu twoich postów wydziera wręcz nienawiść do obecnie rządzących ,każdy, absolutnie każdy uważający się za polskiego patriotę, popierający konserwatywne wartości według Ciebie to dyszący nienawiści i żądza krwi nazista. I żeby nie było, ja nie skreślam lewicy jako takiej, bo są tam ludzie na prawdę empatyczni, nie cierpię jedynie zakłamania gdzie usta pełne frazesów o tolerancji ale w rzeczywistości wychodzi na to że tylko o tolerancji dla jednej opcji. Stąd moje uwagi na temat lewicowych bojówek. Jak to było? "Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz".  Piszesz " nie umiem dawać przyzwolenia na bezsensowna przemoc uzasadniana jakas ideologiczna hucp" więc zakładam że potępiasz występy antify w PL i USA, agresje ze strony protestujących obecnie przeciwko PDT? Mam nadzieję że tak bo przecież jesteś osobą która "skrajnosciom po prostu mowi nie i koniec i nie widzisz zadnego usprawiedliwienia dla przemocy"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krakus28 napisał:

aha, czyli gdybyś dostał miskę z 1000 cukierków, z informacją, że jeden z nich jest zatruty, to byś się nimi zajadał bez opamiętania ??? :lol:

przypominam Ci tylko, że nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin. Jeśli tego nie rozumiesz, to się niestety nie zrozumiemy.

Oczywiście, że nie każdy muzułmanin to terrorysta i pewnie dlatego bana nie dostali obywatele krajów, z których pochodzili terroryści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...