Skocz do zawartości


milosz_44

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W najbliższym czasie planuję dłuższy wyjazd do stanów w celach turystycznych. Mój wyjazd ma w zasadzie objąć nie tylko stany ale także Kanadę, Meksyk i wiele różnych krajów po drodze do Patagonii :) Jednak desant wg moich planów najpewniej nastąpi właśnie w Seattle. Zamierzam kupić tanie auto na craigslist (ok $1000) i ruszyć w objazdówkę głównie po parkach zachodnich stanów. Zamierzam poświęcić na to do 3 miesięcy, dalej droga na południe. I tu pojawia mi się wiele pytań, oto kilka z nich:

1. Jakie problemów mogę się spodziewać z polskim paszportem i międzynarodowym prawem jazdy przy zakupie auta?

2. Jakich formalności będę musiał dopełnić przy jego rejestracji i ile to będzie kosztowało?

3. Jak ubezpieczyć auto na 3 miesiące?

4. Co może pójść nie tak przy próbie opuszczenia nim USA na 2 tygodniowy wypad do Kanady, co w takim przypadku dzieje się z moją wizą turystyczną?

5. Jak z wyjazdem i sprzedażą tego auta, dajmy na to w Meksyku?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz się na samochodach aby kupować takie za 1000 dol?

do 30 dni podróż po za USA np Meksyk,Kanada pozostaje to samo I 94 które dostaniesz na granicy wlatując na teren USA. I na tym wrócisz do USA jeśli będzie ważne. Jesli Ci się skończy ważność to na granicy od nowa dostaniesz wizę pobytową tylko ze wklejka z wizą musi mieć w entres M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w WA, ale w MD jak kupilismy samochod a ja nie mialam na ten moment mojego amerykanskiego prawa jazdy to nie moglam zarejestrowac samochodu na siebie nawet jako wspolwlasciciel z mezem. Tak samo bylo z ubezpieczeniem. Wiec poczytaj czy w ogole da rade tak kupic sobie samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2017 o 08:08, sly6 napisał:

napisz w jakim stanie chcesz kupic samochód to ktoś Ci powie o ubezpieczeniach. Pamiętaj ze prawo jazdy stanowe ma inne stawki niż prawo jazdy międzynarodowe.

Na przykład coś takiego:

https://seattle.craigslist.org/tac/cto/5974195950.html

Najważniejsze żeby był sprawny i nie zapowiadało się na jakiś poważniejszy remont. Powinien też spełniać wymogi techniczne potrzebne do rejestracji.

 

Przejrzałem sporo stron DMV w różnych stanach, ale nie znalazłem tam nic o rejestracji auta przez obcokrajowców. Czy mógłby ktoś napisać jak w ogólności wygląda ten proces, jaki jest czas na rejestrację i co grozi jazdę nie przerejestrowanym autem? Czy w momencie kupna, na początku jeżdżę na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, tak jak jest w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/28/2017 o 07:34, Amy napisał:

Te informacje dotycza osob ktore zmienily miejsce zamieszkania w Stanach. Mieli prawo jazdy i auto zarejestrowane w jednym stanie, przeprowadzili sie do innego i w tak okreslonym czasie musza zmienic prawo jazdy i rejestracje auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...