Skocz do zawartości

Koniec Loterii Wizowej....?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cee napisał:

nawiązanie twojej aprobaty ograniczenia/zlikwidowania loterii. 

 

Ja akurat jestem za zlikwidowaniem DV. Wg mnie prawo imigracyjne jest z dupy, że tak się wyrażę trochę brzydko. Każdy kto chciałby "przenieść się " do innego kraju, nie był karany, nie ma żadnych innych przeciw, wykazuję chęć podjęcia pracy, płacenia podatków, generalnie mówiąc generować PKB danego kraju, powinien mieć taką możliwość, Oczywiście na wstępie musiałby podpisać oświadczenie o zrzeczeniu się wszelkich korzyści pomocy społecznej, dotacji, dodatków i ogólnie darmowych datków. Prześwietlenie dogłębne takiego kandydata i wtedy można jakąś decyzję podjąć. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest najgorszym co może być.

To jest dopiero pomysł z dupy. Likwidujesz loterie która wpuszcza zupełnie przypadkowych ludzi i chcesz wypuścić zupełnie przypadkowych ludzi ? Poza tym to utopia całkowita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, cee napisał:

której części nie rozumiesz ? jakich przypadkowych ? chcących pracować, bez konfliktów prawnych i uczciwych. z dupy jest wrzucanie każdego do jednego worka i traktowanie go jako potencjalnego imigranta na starcie imo 

A gdzie ja napisalem ze czegos nie rozumiem ? Ty nie rozumiesz zupelnie podstawowych rzeczy, ten pomysl jest tak idiotyczny ze az boli. 

Zwali sie kilkaset milionow ludzi, oczywiscie kazdy przyrzeknie ze absolutnie niczego nie bedzie chcial po czym wiekszosc z tych ludzi pracy miec nie bedzie (bo skad ?), mieszkac tez nie bedzie miala gdzie (bo skad ?) i oczywiscie bedzie trzeba im pomoc (odsylajac spowrotem bo to jedyna rozsadna decyzja). Nie wiem mowiac szczerze w jaki sposob myslenie ze wpuszczanie zasadniczo kazdego moze sie udac....

Jezeli nie widzisz jak utopijny to jest pomysl albo Ci sie wydaje ze przyjedzie garstka wyksztalconych ludzi i nikt wiecej to pewnie wierzysz ze Elvis zyje a WTC to spisek wladzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ale tego (miedzy innymi) chcą środowiska liberalne (przynajmniej tak to wygląda oglądając relacje z protestów) w USA, nielimitowanej emigracji, przecież między innymi dlatego PDT jest nazywany przez nich nazistą... chce ograniczyć nielegalną imigrację do USA i wywalić tych którzy łamią prawo siedząc tam nielegalnie czyt. bezprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, oss napisał:

kurcze, ale tego (miedzy innymi) chcą środowiska liberalne (przynajmniej tak to wygląda oglądając relacje z protestów) w USA, nielimitowanej emigracji, przecież między innymi dlatego PDT jest nazywany przez nich nazistą... chce ograniczyć nielegalną imigrację do USA i wywalić tych którzy łamią prawo siedząc tam nielegalnie czyt. bezprawnie. 

Ty tak serio ? Nikt zdrowy na glowe nie chce nielimitowanej imigracji ze wspomnianych powodow - poza oczywiscie tymi ktorzy chca sie tu za wszelka cene dostac ale w zaden sposob nie moga.

Nikt nie dyskutuje z ograniczeniem nielegalnej imigracji, tylko z wydawaniem naszych wlasnych pieniedzy na jakis kretynski mur i wmawianiu elektoratowi Trumpa ze Meksyk za to zaplaci (najlepsze ze oni w to wierza) - to poki co jest jego jedyny pomysl na nielegalna imigracje - zauwazyles ten drobny szczegol ?

A jego dekret uderzyl w _legalna_ imigracje co - ironicznie - caly republikanski elektorat uznal ze walke z "illegals" i terrorystami pomijajac drobny fakt ze nikt z tych krajow nie dokonal zadnego aktu terrorystycznego (zreszta dekret zostal wyrzucony juz do kosza) i jedynym jego celem bylo sprawienie wrazenia przed swoim swietnie doinformwanym elektoratorem ze ta zmiana faktycznie ma jakiekolwiek znaczenie dla bezpieczenstwa kraju.

Jedyne czemu srodowiska liberalne sie sprzeciwiaja to przede wszystkim dyskryminacji,  rozbijaniu rodzin ktorych (czesc) jest tu nielegalnie (ja osobiscie mam z tym problem) i zabrania funduszy federalnych miastom ktore sie oglosily jako "sancturary cities". Nie ma to nic wspolnego z otwarta imigracja dla wszystkich. Poczytaj o reformie ktora proponowali demokraci to sie doinformujesz co chcieli wprowadzic (glownie skilled immigration to ma absolutny sens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Ty tak serio ? Nikt zdrowy na glowe nie chce nielimitowanej imigracji ze wspomnianych powodow - poza oczywiscie tymi ktorzy chca sie tu za wszelka cene dostac ale w zaden sposob nie moga.

Nikt nie dyskutuje z ograniczeniem nielegalnej imigracji, tylko z wydawaniem naszych wlasnych pieniedzy na jakis kretynski mur i wmawianiu elektoratowi Trumpa ze Meksyk za to zaplaci (najlepsze ze oni w to wierza) - to poki co jest jego jedyny pomysl na nielegalna imigracje - zauwazyles ten drobny szczegol ?

A jego dekret uderzyl w _legalna_ imigracje co - ironicznie - caly republikanski elektorat uznal ze walke z "illegals" i terrorystami pomijajac drobny fakt ze nikt z tych krajow nie dokonal zadnego aktu terrorystycznego (zreszta dekret zostal wyrzucony juz do kosza) i jedynym jego celem bylo sprawienie wrazenia przed swoim swietnie doinformwanym elektoratorem ze ta zmiana faktycznie ma jakiekolwiek znaczenie dla bezpieczenstwa kraju.

Jedyne czemu srodowiska liberalne sie sprzeciwiaja to przede wszystkim dyskryminacji,  rozbijaniu rodzin ktorych (czesc) jest tu nielegalnie (ja osobiscie mam z tym problem) i zabrania funduszy federalnych miastom ktore sie oglosily jako "sancturary cities". Nie ma to nic wspolnego z otwarta imigracja dla wszystkich. Poczytaj o reformie ktora proponowali demokraci to sie doinformujesz co chcieli wprowadzic (glownie skilled immigration to ma absolutny sens).

Tak jak napisałem, tak to wygląda z perspektywy osoby oglądającej relacje z ostatnich zabaw liberalnej młodzieży.

Piszesz: "rozbijaniu rodzin ktorych (czesc) jest tu nielegalnie" i tu jest właśnie problem, ludzie ci są nielegalnie i łamią prawo, jakie widzisz różnice pomiędzy tymi którzy chcą się dostać nielegalnie do USA a tymi którzy już tam są nielegalnie. Ja nie widzę.

A i wspominasz jeszcze o dyskryminacji, to ze się próbuje powstrzymać nielegalna imigracje nie jest jeszcze dyskryminacja. To jest próba egzekwowania prawa. To że w grupie nielegalnych imigrantów latynosi są dominującą grupa nie powoduje ze nowa administracja ich dyskryminuje.

Dalej: "zabrania funduszy federalnych miastom ktore sie oglosily jako "sancturary cities" - jak władze takich miast leja na władze federalne i mówią to otwarcie ze będą torpedować ich zarządzenia to widzisz inne rozwiązanie? Kolesie pogrywają sobie żeby nabić punkciki sondażowe to ja również bym na miejscu Trumpa im obciął fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...