Skocz do zawartości

Rozmowa z konsulem, a siostra nielegalnie w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Mam koleżankę i bardzo chciałbym jej pomóc

Otóż wylosowała GC, niedługo ma rozmowę, ale jej sprawa jest skomplikowana z tego względu, że jej siostra 10 lat mieszka w USA nielegalnie, gdzieś tam pracuje, ma dziecko. Dodatkowo koleżanka chciała 3-4 lata temu do niej jechać i jej odmówili wizy turystycznej ze względu na to. Jakiś pomysł jak bezboleśnie przetrwać rozmowę z konsulem w takim przypadku? No i czy mogą przez to odrzucić jej wniosek o zieloną kartę. Jeśli były takie tematy na forum, to prosiłbym o linki poczytam 

z góry dzięki za pomoc :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,
Jeśli ktoś ma podobne obawy, że jeśli z powodu rodzeństwa, którzy przebywają nielegalnie w stanach będą mieć problemy przez to przy otrzymaniu zielonej karty - bez obaw, ani jednego pytania nie miałam o siostrę, a nawet podałam, że mam ją, gdy Pani konsul zapytała się kogo z rodziny mam w USA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sylwinda napisał:

Hej,
Jeśli ktoś ma podobne obawy, że jeśli z powodu rodzeństwa, którzy przebywają nielegalnie w stanach będą mieć problemy przez to przy otrzymaniu zielonej karty - bez obaw, ani jednego pytania nie miałam o siostrę, a nawet podałam, że mam ją, gdy Pani konsul zapytała się kogo z rodziny mam w USA :) 

Nie mialas prawa miec jakiekolwiek problemy. Jak pisalem wyzej - w przypadku GC nie ma to najmniejszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...