Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W lipcu tego roku mam zamiar lecieć do kuzynki na 4 tygodnie do USA. Ona mieszka tam już ponad 10 lat, ma męża amerykanina i przebywa tam legalnie. Poza nią nikt z mojej rodziny w USA nie był i nikt wizy nie posiadał. Mam dostać od niej oficjalne zapraoszenie z affidavit of support, form I-134, kopie ich paszportów, letter of employment, copies of salary statements. Ja jestem w drugiej klasie liceum, mam 17 lat a w listopadzie skończę dopiero 18. Miałabym lecieć bezposrednio z Polski do Chicago. Plany mamy takie, że najpierw zostaniemy kilka dni w Chicago, później NYC, ich dom w Jacksonville, Miami i Orlando. W kwietniu jestem umówiona na wizytę w ambasadzie. Mam kilka pytań, na które odpowiedzi nigdzie nie mogę znaleźć, a jeśli są to z roku 2005 czy 2008 więc wszystko mogło się zmienić.

 1.Czy jest jakiś powód przez który mogłabym nie dostac wizy?

2. Czy oboje moich rodziców ma ze mną przyjść do ambasady? Nie jest to dla nas problem oprócz tego, że tylko ja mówię po angielsku i nie wiem czy konsul będzie rozmawiał tylko ze mną czy raczej z nimi.

3. To mój pierwszy lot samolotem i miałabym lecieć sama, a na lotnisku odebrali by mnie kuzynka z mężem, czy muszę mieć ze sobą jakąś zgodę moich rodziców potwierdzoną notarialnie na to, żeby oni mnie odebrali? Jeśli tak to komu bym miała taką zgodę pokazać? 

4. Czy jest duża szansa że mnie cofną na granicy? 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i wskazówki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenia nie maja znaczenia.  Z rodzicami nie musisz isc do Ambasady. Jestes prawie dorosla. Tak samo na lot samolotem.

Odmowic wizy moga zawsze, nie dowiesz sie dopoki nie sprobujesz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o kuzynce ze jest legalnie a wiesz jak wleciała,jaki rodzaj wizy? Te dokumenty które masz ,nie pokażesz na rozmowie i te dokumenty nie pokażą ze wrócisz. Pokażą Twoje odpowiedzi i zachowanie i tutaj się przygotuj.

jak będziesz się umawiać na rozmowę to powiedzą Ci czy masz przyjść z rodzicami. Lecisz sama i nie musisz mieć takiego potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...