Skocz do zawartości

Czy jeżeli się postaram to mam szansę na studia w USA?


Dawid Cyron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem uczniem II klasy technikum informatycznego. Moja średnia po pierwszej klasie to 4.0. Zastanawiam się, czy gdybym wziął się w garść i postarał się bardziej(myślę że stać mnie na średnią 4.75) to mam jeszcze szansę wystarczająco podnieść swoje oceny aby posiadać rozsądne GPA i mieć szansę dostać się na dobry uniwersytet w USA. Zastanawiam się także które przedmioty są ważniejsze podczas wyliczania GPA. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Podam ci na przykladzie University of Maryland (tak mi sie jakos pierwszy wynalazl).

Wymagania: GPA 4.11

SAT 1370

Do tego certyfikat TOEFL albo IELTS.

Wymagania sa rozne w zaleznosci od szkoly. Musisz sobie sam poszukac.

Oczywiscie kazda szkola wymaga przedstawienia konkretnego dowodu finansowego na to ze stac cie na nauke. W przypadku Maryland, jest to 50.000$ na rok nauki. Do tego szkola rowniez wymaga przedstawienia waznej wizy.

https://www.admissions.umd.edu/apply/international.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPA to srednia wszystkich przedmiotow... ale uczelnia bedzie widziala wszystke twoje oceny z 3 lat technikum. Szalenie wazne tez sa oceny na egzaminach SAT i SATII.

Ale chyba najwazniejsze sa finanse. Studia w USA dla cudzoziemcow kosztuja $30,000-$70,000 NA ROK. Jezeli stac twoja rodzine na taki wydatek, to jest wiele dobrych uczelni na ktore sie dostaniesz. Jezeli potrzebujesz stypendium na wiekszosc tej sumy to bedzie ciezko, bo twoja konkurencja na stypendia to swietni uczniowie z calego swiata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid Cyron napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. W technikum przedmioty takie jak fizyka, biologia, geografia i chemia miałem tylko przez rok. Czy może to stanowić jakiś problem?

Nie, zwlaszcza jezeli bedziesz mial dobre wyniki na SAT i SATII.  Zacznij juz teraz przygotowywac sie do tych egzaminow. Sa przyklady na necie. Wrzuc do google, i zacznij sie przygotowywac juz teraz, zapisz sobie gdzie/kiedy te egzaminy beda oferowane w Polsce. Pamietaj, ze caly etap wysylania aplikacji, egzaminow, itp jest wczesniejszy w USA niz w Polsce. Przewaznie egzaminy zdajesz na przedostatnim roku lub w pazdzierniku ostatniego roku liceum/technikum, aplikacje sie wysyla do stycznia. Uczelnie zawiadamiaja najpozniej pod koniec marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot to przedmiot. Wszystkie sa wliczane w GPA. Z tym ze, przypominam, wymog w aplikacji bedzie ze twoja szkola wysle transcript na wszystkie uczelnie na ktore bedziesz sie staral. Transcript to oficjalna lista wszystkich przedmiotow i wszystkich ocen w trakcie technikum Wiec uczelnia bedzie widziala oceny w akademicznych i w tych bardziej "zawodowych" przedmiotach. Jezeli te bardziej akademiczne przedmioty - fizyka, jezyk obcy, historia, itp -- sa OK, to bedzie dobrze. Jezeli kulejesz w tych akademicznych, ale blyszczysz w tych zawodowych, to zauwaza, i to moze sprawic ze sie nie dostaniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...