Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


darekbp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do Was pytanie chce razem z dziewczyna wyjechać na stałe do stanów ale niestety mamy tylko wizę turystyczna w loteriadzie nie udało się nam a próbujemy kilka lat już . I moje pytanie jak pojedziemy do stanów minie czas który został nam przydzielony np. Pół roku to wtedy jesteśmy nielegalnie i jak z tym jest możemy nadal pracować legalnie? Cis nam grozi za nielegalny pobyt? Mam tam rodzine i mówili mi ze dużo bardzo Polaków siedzi nielegalnie i póki nic nie przeskrobiesz to Urzad imigracyjny nie powinien robić problemów. Bo chyba prócz loteriady nie ma innego sposobu by zdobyć zielona kartę bądź obywatelstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na wizie turystycznej każda praca jest nielegalna. W momencie kiedy zaczynasz taka pracę twoja wiza staje się nie ważna. Nie masz szans na żadne ubezpieczenie, dokumenty, nic. Nawet prawa jazdy nie dostaniesz. Obecna administracja zatrudnia setki nowych osób do kontroli imigracyjnej. Jeżeli przesiedzisz wizę to już w ogóle koniec. Kontrole dokumentów zaczynają się już nawet na lotach wewnątrz stanów. Więc nie będziesz mógł podróżować. W dzisiejszych dniach podejrzewam ze każdy się już boi zatrudniać nielegalnych. Orientujesz się nieco w ostatnich wiadomościach? Zamiast pchać się na głupa do USA gdzie nie Masz szansy na normalne życie, wyjedz gdziekolwiek do Europy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rodzina pomoże Ci wrazie problemów? Mówisz ze urząd imigracyjny nic Ci nie zrobi a jak złapie na pracy to co? Pamiętam na forum jak pisaliśmy o tym kto może zostać w wiezeniu i być deportowanym i te czasy minęły. Teraz złapią Cie i szybko deportują bez wypuszczania na wolność jak kto dawniej bywało. Możesz nie wierzyć co tutaj się pisze a poczytaj różne strony www i co teraz jest. Sa tacy juz ludzie ze boja się wysyłać dzieci do szkoły czy mąż,zona nie idzie do pracy. Kiedys osoby przekraczały granicę z Kanady do USA a teraz to duet odwraca. Tak będą osoby ze będą i tak jechać i pracować lecz to co bylo kiedys teraz powoli się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Zielona karta to nie obywatelstwo. Od karty do obywatelstwa jest daleeka droga.

Gdybys wygral w loterii, to mielibyscie dwie opcje - Bierzecie slub przed finalna rozmowa w Amabasadzie i dziewczyna zostaje "podpieta" pod twoja zielona karte.

Jedziesz do USA sam, odbierasz zielona karte, wracasz do Polski, bierzecie slub. Ty (sam) wracasz do USA, wysylasz petycje na sponsorowanie malzonki. Nie wiem jak dlugo trwa proces, bodajze czas oczekiwania bylby 2 lata.

Jakbys tylko ty pojechal z zielona karta, a dziewczyna z wiza turystyczna - to wedlug mnie jest duza szansa, ze bylaby zawrócona na granicy.

O obywatelstwo sie nie martw. Jest to dobre kilka lat oczekiwania po otrzymaniu zielonej karty - przedstawienia ze jestes stalym rezydentem, etc, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...