Skocz do zawartości

Jest szansa ma wyjazd?


Barty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Obecnie mam 23 lata, mam ukończone tylko technikum na kierunku grafiki, dodatkowo zrobione 4 kursy właśnie w tej dziedzinie. Od 3 pracuje i mieszkam w Wielkiej Brytanii takze na tym stanowsku. Teraz przez dłuższy czas jestem w polsce i planuje jeszcze jedna przeprowadzę, tym razem usa i to na stałe. Plany takie z dziewczyna mieliśmy już od dawna, jednak zawsze "mamy czas" brało górę i w końcu nadszedł ten moment kiedy chcemy coś zmienić. Żona jest fotografem (skończone liceum humanistyczne, jednak kursy i szkolenia fotograficzne) - pracowała w Polsce a od 2 lat w Anglii gdy dołączyła do mnie. Ja tak jak wspomniałem jestem grafikiem komputerowym. Półroczne doświadczenie w Polsce, niecałe trzy lata w Anglii. 

Mamy jakakolwiek szanse na legalny stały pobyt w USA z możliwością pracy tam? Mimo długiego i dużego zainteresowania w tym temacie, nie wiem jak teraz jest z wizami. 

z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barty napisał:

Witam wszystkich. 

Obecnie mam 23 lata, mam ukończone tylko technikum na kierunku grafiki, dodatkowo zrobione 4 kursy właśnie w tej dziedzinie. Od 3 pracuje i mieszkam w Wielkiej Brytanii takze na tym stanowsku. Teraz przez dłuższy czas jestem w polsce i planuje jeszcze jedna przeprowadzę, tym razem usa i to na stałe. Plany takie z dziewczyna mieliśmy już od dawna, jednak zawsze "mamy czas" brało górę i w końcu nadszedł ten moment kiedy chcemy coś zmienić. Żona jest fotografem (skończone liceum humanistyczne, jednak kursy i szkolenia fotograficzne) - pracowała w Polsce a od 2 lat w Anglii gdy dołączyła do mnie. Ja tak jak wspomniałem jestem grafikiem komputerowym. Półroczne doświadczenie w Polsce, niecałe trzy lata w Anglii. 

Mamy jakakolwiek szanse na legalny stały pobyt w USA z możliwością pracy tam? Mimo długiego i dużego zainteresowania w tym temacie, nie wiem jak teraz jest z wizami. 

z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Krotka odpowiedz - nie, chyba ze zostaniecie wylosowani w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kzielu said:

Krotka odpowiedz - nie, chyba ze zostaniecie wylosowani w loterii.

Nawet, jeśli znajdę prace w z polski/wielkiej Brytanii w zawodzie na który jest zapotrzebowanie w USA? 

 

Co do loterii - jeśli żyje w UK, które nie będzie dopuszczone do kolejnego losowania (kiedy będzie najbliższe?), mogę się zgłosić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przez doswiadczenie chcesz do USA to jeszcze jakies 9 lat, zakladajac ze ten zawod wymaga stopnia BA. U nas pracuja graficy z MFA, wiec mozesz pewnie argumentowac, ze to speciality occupation.Mowimy jednak o wizie pracowniczej a nie GC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sly6 napisał:

loteria jest na obywatelstwo. Kto wie czy będzie kolejna loteria. Sprawdź forum we wrześniu i zobaczysz co będziemy pisać. Tutaj dużo się pisze o loterii w drugiej połowie września.

Raczej będzie, bo nawet sponsorzy ustawy mówią, że długa droga przed nimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi i mam jeszcze dwa pytania. 

  • Jak jest z szkołą wyższą? Jest szansa przez tą drogę zalegalizować pobyt i starać się o pobyt stały --> obywatelstwo?
  • Co do zawodów. Liczy się czy mój zawód wyuczony (potwierdzony przykładowo egzaminem w technikum) czy ten, w którym znajdę pracę przykładowo u mnie i pracodawca będzie chciał mnie sponsorować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiować możesz, jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy lub jesteś wprost nieprzeciętnie wybitny i szkoła uzna, że jesteś wart, aby pokryć Ci koszty nauki.

Wiza studencka jest jednak wizą tymczasową i samo studiowanie x lat nie daje podstaw o staranie się o zieloną kartę, a w późniejszym czasie o obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...