max710

loteria wizowa dv-2017

17 postów w tym temacie

Witam,

zostalem wylosowany w loterii wizowej dv-2017, moj CN miesci sie w okolicach 16600. Moje pytanie jest nastepujace czy mam szanse na interview? i mniej wiecej na jaki miesiac moge sie spodziewac rozmowy? Dodam ze swoje zgloszenie do loterii wizowej wysylalem z USA (jestem caly czas legalnie) forme ds 260 wypelnilem oraz juz zaplacilem oplate urzedowa 330$. Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciebie dotyczy taka ścieżka jesli chcesz mieć rozmowę na terenie USA

https://www.uscis.gov/green-card/other-ways-get-green-card/green-card-through-diversity-immigration-visa-program/green-card-through-diversity-immigrant-visa-program

ta oplata 330 dol jest dla osób które mają rozmowę w Konsulacie USA np w Polsce i płaci się w dniu rozmowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak rozmowa ma być np w Polsce to na tej stronie to sprawdzasz czy już masz zaproszenie i sprawdzaj email np spam bo tam tez znajdują sie listy z zaproszeniem na rozmowę

https://www.dvlottery.state.gov/

na marzec jest numer 19900

kiedy wysłałeś ds260?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ds260 wyslalem w lipcu, tak zaznaczylem ze chce miec rozmowe w usa. Dostalem maila od kkc i tam bylo o tej oplacie urzedowej ze jest ona dla wszystkich wymagana i mam zaplacic 330, tak wiec zrobilem i otrzymalem od nich potwierdzenie tej oplaty. Czyli teraz mam czekac na maila i wtedy wypelnic forme i-485 czy juz moge ja wypelniac?

wieczorem postaram sie wrzucic tu tego maila ktory otrzymalem od kkc, moze zle zrozumialem i juz moge zmieniac moj status (poprzez i-485) a ja czekam na nie wiadomo co. 

Visa Bulletin sprawdzalem i moje numery sa juz dostepne od lutego. @sly6 dzieki za odpowiedzi, juz mi pomogles.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak przeczytasz strony to jak numery sa dostępne to robisz AOS. Masz blisko lokalne biuro imigracyjne to tam się spytaj.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@sly6 wielkie dzieki za pomoc, z tego co widze to juz moge zrobic AOS. Pewnie jeszcze skontaktuje sie z biurem imigracyjnym aby byc pewnym na 100%.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak będzie najlepiej . I pisz jak idzie z GC.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jasne że będę się chwalił postępami w sprawie GC :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W piątek wysłałem dokumenty do immigration, teraz trzeba czekać na odpowiedź. Z tego co słyszałem powinnienem dostać odpowiedź w ciągu 2 miesięcy, orientuje się ktoś jak to naprawdę wygląda?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam dzisiaj otrzymalem list z USCIS, wyznaczyli mi termin na pobranie odciskow palcow na 5 maja. Mam 2 pytania: po pobraniu odciskow w ciagu jakiego czasu powinni mi wyznaczyc interview? (gdzies czytalem ze okolo 3-4 tyg) i 2 pytanie gdy otrzymam zielona karte moge od razu poleciec do polski na powiedzmy 4-6 tygodni czy musze przebywac w USA przez jakis okreslony czas? Z tego co slyszalem gdy osoba dostaje po raz pierwszy zielona karte na terenie USA musi przebywac w USA co najmniej pol roku. Czy jest to prawda?

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dostajesz pieczątkę i możesz lecieć do Polski. Pamiętaj by kontrolować przesyłkę z GC. By np odpowiednia osoba miała klucz do skrzynki.

pół roku odnosi się do czegoś innego. I pamiętaj od chwili pieczątki masz prawa i obowiązki rezydenta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak otrzymasz GC to mozesz nawet na następny dzien leciec do PL. Miłej podróży! 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje za odpowiedzi, do polski nie polece od razu poczekam na zielona karte. Gdy ja juz otrzymam napewno sie wybiore na wakacje :)  @sly6 jest jakas strona na ktorej sa wypisane wszystkie prawa i obowiazki rezydenta? Chcialbym sie z tym zapoznac.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, max710 napisał:

Dziekuje za odpowiedzi, do polski nie polece od razu poczekam na zielona karte. Gdy ja juz otrzymam napewno sie wybiore na wakacje :)  @sly6 jest jakas strona na ktorej sa wypisane wszystkie prawa i obowiazki rezydenta? Chcialbym sie z tym zapoznac.

Tutaj małe co  nie co ;):

https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/nativedocuments/M-618_pl.pdf

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@haneczka019 dzieki, widze ze tylko 86 stron bede mial lekture do poduszki :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz