Skocz do zawartości

loteria wizowa dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam dzisiaj otrzymalem list z USCIS, wyznaczyli mi termin na pobranie odciskow palcow na 5 maja. Mam 2 pytania: po pobraniu odciskow w ciagu jakiego czasu powinni mi wyznaczyc interview? (gdzies czytalem ze okolo 3-4 tyg) i 2 pytanie gdy otrzymam zielona karte moge od razu poleciec do polski na powiedzmy 4-6 tygodni czy musze przebywac w USA przez jakis okreslony czas? Z tego co slyszalem gdy osoba dostaje po raz pierwszy zielona karte na terenie USA musi przebywac w USA co najmniej pol roku. Czy jest to prawda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostajesz pieczątkę i możesz lecieć do Polski. Pamiętaj by kontrolować przesyłkę z GC. By np odpowiednia osoba miała klucz do skrzynki.

pół roku odnosi się do czegoś innego. I pamiętaj od chwili pieczątki masz prawa i obowiązki rezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, max710 napisał:

Dziekuje za odpowiedzi, do polski nie polece od razu poczekam na zielona karte. Gdy ja juz otrzymam napewno sie wybiore na wakacje :)  @sly6 jest jakas strona na ktorej sa wypisane wszystkie prawa i obowiazki rezydenta? Chcialbym sie z tym zapoznac.

Tutaj małe co  nie co ;):

 

https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/nativedocuments/M-618_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zazwyczaj tak może trwać a czasami to i np 4 miesiące jak tutaj opisane dlatego oczekiwanie na GC z loterii w USA jest czasami dłuższe.

https://www.avvo.com/legal-answers/dv-based-aos--time-between-biometric-and-interview-430823.html

 

napisane jest ze masz prawo się pytać o swoją sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...