Skocz do zawartości

loteria wizowa dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj otrzymalem list z informacja ze moja tymczasowa karta pracy jest obecnie wykonywana i w najblizszym czasie zostanie do mnie wyslana. Pozwolenie na prace bedzie wazne przez rok. Od odciskow palcow w tym tygodniu minie 2 miesiace. @sly6 z linku ktory wyslales kilka postow wczesniej wynika ze na interview moge czekac nawet 4 miesiace, masz moze pojecie jak to teraz bedzie wygladac? to znaczy ze do okolo 2 miesiecy powinnienem otrzymac wezwanie na interview czy jednak pozwolenie na prace wydluzy okres oczekiwania do kolejnych 4-6 miesiecy? Mam jeszcze 2 pytanie czy majac pozwolenie na prace moge w jakis sposob starac sie o prawo jazdy czy jednak to pozwolenie nie kwalifikuje mnie do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loteria wizowa czy masz rozmowę w Konsulacie czy tez w USA musi być zakończona do 30 września i jak do tego czasu nie dostaniesz pieczątki że masz GC to jej nie otrzymasz. To się tyczy Twojej sprawy gdy masz rozmowę na terenie USA.

nie ma tymczasowych numerów SSN jak otrzymasz pozwolenie na prace to wystąpisz o numer SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazlem w internecie ze jak dostane pozwolenie na prace (EAD) to moge wystapic o ssn, a z tego co sie orientuje majac ssn moge starac sie o prawo jazdy. Jest to prawda ze do prawa jazdy potrzebuje ssn? Czyli do 30 wrzesnia musze miec interview i pieczatke? po tym czasie moja sprawa z zielona karta bedzie nieaktualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, max710 napisał:

Wlasnie znalazlem w internecie ze jak dostane pozwolenie na prace (EAD) to moge wystapic o ssn, a z tego co sie orientuje majac ssn moge starac sie o prawo jazdy. Jest to prawda ze do prawa jazdy potrzebuje ssn? Czyli do 30 wrzesnia musze miec interview i pieczatke? po tym czasie moja sprawa z zielona karta bedzie nieaktualna?

Jak w NYC wyminialem prawko kanadyjskie to musialem SSN pokazac. Nie licz na to, ze sami wystapia o przyznanie SSN... Moze i tak zrobia ale po kilku miesiacach... Jak bedziesz mial EAD to pojdz do SSA i zloz kwit o SSN, kolo 2 tygodni i bedziesz mial numerek :)

W loterii wizowej jest 50000 wiz do przyznania i musza byc przyznane w konkretnym roku. Rok dla wiz sie konczy 30 wrzesnia. Nie wiem jak to jest jesli z terytorium USA sie ubiegasz, czy te kwestie ktore juz poczyniles bookuja Ci mozliwosc wizy niezaleznie od terminu interview czy nie. Jesli nie to pamietaj, ze moze byc taka sytuacja, ze wiza nr 50000 zostanie wydana przykladowo 15 wrzesnia, czyli juz po tej dacie nie bedzie wolnych wiz. Lepiej jak ktos sie wypowie kto przerabial temat wizy loteryjnej z terenu USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostane EAD to udam sie po SSN:), a potem mysle ze bede mogl starac sie o prawo jazdy. Tak wiem ze jest 50000 wiz do rozdania, i musza byc wydane do 30 wrzesnia najpozniej, ale moga sie skonczyc wczesniej. Z tego co czytalem na stronie USCIS to i tak musza mi dac jakas odpowiedz bez wzgledu na to czy zielona karta zostanie przyznana czy nie. Pozostaje mi cierpliwie czekac przez te 3 miesiace na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...