Skocz do zawartości

loteria wizowa dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedzi, dzis otrzymalem kolejny list za miesiac mam sie wstawic na interview:) takze moja sprawa dobiega konca. Mysle ze interview bedzie tylko formalnoscia. Najwazniejsze zeby przygotowac i miec ze soba wszystkie potrzebne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie odnośnie dokumentu który mam mieć ze sobą na rozmowie

"if you attended high school or college outside the United States, you must also submit an evaluation certificate from a foreign credential evaluation service. For example, the World Education Service (WES)."

Z tego co znalazlem w internecie mniej wiecej chodzi o dokument ktory tlumaczy moje polskie wyksztalcenie i przystosowuje je do amerykanskich standardow szkolnictwa. Podaja ze moge ten dokument dostac naprzyklad  od WES, moje pytanie brzmi gdzie inndziej moge go dostac? Najlepiej w NJ, sa osoby ktore taki dokument zalatwialy i moga mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

bylem wczoraj na interview w zalaczniku przesylam dokument ktory otrzymalem, wg oficera legalny pobyt skonczyl mi sie w kwietniu 2016 (koniec wizy turystycznej) ale aplikowalem o wize studencka i dostalem odmowe przejscia na wize studencka dopiero 23 czerwca 2017 tylko ze wzgledu na to ze staram sie o zielona karte. Wedlug mnie ewentualnie legalny pobyt mogl mi sie skonczyc 23 czerwca 2017, a nie jak mowil officer juz w kwietniu 2016. Przeciez moja sprawa z przejsciem na F1 byla caly czas w toku, takze przez ten czas bylem legalnie/w oczekiwaniu.

Druga sprawa posiadam EAC od czerwca wazna na rok, daje mi ona jakis legalny status czy tylko pozwolenie na legalna prace? Powinienem teraz starac sie o ssn czy narazie czekac? Oficer powiedzilal ze na odpowiedz w sprawie zielonej karty mam czekac do 30 dni. Mam tez rozumiec ze do konca wrzesnia musze rozwiazac sprawe z zielona karta, poniewaz po tym czasie nie moze zostac juz ona przyznana?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymalem odmowna decyzje, poniewaz wg nich nie posiadalem legalnego statusu. Tak jak pisalem wczesniej odmowe przejscia na F1 otrzymalem dopiero w czerwcu 2017 z powodu wyslania zgloszenia do DV... mam teraz 30 dni zeby sie odwolac. To moja ostatnia szansa wiec musze sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...