Skowron79

Visa waiver

21 postów w tym temacie

Mam pytanie odnosnie skladanie aplikacji visa waiver.Kiedy zlozylem moja aplikacje w listopadzie , to jak dlugo mam czekac na jakakolwiek odpowiedz z biura emigracyjnego i czy cos takiego wogole mam sie spodziewac. Chodzi mi o jakis numer weryfikacyjny ,albo potwierdzenie ze moja aplikacja zostala zlozona ( przyjeta ). 

Prodze o jakies informacje gdzie moge to sprawdzic albo jak dlugo mam czekac 

Dziekuje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14 minut temu, Skowron79 napisał:

Mam pytanie odnosnie skladanie aplikacji visa waiver.Kiedy zlozylem moja aplikacje w listopadzie , to jak dlugo mam czekac na jakakolwiek odpowiedz z biura emigracyjnego i czy cos takiego wogole mam sie spodziewac. Chodzi mi o jakis numer weryfikacyjny ,albo potwierdzenie ze moja aplikacja zostala zlozona ( przyjeta ). 

Prodze o jakies informacje gdzie moge to sprawdzic albo jak dlugo mam czekac 

Dziekuje

Musisz napisac co konkretnie zlozyles. Na pewno nie Visa waiver... I-601a ? I-212 ? I-601 ? Dla kogo ? W jakim biurze ? Jezeli zlozyles aplikacje o waiver z powodu inadmissibility i do dzisiaj nie dostales NOA to raczej tenze nie doszedl albo cos bylo mocno nie tak.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

napisz coś więcej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 miesiecy temu zlozylem wniosek o sponsorowanie o pracę u adwokata imigracyjnego w Chicago. Jak do tej pory nie dostalem zadnego potwierdzenia z biura emigracyjnego o potwierdzeniu wplyniecia wniosku.Spodziewalem sie okresu oczekiwania dlugiego ale jak na razie nic ani nikt mnie nie informuje o tym procesie.Adwokat nie udziela mi zadnych informacji .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak znam adwokatow "imigracyjnych" z Ciupagowa to powiedz trudno, pożegnaj się z kasa, która mu zaplaciles i kombinuj co robic dalej sam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, Skowron79 napisał:

7 miesiecy temu zlozylem wniosek o sponsorowanie o pracę u adwokata imigracyjnego w Chicago. Jak do tej pory nie dostalem zadnego potwierdzenia z biura emigracyjnego o potwierdzeniu wplyniecia wniosku.Spodziewalem sie okresu oczekiwania dlugiego ale jak na razie nic ani nikt mnie nie informuje o tym procesie.Adwokat nie udziela mi zadnych informacji .

Ale jaki wniosek ? Kto Cię sponsoruje ? W jakiej kategorii ? Wniosek o sponsorowanie składa pracodawca...

Na razie to wygląda że Ci ciemnote wcisnął i wziął kasę. 

Jeżeli nie masz legalnego pobytu (mój domysl - może być błędny) nie masz żadnej możliwości sponsorowania pracowniczego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robił adwokat mądre miny? Podpisales oświadczenie ze w razie niezałatwienia sprawy nie będziesz miał roszczeń? Pewnie tak, było drobnym drukiem na dole. Oczywiście nie dostałeś kopii. Jak podskoczysz i pójdziesz z pretensjami to Ci ten kwit wyjmie i z przykroscia oświadczy: "sorry, nie udało się chociaż było blisko...."

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mam pytanie czy to mozliwe ze przy sponsorowaniu o prace od 7 miesiecy nie przychodza zadne dokumenty. Zaden numer w ktorym moge sprawdzic status sprawy. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 2.03.2017 o 20:16, kzielu napisał:

Ale jaki wniosek ? Kto Cię sponsoruje ? W jakiej kategorii ? Wniosek o sponsorowanie składa pracodawca...

Na razie to wygląda że Ci ciemnote wcisnął i wziął kasę. 

Jeżeli nie masz legalnego pobytu (mój domysl - może być błędny) nie masz żadnej możliwości sponsorowania pracowniczego.

Tak ale zostal wprowadzony tzw. Waiver i moge starac sie o przebaczenie na podstawie sponsorowania o prace

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skąd się spodziewasz odpowiedzi? Przeciez te Twoje papiery leżą u adwokata w szafie. On ich nigdzie nie wysłał. Dales mu czek czy gotówkę? Sprawa już dawno zamknieta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Skowron79 napisał:

Tak ale zostal wprowadzony tzw. Waiver i moge starac sie o przebaczenie na podstawie sponsorowania o prace

Drogo kosztowało? Powiedz iie, znawcy tematu zaraz ocenia czy kwota jest prawdopodobna czy tylko zaplaciles adwokatowi dwa tygodnie wakacji w Meksyku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.dzięki za wszystkie komentarze i odpowiedzi , trochę mnie postraszyliscie ...spodziewałem się... ale będę drazyl temat dalej 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt Cie tu straszyć nie zamierzał. Chciałbym żeby się okazało że się grubo pomyliłem . 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja rozumiem tylko przeraża mnie taka ilość mało pociesznych informacji na temat adwokatów , nigdy wcześniej nie korzystałem z ich usług i nie spodziewałem się takiej dezinformacji i ...sam nie wiem jak to nazwać

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej bolesna jest nauka na własnych bledach, zawsze lepiej uczyc się na czyichś...:D

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem teraz szczerze ciekawa twojej historii. Dlaczego waiver? Przeaiedziales pobyt? Kto sponsorowal cię na wizę pracownicza? Bo w sumie na te wizę aplikacje wysyła pracodawca. Nie ty. Jeśli to wiza pracownicza to dlaczego piszemy w dziale dla wiz małżeńskich? Jesteś teraz legalnie w USA czy gdzieś indziej? Jaki to był rodzaj waivera i wizy? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Typowy papuga wyzyskiwacz z wizytówką "adwokat imigracyjny" narżnął chłopaka na kasę. Taki z niego prawnik jak i ze mnie albo większość z nas tutaj. Prawie każdy ma jako takie pojęcie o procedurach imigracyjnych. Do tego dobry bajer, brak tupetu i bezczelna chciwość.   Naopowiadal bajek, wziął pieniądze  i tyle go widzieli. 

Dobrze żeby chłopak jak już pogodzi się z wtopą opisał swój przypadek. Może uchroni inne potencjalne ofiary przed podobnymi oszustami.

edit: wciąż trudno mu uwierzyć że został oszukany...

Edytowane przez andyopole
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Skowron79 napisał:

Nie ma waiverow przy sponsorowaniu pracowniczym. Zostałeś oszukany.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znowu podcieliscie komus skrzydla na forum, jak tak w ogole mozecie... ;//// :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, ilon napisał:

Znowu podcieliscie komus skrzydla na forum, jak tak w ogole mozecie... ;//// :D

To akurat jest dosc smutne bo gosciu ewidentnie zostal oszukany tracac przy tym pieniadze. Dodatkowo jezeli jest nielegalnie to w kazdej chwili moze ICE zwinac i odeslac do Polski...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz