Skocz do zawartości

Obywatelstwo polskie dla dziecka


ygritte

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, ygritte napisał:

O matko! Na moim na szczescie sa te dane. Apostille wedlug tego co sprawdzilam kosztuje pare dolarow. Myslalam, ze wstepni nie potrzebuja pelnomocnictwa w USC. 

Dla przykładu w Denver kosztuje $5 a w Washington DC $23 z tego co pamietam ( musze miec z obu miejsc ) :) , wiec nie jest to jakiś wielki wydatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ufff. Ale troche przeraziliscie mnie z tymi koszmarnymi historiami. Niemniej wlasnie sprawdzilam nasz certyfikat malzenstwa - daty urodzenia sa (wiek tez podany w chwili slubu, jakby ktos nie umial liczyc, hehe) i dane naszych rodzicow rowniez. Mam nadzieje, ze to ulatwi troche sprawe w USC. Upowaznienie sporzadze mamie dla swietego spokoju. Moj USC w poblizu miejscu zamieszkania byl w miare ogarniety (jeden z warszawskich USC), wiec bede liczyc na lut szczescia.

Ale wiecie co? Tak sie skupialam na amerykanskiej stronie biurokracji z AOSem i innymi bajerami, ze w chwili, kiedy mnie uderzylo, ze jest polska strona tego galimatiasu, ktora trzeba sie zajac nie bylo mi zbyt wesolo. ;) 

 

Mam nadzieje, ze Wasze biurokratyczne koszmary sie niedlugo zakoncza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ilon napisał:

U mnie z tym umiejscowieniem aktu slubu w Polsce poszlo calkiem sprawnie. Pisalam chyba o tym w dziale K1 w temacie o umiejscowieniu ;)

Ups chyba nie zauwazylam tego tematu. Ide szukac, albo mozesz zalinkowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ygritte napisał:

Ufff. Ale troche przeraziliscie mnie z tymi koszmarnymi historiami. Niemniej wlasnie sprawdzilam nasz certyfikat malzenstwa - daty urodzenia sa (wiek tez podany w chwili slubu, jakby ktos nie umial liczyc, hehe) i dane naszych rodzicow rowniez. Mam nadzieje, ze to ulatwi troche sprawe w USC. Upowaznienie sporzadze mamie dla swietego spokoju. Moj USC w poblizu miejscu zamieszkania byl w miare ogarniety (jeden z warszawskich USC), wiec bede liczyc na lut szczescia.

Ale wiecie co? Tak sie skupialam na amerykanskiej stronie biurokracji z AOSem i innymi bajerami, ze w chwili, kiedy mnie uderzylo, ze jest polska strona tego galimatiasu, ktora trzeba sie zajac nie bylo mi zbyt wesolo. ;) 

 

Mam nadzieje, ze Wasze biurokratyczne koszmary sie niedlugo zakoncza.

Na pewno te dane sprawę ułatwia. U mnie brak wlasnie tych informacji jest największa przeszkoda, tak jak kolega wyżej, musze im udowodnić, ze ja to ja a mąż to mąż. Pełnomocnictwo wymagali osobne ode mnie i osobne od męża. 

P.s u mnie tez na początku wyglądali jakby sprawę ogarniali, póki nie zobaczyli aktu slubu, nie wiedzieli w która stronę ruszyć. Tak czy inaczej powodzenia, z tymi danymi powinno u Ciebie pójść jak po maśle ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza frustacja: moj USC nie ma adresu e-mail podanego na ich stronie. :D

 

Ale wiecie co? Dobrze, ze tu napisalam, bo przynajmniej daje mi to jakis obraz tego, czego dokladnie potrzebuje. 

 

Btw gdybym potrzebowala upowaznienia notarialnego, to ktorego nazwiska powinnam w nim uzyc, skoro wszystkie moje polskie dokumenty sa do tej pory na polskie nazwisko? Panienskiego, pomimo tego, ze uzywam w Stanach nazwiska meza? OMG, tyle pytan. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedziano, ze mam podpisać wszystko obecnym. Troche mnie to tez dziwiło, bo w końcu w Polsce widnieje jako panna. No ale tak chcieli to tak dostali. Ja tez wysyłałam maile przed cała ta sprawa i niby miałam listę potrzebnych dokumentów, a tu po obejrzeniu dokumentów u USC wszystko uległo zmianie! 

 

Btw, u mnie nie chca ani jednego dokumentu poświadczonego notarialnie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robilas to osobiscie w USC? Problem jest taki, ze ja nie moge tego zrobic osobiscie, bo paszport mi straci waznosc zanim w ogole wlece do Polski i chce go wyrobic w tym roku. Wiec zastanawiam sie, czy pelnomocnictwo dla mojej mamy bede musiala poswiadczyc notarlialnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...