Skocz do zawartości

pytanie GC


haze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam następujące pytanie. Miałem zielona kartę która utraciła ważność rok temu, ostatni raz w USA byłem chyba w 2008 albo 2009 roku - wtedy na lotnisku Pani mi powiedziała że jak jeszcze raz wyjade ze stanów na dłużej to utracę status stałego rezydenta. W internecie znalazłem jakąś poradę z kuriera chicago z 2014 roku" Permanentne opuszczenie Stanów Zjednoczonych przez posiadacza zielonej karty jest jednoznaczne z porzuceniem statusu stałego rezydenta Od tej pory przestaje pan być amerykańskim podatnikiem i „osobą amerykańską” "

W związku z tym mam pytanie (ale proszę o odpowiedź osoby która się na tym znają i są jej pewne) czy w chwili obecnej biorąc pod uwagę fakt że GC mi wygasła w usa byłem 5 razy maksymalnie po 1 miesiącu a ostatni raz byłem w 2009 roku to mam status stałego rezydenta czy go jakoś automatycznie utraciłem?? Jeśli mam wypełniać jakiś dokument gdzie jest napisane czy jestem resident czy nie jestem to co mam wpisać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jesteście pewni swojej odpowiedzi - bo wczoraj zacząłem zakładać konto w banku i tam jest pytanie odnoście jesteś czy nie jesteś rezydentem usa - i zanim zaznaczę odpowiedź muszę być jej pewny bo gdzieś wyczytałem że odpowiedź nie zgodną z prawdą może skutkować maksymalną karą nawet do 5 mln pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, haze napisał:

Rozumiem że jesteście pewni swojej odpowiedzi - bo wczoraj zacząłem zakładać konto w banku i tam jest pytanie odnoście jesteś czy nie jesteś rezydentem usa - i zanim zaznaczę odpowiedź muszę być jej pewny bo gdzieś wyczytałem że odpowiedź nie zgodną z prawdą może skutkować maksymalną karą nawet do 5 mln pln.

Jak chcesz byc w 100% pewien to odeslij zielona karte do ambasady - ale jak pisze Roelka - rezydencje utraciles juz dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...