Skocz do zawartości

Zakup urządzenia typu 2w1


Mateo1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) W kwietniu wybieram się na dwa tygodnie, na Florydę. W związku z tym, że ceny sprzętu są tam bardzo okazyjne, postanowiłem uzbierać trochę pieniędzy i kupić tam urządzenie typu 2w1 (dla własnego użytku). Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie, to lecę z Berlina (TXL) przez Kolonię (CGN) do Miami (MIA). Droga powrotna też z Miami przez Kolonię do Berlina. Wszystko realizowane przez Germanwings i Eurowings. Muszę też zaznaczyć, że mam znajomego, który mieszka w Fort Lauderdale i może taki sprzęt zamówić do siebie do domu, a ja mogę do niego wpaść i go odebrać. Mam na oku dwa urządzenia i w związku z nimi mam kilka pytań.

Pierwsze urządzenie, które mam na oku to HP Spectre X2. Poprosiłbym wtedy mojego znajomego o przechowanie takiego produktu, do czasu mojego przyjazdu. Pytania:

1. Słyszałem, że podobno towary nie przekraczające wartości 430 Euro, można wywieźć "legalnie" z USA, nie płacąc przy tym żadnych ceł, ani podatków. Czy to znaczy, że mogę sobie wpakować do walizki fabrycznie zapakowane urządzenie i bez problemu przewieźć je przez wszystkie lotniska? To prawda, czy mit?

2. Czy jeżeli mój znajomy zamówi ten sprzęt do siebie, do domu przez internet, to czy też będzie musiał zapłacić podatek od sprzedaży (sales tax)?

3. Jak to wygląda z napięciami w gniazdkach? Czy jeżeli kupię przykładowo taką ładowarkę, to czy wszystko będzie działać jak należy?

Drugie urządzenie, które mam na oku to Acer - Switch Alpha 12. Tutaj zamówiłbym, albo z odbiorem w sklepie, albo do znajomego. Pytania:

4. Co w przypadku przewozu takiego urządzenia? Czy mogę zrobić tak, że sam tablet odpakować i przewieźć w bagażu podręcznym, a pudełko i papiery wpakować do walizki, nie płacąc przy tym żadnych podatków ani ceł? Czy bezpieczniej jest wypakować urządzenie, pudełko wywalić, a na miejscu kupić jakąś gazetę i do niej wpakować wszystkie papiery?

5. To samo pytanie co nr 3, tylko w przypadku takiego zamiennika.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urzadzenie typu: laptopy, aparaty itp. maja zasilacze na napecie zgodne ze standarten w USA i Europie. Wystarczy tylko wymienic wtyczke, albo kabel sieciowy w zaleznosci o zasilacza. Na kazdym zasilaczu masz napisany zakres napiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...