Skocz do zawartości

Rozmowa w ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, małe pytanie , mam rozmowę o wizę turystyczną w środę  ( 22.03) więc chciałbym wiedzieć na co mam zwrócić uwagę , jak zachowywać się podczas rozmowy , jak przebiega rozmowa i niech ktoś mi napiszę czy mam jakieś szanse albo czy był w mojej sytuacji i czy dostał. Mam 24 lata, chce wyjechać na 7 dni do NY, mam stała pracę, jestem w trakcie kursu gdzie doksztalcam się w zawodzie, sam finansuje sobie wyjazd, nigdy nie byłem w USA, nie mam tam nawet żadnej rodziny i nikogo tam nie znam. Myślę że raczej wynik będzie pozytywny i nie mam nic do ukrycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szanse masz ok 95%, a czy dostaniesz przekonasz się w komsulacie podczas rozmowy ;) obecnie odsetek odmów jest mały, nie masz red flags ale końcowa decyzja należy do konsula, wobec tego musisz jemu dobrze sie zaprezentować i wzbudzić jego zaufanie. Powodzenia.

co do samej rozmowy, nie bierz ze sobą elektroniki ani bagażu, mozna zostawić rzeczy w depozycie po drugiej stronie ulicy. Ubierz sie schludnie, ale nie przesadnie elegancko. Uśmiechaj sie, bądź na luzie. Zapisz sobie co chcesz zwiedzać, zobaczyć w NY, jakies atrakcje, zabytki oraz adres pod którym sie zatrzymasz. Przygotuj sie takze na pytanie dotyczące swojego wykształcenia/zatrudnienia i planów na przyszlosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Patipitts napisał:

Szanse masz ok 95%, a czy dostaniesz przekonasz się w komsulacie podczas rozmowy ;) obecnie odsetek odmów jest mały, nie masz red flags ale końcowa decyzja należy do konsula, wobec tego musisz jemu dobrze sie zaprezentować i wzbudzić jego zaufanie. Powodzenia.

co do samej rozmowy, nie bierz ze sobą elektroniki ani bagażu, mozna zostawić rzeczy w depozycie po drugiej stronie ulicy. Ubierz sie schludnie, ale nie przesadnie elegancko. Uśmiechaj sie, bądź na luzie. Zapisz sobie co chcesz zwiedzać, zobaczyć w NY, jakies atrakcje, zabytki oraz adres pod którym sie zatrzymasz. Przygotuj sie takze na pytanie dotyczące swojego wykształcenia/zatrudnienia i planów na przyszlosc. 

No właśnie ja jeszcze nie mam zamówionego hotelu bo stwierdziłem ze jak dostane wizę to dopiero zamowie i to jest kłopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda że muszę wziąć jakieś wyciąg z konta bankowego ze mam jakieś zabezpieczenie finansowe? Mam znajomego który starał się o wizę ale to chyba rok 2002 czy około tego to mówił że nawet jakieś akty notarialne domu brał? Chyba raczej jakiś dziwnych papierów nie muszę zabierać ze sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Patipitts napisał:

Nic nie bierz takiego, po prostu odpowiadasz na pytania konsula.

Na początku lat 90tych kolega chciał lecieć do USA i wtedy dobrze było pokazać wyciąg z konta dewizowego w PekaoSA, pamiętam że mu pożyczałem żeby sobie wpłacił. Niestety nie pamiętam czy dostał wizę.  Dla mnie ważniejsze było że oddał dolary. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...