Skocz do zawartości

EMIGRACJA CAŁEJ RODZINY DO USA


Paulina Chmielek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może pytanie zbyt ogólne - jak nie na miejscu - usunę.

Chcę wyjechać do USA z rodziną, na stałe (dwoje dzieci, ja i mąż). Czy istnieje jakaś instytucja, fundacja, która pomaga w doborze odpowiedniej wizy, znalezieniu pracy? Czy taki wyjazd jest wogóle realny (to pytanie oczywiście do Polaków, którzy już przebywają w USA)?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Emigracja legalna w Waszym przypadku to tylko poprzez loterię.

Możecie tez wyjechać na wizie pracowniczej, która może ewentualnie w przyszłości zaowocować stałym pobytem.

Na stronie ambasady znajdziecie wszystkie rodzaje wiz:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paulina Chmielek napisał:

Dziękuję za link,

czy w takim przypadku nie wchodzi również w grę zaproszenie od osoby posiadającej obywatelstwo?

Jak zawsze - miliony ludzi chcą tu przyjechać - zastanow się czemu ich tu nie ma...

 

Odpowiadając wprost - nierealna. Zaproszenie od osoby z obywatelstwo ma wartość zerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak emigracja poprzez zaproszenie... 

Macie jedna jedyna opcje - wygranie w loterii wizowej. Chyba ze jedno z was posiada jakieś szczególne wykształcenie czy poszukiwany w USA zawód- wtedy możecie wyjechać tymczasowo na wizie pracowniczej. To  czy ten wyjazd da wam stały pobyt czy nie to już inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Jak zawsze - miliony ludzi chcą tu przyjechać - zastanow się czemu ich tu nie ma...

 

Odpowiadając wprost - nierealna. Zaproszenie od osoby z obywatelstwo ma wartość zerową.

Hahh czy tak wszyscy chcą tam przyjechać to ja nie wiem, w zasadzie nie byłabym tak pewna, że USA to raj z perpektywy Polaka =) 

Nie ukrywam, że chodzi mi o przedostanie się potem do Kanady.

A loteria wizowa wydaje mi się z moim szczęściem nierealna!

Rozumiem, że nie ma możliwości (prócz forum) zasięgnięcia jakiejś fachowej porady (fundacja, organizacja etc), ale bezpłatnie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paulina Chmielek napisał:

 

Rozumiem, że nie ma możliwości (prócz forum) zasięgnięcia jakiejś fachowej porady (fundacja, organizacja etc), ale bezpłatnie w tej materii?

I ta fundacja zna jakieś tajne wizy do USA niż te, o których mówi departament stanu? Kategoria GC EB-16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...