Skocz do zawartości

H1b potrzebny adwokat?


Rekomendowane odpowiedzi

Hey! 

Mam ofertę sponsorowania, jestem w USA legalnie, ale oczywiście muszę zapłacić za adwokata (tak wiem, pracodawca powinien to pokryć, tak wiem, ze nie powinienem płacić, ale jest jak jest). Moje pytanie jest czy muszę mieć adwokata do tego czy mogę sam zaaplikować? Jeśli muszę to macie kogoś do polecenia? $2500 za ten proces to dobra cena czy drogo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pracodawce na myvisajobs.com. Pracodawca musi placic koszty procesu wizowego, wliczajac w to koszty adwokata,  a nie ze jest to opcjonalne. Ty mozesz pokryc jedynie koszty dla rodziny. Albo jest to jego pierwsza H1B i nie wie, albo to oszustwo. Jesli nigdy nie sponsorowal to bym probowal wyjasnic, ale jesli sponsorowal to trzymaj sie z daleka. Stracisz pieniadze i bedziesz jeszcze mial problemy imigracyjne bo to visa fraud.

$2500 samych kosztow prawnika to powiedzialbym gorny zakres na H1B na prowincji, w Nowym Jorku to pewnie dolna granica. To nie jest nic skomplikowanego, wymagania bardzo niskie, nic nie trzeba udowadniac. Ale prawnika trzeba wziasc bo papierow jest sporo i to pracodawca musi za niego zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...