Rafał Dziuba

Stres przed rozmową

26 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Cześć, w niedalekiej przyszłości będę się starał o uzyskanie wizy turystycznej. Chcę lecieć na 2 miesiące (całe wakacje) z dziewczyną do Chicago do mojej kuzynki. Ja mam 19lat, ona podczas rozmowy będzie mieć jeszcze 17 (rocznikowo ma 18). Oboje chodzimy do szkoły średniej: ja - technikum, ona - liceum. Ona w ogóle się rozmową nie stresuje, uważa, że nie dostaniemy to trudno, bo świat się nie wali. Pewnie ma racje, no bo się nie wali, jednak to moje marzenie od.. zawsze. Prześledziłem całe forum, przeczytałem praktycznie wszystkie tematy o uzyskiwaniu wizy turystycznej. Bardzo dużo tematów kończy się odpowiedzią o negatywnym wyniku rozmowy. Też się tak przejmowaliście otrzymaniem tej wizy? Nie mogę myśleć o czymś innym niż wiza, ciągle się zastanawiam, że przecież nie ma powodu by nam tej wizy odmówili, jednak po przeczytaniu tylu tematów... Niektórzy piszą, że to loteria. Boję się, że pieniądze, które wydam na rozmowę z konsulem pójdą w błoto i przesiedzę całe wakacje w domu, zamiast w USA...  Jak myślicie, jakie są szanse? Jak to w ogóle widzicie? Oczywiście wiem, że w trakcie rozmowy nie wolno się stresować, do tego czasu się opanuję, po prostu zżera mnie ciekawość, jestem niecierpliwy i czekam na ten dzień, w którym odbędzie się rozmowa :D 

Nie naskakujcie też, że post bez sensu bo pewnie trochę taki jest.. Po prostu chce sobie jeszcze poczytać :D i jakoś zabić czas

PS: Jej tak to może różnicy nie zrobi, bo pieniądze itp. dostanie od rodziców, ja chodziłem do pracy, żeby na wszystko sobie zarobić

PS2: Nie wyjadę na wakacje gdzie indziej, bo za bilet płaci mi kuzynka, ja tylko płacę za wizę

Edytowane przez Rafał Dziuba
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

94% (chyba, nie jestem pewna) polakow dostaje wize turystyczna, wiec to jest dosyc latwa loteria do wygrania :) Mysl o tym! Idz z usmiechem, mow prawde, przeciez nic nie masz do ukrywania. Szanse sa super ze dostaniecie wizy i ze bedziecie mieli wspaniale wakacje. Glowa do gory! 

Edytowane przez katlia
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, katlia napisał:

94% (chyba, nie jestem pewna) polakow dostaje wize turystyczna, wiec to jest dosyc latwa loteria do wygrania :) Mysl o tym! Idz z usmiechem, mow prawde, przeciez nic nie masz do ukrywania. Szanse sa super ze dostaniecie wizy i ze bedziecie mieli wspaniale wakacje. Glowa do gory! 

Tak, 6% odmowy dostaje tak gdzieś na tym forum przeczytałem więc się zgadza :) Dzięki za miłe słowa 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja podszedlem profesjonalnie, przygotowalem sie solidnie do rozmowy, pamietaj ze konsul moze Cie zapytac o wszystko wiec przygotuj sie, jakie macie plany na pobyt gdzie sie zatrzymacie, co bedziecie zwiedzac, jakies konkretne powiazania z Polska ( np jakies ambitne plany na studia i kariere w PL etc) by konsul byl przekonany ze wrocicie itp itd 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedy byłeś i o co Ciebie pytano?

Zwiedzanie (mniej więcej), gdzie pobyt to wiadomo, że już wiemy. Jeśli chodzi o studia to wiem jedynie tyle, że wiążę swoją przyszłość prawdopodobnie z informatyką :D, a moja dziewczyna co tydzień zmienia zdanie cd. studiów, więc ciężko będzie.. Myślisz, że warto jednak na rozmowę być przygotowanym konkretniej, powiedzieć "żeby tylko było co" czy mówić, że jeszcze nie mamy planów na życie po studiach? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

brak planów w Polsce to mogą się pojawić w USA by tam zostać.. Macie Konsula przekonać że jest inaczej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

6 godzin temu, sly6 napisał:

brak planów w Polsce to mogą się pojawić w USA by tam zostać.. Macie Konsula przekonać że jest inaczej.

Mamy plany na studia, mamy też się przygotować co chcemy robić po nich?

W ogóle lepiej, że idziemy razem, czy lepiej jak będziemy osobno starać się o wizę?

Edytowane przez Rafał Dziuba
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

razem iść i przygotować się aby podobnie odpowiadać co do celu wyjazdu,studiów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 godziny temu, Rafał Dziuba napisał:

Ona w ogóle się rozmową nie stresuje, uważa, że nie dostaniemy to trudno, bo świat się nie wali.

I ona ma jak najbardziej odpowiednie podejście do tematu :)

Bez nerwów, bez spiny, bez konieczności otrzymania wizy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ha i Twoja dziewczyna pokazuje jak ma być na rozmowie . Świat się nie wali.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, wiem, ale jak pisałem wyżej, byłoby bardzo szkoda.. :D no nic, okaże się w przyszłości. Dzięki wszystkim za rady

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W FY2016 procent odmow dla Polakow to 5.37%. Coraz nizej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, jkb napisał:

W FY2016 procent odmow dla Polakow to 5.37%. Coraz nizej ;)

No idziemy na liczby ujemne... 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba lepiej żeby się utrzymywało, bo jak spadnie za nisko to specjalnie będą odmowy dawać, dla statystyk :D 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć, czy będzie problem z przewiezieniem większej ilości leków w bagażu? Leki na recepte, są to kremy, dziewczyna ma chorą skórę i bez nich nie ma opcji, żeby się gdzieś ruszyła. Oczywiście receptę wzięłaby ze sobą

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak będzie recepta to można.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, sly6 napisał:

jak będzie recepta to można.

A można tak w ogóle leki kupić w aptece, bez zostawiania recepty?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zależy jakie leki. Sa takie leki na receptę ze lepiej weź ze sobą..ceny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze taka sprawa: niektórzy mówią, że lepiej będzie jak pójdziemy osobno, najpierw ja podając adres mojej kuzynki, a jakiś czas po mnie dziewczyna, która poda adres mojej ciotki.. Jednak ja wolę się trzymać swojej wersji, skoro tak czy siak nie mamy nic do ukrycia. Znajomi mówią, że to podejrzane, że we dwoje jedziemy na 2 miesiące i że może być problem w takim wypadku z otrzymaniem tej wizy. Co myślicie? Robić tak jak pisałem na początku, tj. idziemy obydwoje w tym samym dniu razem na rozmowę, czy osobno i udajemy, że się nie znamy? Osobiście jakoś bardziej pierwsza opcja mnie bardziej przekonuje, po co kombinować.. 

Ale wolę zapytać osób bardziej "doświadczonych" z tego forum więc czekam na podpowiedzi, pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po co kombinowac i wymyslac jakies bezsensu historie. Idzcie normalnie i zachowujcie sie jak dorosli, a nie jakies dziwne pomysly. 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, ilon napisał:

Po co kombinowac i wymyslac jakies bezsensu historie. Idzcie normalnie i zachowujcie sie jak dorosli, a nie jakies dziwne pomysly. 

Też jestem tego zdania, ale jak napisałem wyżej, wolałem zapytać

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kuzynka w USA jaki ma status?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest obywatelką, tak samo jak ciotka

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od dawna sa pytania wspólnie czy tez oddzielnie i różnie później juz bywa z wizami. Najważniejsze jedynie Twoje zdanie i samopoczucie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że pytania są "wspólnie czy tez oddzielnie" jednak chodziło mi w ogóle o to, czy lepiej pójść razem czy osobno

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz