Skocz do zawartości

kiedy skladac wniosek


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie :) mam do was pytanie, a raczej potrzebuje porady od bardziej doswiadczonych ode mnie :) przebywam obecnie w USA u mojego chlopaka. Chcielibysmy sie pobrac wiec zdecydowalismy sie na zlozenie wniosku o wize narzeczenska. Problem w tym ze nie wiemy do konca kiedy najlepiej to zrobic. Wszystko byloby ok, gdyby nie fakt iz pod koniec roku wyjezdza on na polroczna misje z racji jego pracy w wojsku. Ja zostaje z nim do polowy czerwca 2017, jego planowy powrot jest w czerwcu 2018. ogolnie wydawalo mi sie ze najlepiej byloby skladac wniosek w pazdzierniku albo listopadzie, z tym ze boje sie ze jak dostanie odpowiedz ze cos ma doslac to jego juz nie bedzie fizycznie w kraju i wszystko przepadnie. czekac na skladanie wniosku az wroci tez odpada, bo to wiazaloby sie z prawie 2-letnia rozlaka. Moze ktos z was umialby nam doradzic najlepsze rozwiazanie w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak nsprawde to powinnaś na wize K czekać w Polsce choć trochę bo i lekarz i spotkanie w ambasadzie. Po otrzymaniu wizy masz jeszcze sporo czasu na wyjazd. Tu na forum jest o tym. Czas petycji tez jest rożny i trudno powiedzieć ile to będzie.  Ja czekałam miesiąc po otrzymaniu wizy aż mój mąż wróci z misji. Czyli my skladalismy petycje 10 marca a 15 września miałam już wizy. Lecialam dopiero 16 października. Praktycznie cały rok zeszło. I powiem ci nie wiem gdzie wy mieszkacie ale ja sie cieszę ze nie wyszło taktyk jak wyszło i  ze zaraz po moim przylocie nie musialam zostać sama. To jak było u mnie. Poczytaj tu ludzie pisali o czymś takim. Będzie łatwiej podjąć decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, na wize bede czekac w polsce bo wracam za 2.5 miesiaca. jedyne co mnie martwi to fakt ze moga chciec jakies dodatkowe dokumenty a on w tym czasie bedzie nieosiagalny. chyba zdecydujemy sie na wyslanie wniosku w pazdzierniku albo listopadzie. a jest gdzies okreslone ile mam czasu na umowienie sie na rozmowe juz w polsce? wiem ze po otrzymaniu wizy k1 mam 6 miesiecy na wyjazd ale czy jest jakis okreslony czas zeby umowic sie na wizyte w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paulina Grudowska napisał:

tak tak, na wize bede czekac w polsce bo wracam za 2.5 miesiaca. jedyne co mnie martwi to fakt ze moga chciec jakies dodatkowe dokumenty a on w tym czasie bedzie nieosiagalny. chyba zdecydujemy sie na wyslanie wniosku w pazdzierniku albo listopadzie. a jest gdzies okreslone ile mam czasu na umowienie sie na rozmowe juz w polsce? wiem ze po otrzymaniu wizy k1 mam 6 miesiecy na wyjazd ale czy jest jakis okreslony czas zeby umowic sie na wizyte w ambasadzie?

NOA2 (czyli zgoda urzedu imigracyjnego) jest wazna 4 miesiace. W tym czasie powinnas odbyc wizyte w ambasadzie. Wiem, ze istnieje mozliwosc wydluzenia tego okresu czasu, ale szczegolow nie znam bo sie tym nigdy nie interesowalem - w moim przypadku raczej chce wszystko przyspieszac, a nie opozniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum tez znamy od samego początku takie historie tylko ze mamy inne tez historie ze sprawa odłożona,druga rozmowa no i ze wiza posłużyła do legalizacji pobytu. Tak procent pozytywów jest większy aby nie bylo ze jest równowaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...