Skocz do zawartości

Przesiadka, a bagaż


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, znalazłem fajne połączenie z W-wy, z przesiadką na Heathrow do JFK. Lot WAW->LHR - British Airways, lot LHR->JFK - British Airways (realizowany przez American Airlines). Na przesiadkę mam godzinę. Czy muszę w tej sytuacji odbierać bagaż na LHR? (chyba z tego co czytałem to nie, te loty kupuję na BA w jednej rezerwacji (wybierając sobie loty które mi odpowiadają, wiec chyba nie będę musiał odbierać, ale wolę się upewnić) Czy dam radę przesiąść się w godzinę, na tym samym terminalu? (3) Jak będzie wyglądała przesiadka na lotnisku, czyli gdzie iść od razu po wyjściu z samolotu? Do tej pory latałem tylko Ryanair i EasyJet, tam było tak, że sobie się drukowało ten bilet (to chyba był boarding pass), albo miało się w komórce boarding pass. Czy tutaj wersja drukowana/komórkowa wystarczy, czy trzeba coś drukować na lotnisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czyli nie idę już do check-in, tylko od razu na kontrolę bezpieczeństwa, kierując się znakami "connecting flights"?

 

I jeszcze przecież jest ta kontrola paszportowa, przechodzę ją w Warszawie czy w Londynie? Jeśli w Londynie, będę widział gdzie to zrobić? :P Dużo pytań, ale chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina na Heathrow na przesiadke lotu ic to bardzo ryzykowna zabawa. Terminale te same?

edit.

doczytalem ze te same terminale. Podaj konkretne godziny przylotu i wylotu. Samo kolowanie na Heathrow potrafi trwac do 40 minut. Bramki zamykane sa takze wczesniej. wiec masz godzine na przesiadke, bo ladujesz np o 10 a 11 wylot, czy wykalkulowales sam ze masz godzinke bo wylot  nieco pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, terminal 3, bagażu nie odbieram na LHR. Połączenie proponuje British Airways, więc w sumie nie wiem... Bo co mnie czeka na LHR? Kontrola bezpieczeństwa, paszportowa i tyle chyba. Od razu jak wejdę do hali przylotów kieruję się fioletowym "Connecting Flights", skąd będę wiedział gdzie będzie kontrola bezpieczeństwa dalej, muszę pytać? Czy ten znak mnie jednak do niej doprowadzi? Bo jak zacznie się kontrola bezpieczeństwa, to wiadomo bez problemów, bo tam zgubić się nie da, idzie się prosto/za strzałkami do hali odlotów, ew. kontroli paszportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mówimy o tym

WAW 11;45 Heathrow 13;30

Heathrom 14:30 NY 17;30

to szanse by zdarzyc sa naprawde male. Musisz miec juz karte odprawiona w WAW pamietaj ale ryzyko olbrzymie. Niemniej BA zapewne zapewni Ci lot najblizszym mozliwym lotem jesli pokazesz ze uciekl Ci samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jedyne doswiadczenie z Heathrow - co prawda wiele lat temu - bylo takie ze nikomu sie tam nie spieszylo. Musialem zmienic terminal, shuttle busy jezdzily co 15 minut a do nich stala dluga kolejka. Mialem komfortowe (jak mi sie wydawalo) 1h45m na przesiadke a do gate'u dobieglem jak byl last call.  Po tym LHR unikalem jak tylko moglem, dosc skutecznie. Dla porownania na powszechnie znienawidzonym CDG czesto mialem 45min i zdazalem spokojnie, z bagazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...