izabela123

pierwsza praca

13 postów w tym temacie

Mam pytanie do Tych co wygrali (gratuluje BTW!)

Czy istnieje gdzies jakis watek albo forum gdzie ludzie ktorzy wygrali zielona szukaja pracy, tej pierwszej, na poczatek?

Czy wszyscy jedziecie do znajomych lub rodziny? na gotowe i zalatwione? czy ktos szuka pracy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nie ma jednego takiego watku -- ale sporo ludzi tu pisalo w innych watkach -- i to sie rozni. Jest tu ktos kto dostal prace jeszcze przed wyjazdem z Polski, sa ci ktorzy przyjechali do kogos na poczatek, i sa tez tacy ktorzy przyjechali bez pracy, bez znajomosci. Nie ma reguly.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam maly biznes ktory moze dac prace "na poczatek" jednej osobie ... Ciekawi mnie czy ktos bylby zainteresowany, czy w tym gronie znajde ewentualnych pracownikow.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mogą się tacy trafić tacy co mają znajomych jak biznes ,praca im się spodoba. To ze ktoś kogoś ma czy pracę nie znaczy że nie można zmienić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Szkoda ze nie ma oddzielnej sekcji na taką "giełdę pracy". Sam poszukuje teraz pracy w CA w okolicy Irvine i na pewno zaczac u kogoś albo z kimś z kim się łatwiej porozumieć i kto wytłumaczy co i jak byłaby łatwiejsza. Stąd gdyby ktoś taki się znalazl to będę wdzięczny za kontakt. Z wykształcenia jestem elektronikiem, stąd jestem chętny na wszystko co związane z elektroniką, elektryką, automatyką, mogę robić montaże instalacje i serwisy elektryki, alarmów, automatyki domowej itp. itd. ale oczywiście na początek mogę robić wszystko co będę potrafił, bo najważniejsze to zacząć, zaaklimatyzować się i dopracować język, później można wybrzydzać z pracą :)

Edytowane przez nixie
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moge tylko pomoc na odleglosc bo nie mieszkam w CA, natomiast znam tam kogos kto szuka pracy dla innych w CA. Jesli chcesz, wyslij mi swoje cv i ja mu je przekaze. Nie znamy sie ale chyba nie masz za wiele do stracenia :)

Rozumiem ze codziennie aplikujesz na kazda nowa prace ktora pojawia sie na portalach takich jak indeed czy glassdoor, tak? Jesli uda Ci sie znalezc cos co naprawde Ci sie podoba, mozesz sprobowac znalezc namiar na osobe zatrudniajaca (hiring manager) i bezposrednio do niej zadzwonic. Na poczatku takie telefony sa trudne, ale zawsze mozna przeczytac z kartki uprzednio przygotowany tekst ;)

Skladaj podania glownie do duzych firm, w okolicy Irvine jest np. Allergan, firma farmaceutyczna ale takich jak ty napewno tam rowniez potrzebuja.

Powodzenia i pytaj dalej jesli chcesz

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam izabelko123. Biore udzial w loterii i jesli sie uda ( ? ) tez bede poszukiwal pracodawcy w CA. Z zawodu jestem CAD Designerem i wstepnie mysle o Tesli w Palo Alto albo Freemont. Jesli "los bedzie laskawy" pozwol ze sie odezwe do CIebie z moim Resume (oczywiscie jesli ten ktos to szuka i w branzy automotive...)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

8 godzin temu, izabela123 napisał:

Moge tylko pomoc na odleglosc bo nie mieszkam w CA, natomiast znam tam kogos kto szuka pracy dla innych w CA. Jesli chcesz, wyslij mi swoje cv i ja mu je przekaze. Nie znamy sie ale chyba nie masz za wiele do stracenia :)

Jasne, że nie! Resume wysłałem na priv. Dzięki!

Rozumiem ze codziennie aplikujesz na kazda nowa prace ktora pojawia sie na portalach takich jak indeed czy glassdoor, tak? Jesli uda Ci sie znalezc cos co naprawde Ci sie podoba, mozesz sprobowac znalezc namiar na osobe zatrudniajaca (hiring manager) i bezposrednio do niej zadzwonic. Na poczatku takie telefony sa trudne, ale zawsze mozna przeczytac z kartki uprzednio przygotowany tekst ;)

Indeed jak najbardziej, już w dziesiątki wysłanych aplikacji idę na dzień powoli, oprócz tego LinkedIn, a glassdoor nie obserwowałem do tej pory, stąd dzięki za podsunięcie. Jedno zaproszenie na uzupełnienie aplikacji już na miejscu w USA dostałem, od takiego managera, więc mam nadzieję że jeszcze paru się odezwie, ale to dopiero na miejscu będzie można działać, stąd jeśli jest możliwość zdalnego porozmawiania i może zatrudnienia to jestem chętny próbować, zawsze to pewniej jechać już na coś bardziej pewnego niż składanie aplikacji w firmie rekrutującej.

Skladaj podania glownie do duzych firm, w okolicy Irvine jest np. Allergan, firma farmaceutyczna ale takich jak ty napewno tam rowniez potrzebuja.

Powodzenia i pytaj dalej jesli chcesz

To fakt, że firm tam nie brakuje, na razie składam jak leci, duże, średnie, małe, zobaczymy co z tego wyjdzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak trzymaj!  cv przeslalam dalej, masz w emailu bna priva potwierdzenie

Powdzenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Radosny!

W Tesli to kazdy by chcial pracowac. Ambitny jestes :) Probuj wszedzie a z doswiadczeniem sie przeniesiesz pozniej. Bez doswiadczenia w USA bedzie trudniej ale moze sie udac.

Podeslij cv jak wygrasz. Przekaze

Pozdro

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ja wiem czy Tesla to praca marzeń ? Też jestem między innymi CAD Designerem, ale praca dla Elona Muska jest hmmm z tego co czytałem dość ciężka i nie przekłada się to na wynagrodzenie ;) Polecam książkę "Elon Musk Biografia tworcy PayPal, Tesla, SpaceX". Jeśli chodzi o wyzwania to lubię je Sobie sam stawiać lub szukać pracy, która mi za nie rzeczywiście zapłaci, choćby nawet nie tylko $, ale także doświadczeniem, lecz takim, w którym mnie nie wykorzysta i wypluje, a rzeczywiście będę mógł się czegoś nauczyć i pracować w miłej atmosferze. Elon Musk też mi imponuje jako przedsiębiorca i wizjoner, ale jego podejście do ludzi po przeczytaniu książki mi się nie podoba, choć może być przekoloryzowane i w sumie może warto byłoby się przekonać na własnej skórze, ale wszystko zależy jaką cenę trzeba byłoby zapłacić (Zdrowie ma się tylko jedno, a naprawa w USA trochę kosztuje).

izabela123 chętnie skorzystam z Twojej propozycji i mogę podesłać resume, nawet mogę się zatrudnić u Ciebie jeśli moje kwalifikacje by Ci odpowiadały (ale to już na PW), najbardziej zależy mi na zdobyciu wiedzy, doświadczenia i aby wynagrodzenie było adekwatne do wykonywanych obowiązków. Dostałem wizę i planuję w przeciągu 6 miesięcy przylecieć już na stałe do USA, lecz muszę jeszcze zebrać bardziej pokaźne fundusze na wyjazd, a bardziej na Auto, Wynajęcie mieszkania, Insurance, Ubrania i życie w stanach (tak żeby cokolwiek się stało przez pierwsze 3 miesiące dało się z tego przeżyć).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TESLA - to chyba raczej nie marzenie KAZDEGO. Wybieram ją na początek (o ile będzie potrzeba = tzn. wygram :) ), bo tak się składa, że byłem już tam u nich w CA na konsultacjach w sprawie jednego z projektów, poznałem kilka osób, z jedną stale utrzymuję kontakt i wydaje mi się że tam właśnie byłoby mi "najłatwiej" zahaczyć się ze względu na rekomendacje, które mogą mi wystawić.

Co do opini o Musku/pracy w TESLI to jest jak piszesz LuckyManie - nie mogę wchodzić w szczegóły, ale ludzie chcą tam pracować tylko Ci którzy nie mieli doświadczenia z tą firmą, jak ktoś ją trochę pozna - zmienia zdanie na jej temat (co zresztą robią też świeżo upieczeni posiadacze Modeli S lub X :( )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Radosny napisał:

TESLA - to chyba raczej nie marzenie KAZDEGO. Wybieram ją na początek (o ile będzie potrzeba = tzn. wygram :) ), bo tak się składa, że byłem już tam u nich w CA na konsultacjach w sprawie jednego z projektów, poznałem kilka osób, z jedną stale utrzymuję kontakt i wydaje mi się że tam właśnie byłoby mi "najłatwiej" zahaczyć się ze względu na rekomendacje, które mogą mi wystawić.

Co do opini o Musku/pracy w TESLI to jest jak piszesz LuckyManie - nie mogę wchodzić w szczegóły, ale ludzie chcą tam pracować tylko Ci którzy nie mieli doświadczenia z tą firmą, jak ktoś ją trochę pozna - zmienia zdanie na jej temat (co zresztą robią też świeżo upieczeni posiadacze Modeli S lub X :( )

Super, dobrze mieć kogoś w Stanach Zjednoczonych, kto może pomóc szczególnie podczas pierwszego etapu pobytu (Pierwsze 3 miesiące).

Wracając jeszcze do pracy, w którejś firmie Muska to może być ciekawe doświadczenie, bo rzeczywiście zarówno Tesla czy SpaceX zajmują się rzeczami, które np. mnie by bardzo się podobały i sama wizja lepszej przyszłości - elektrycznych samochodów czy lotów na Marsa, byłaby dobrą motywacją, ale skoro najlepsi bez względu na charakter zwykle wytrzymują góra kilka miesięcy to coś jest nie tak, choć wiadomo, iż na ich miejsce znajdzie się kilku innych (jak nie kilkaset) ;) 

Życzę powodzenia w Loterii Wizowej, myślę, że takich ludzi potrzebują Stany ;) Good Luck :D Jak wygrasz, a mi się ułoży życie w Stanach to napisz, napijemy się kawy i może jakoś również będę mógł pomóc ;) 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz