Skocz do zawartości

Charleston i okolice/inne miasto w SC


JGNZM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jestem tu nowy i nie ukrywam bardzo jestem chętny na zamieszkanie na stałe w Południowej Karolinie. Mogą być to nawet stany sąsiadujące. 

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was tam mieszkał, był, pracował? 

Jak wygląda tam kultura, podejście do obcokrajowców itp.? 

Angielskiego uczę się 10 lat i po jakimś kursie myślę, że byłbym 90% komunikatywny. 

Jak jest tam z pracą i np. kupnem mieszkania? W jaki sposób tam najlepiej dojechać (z jakiego lotniska itp.)? 

Czy po ukończeniu technikum o zawodzie technik mechanik obróbka skrawaniem znajdę tam jakąkolwiek pracę? Czy w ogóle ten typ szkoły i zawód ma jakiekolwiek u nich znaczenie? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, JGNZM napisał:

Cześć, 

Jestem tu nowy i nie ukrywam bardzo jestem chętny na zamieszkanie na stałe w Południowej Karolinie. Mogą być to nawet stany sąsiadujące. 

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was tam mieszkał, był, pracował? 

Jak wygląda tam kultura, podejście do obcokrajowców itp.? 

Angielskiego uczę się 10 lat i po jakimś kursie myślę, że byłbym 90% komunikatywny. 

Jak jest tam z pracą i np. kupnem mieszkania? W jaki sposób tam najlepiej dojechać (z jakiego lotniska itp.)? 

Czy po ukończeniu technikum o zawodzie technik mechanik obróbka skrawaniem znajdę tam jakąkolwiek pracę? Czy w ogóle ten typ szkoły i zawód ma jakiekolwiek u nich znaczenie? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

A w jaki sposob chcesz tam zamieszkac ? Masz mozliwosc legalnego wyjazdu z mozliwoscia pracy ?

Jezeli tak, to prace powinienes znalezc, sporo produkcji dzieki temu ze jest right to work state, m.in Boeing sie wypial na zwiazkowcow i otworzyl fabryke w Charleston.

Jezeli po prostu chcesz wyjechac a kwestii imigracji nie rozeznales - to zapomnij o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

A w jaki sposob chcesz tam zamieszkac ? Masz mozliwosc legalnego wyjazdu z mozliwoscia pracy ?

Jezeli tak, to prace powinienes znalezc, sporo produkcji dzieki temu ze jest right to work state, m.in Boeing sie wypial na zwiazkowcow i otworzyl fabryke w Charleston.

Jezeli po prostu chcesz wyjechac a kwestii imigracji nie rozeznales - to zapomnij o tym.

Szczerze, to tylko przejrzałem z grubsza forum, bo jednak minie kilka lat zanim będę gotowy do wyjazdu. 

Legalnie mam duże szanse, bo nie miałem jeszcze nigdy problemów z prawem itp. Jeśli to masz na myśli. Nie znam tam nikogo. 

Sądzę, że jeśli posiedzę na tym forum trochę czasu to rozeznam się dość dobrze w sytuacji. 

A coś może na temat innych kwestii o których pisałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie to nie znaczy, że masz czystą kartotekę ;) Legalnie to znaczy na odpowiedniej wizie.

Jeśli to będziesz miał, to znajdziesz pracę. I mieszkanie tez kupisz, jeśli będziesz miał pieniądze. A o dojazd z lotniska to może pytaj, jak już będziesz bliżej wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalnie to nie planuję, zresztą najpierw muszę dokładnie zaznać się z tematem wiz, bo wciąż wiem za mało. Przez to znalazłem się na tym forum :) no i trzeba mieć spore fundusze już w Polsce. 

Wiadomo - pierwszy okres nie byłoby mnie raczej stać na dom, więc w grę wchodzi np. wynajem mieszkania? Jest tam taka opcja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w Polsce jest możliwe wynajęcie mieszkania to tym bardziej tam. Mój znajomy powiedzal masz kasę to masz mieszkanie. Do tego jest wynajęcie pokoju. Piszesz parę lat a za parę lat system wizowy moze się zmienić. Musisz czytać dużo na ten temat na stronach anglojęzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie byłem pewny, bo tam jest jednak całkiem inne podejście do życia niż u nas. Jakąś stronę poleciłbyś, gdzie można sobie znaleźć takie pokoje? 

No i poproszę o linki do tych stron z informacjami o systemie wiz, albo chociaż o jakieś wskazówki :)

Wie ktoś, czy zawód technik mechanik obróbka skrawaniem ma u nich jakiekolwiek znaczenie i gdzie można sprawdzić zatrudnienie w tym zawodzie lub czymś podobnym (ślusarz itp)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JGNZM napisał:

Szczerze, to tylko przejrzałem z grubsza forum, bo jednak minie kilka lat zanim będę gotowy do wyjazdu. 

Legalnie mam duże szanse, bo nie miałem jeszcze nigdy problemów z prawem itp. Jeśli to masz na myśli. Nie znam tam nikogo. 

Sądzę, że jeśli posiedzę na tym forum trochę czasu to rozeznam się dość dobrze w sytuacji. 

A coś może na temat innych kwestii o których pisałem? 

Nie zawracaj sobie głowy innymi kwestiami, bo po technikum nie masz szans na emigrację, chyba że wygrasz w loterii. Zainteresuj się wizami bo to twój główny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, JGNZM napisał:

Wiesz, nie byłem pewny, bo tam jest jednak całkiem inne podejście do życia niż u nas. Jakąś stronę poleciłbyś, gdzie można sobie znaleźć takie pokoje? 

No i poproszę o linki do tych stron z informacjami o systemie wiz, albo chociaż o jakieś wskazówki :)

Wie ktoś, czy zawód technik mechanik obróbka skrawaniem ma u nich jakiekolwiek znaczenie i gdzie można sprawdzić zatrudnienie w tym zawodzie lub czymś podobnym (ślusarz itp)? 

Do czasu jak będziesz mógł wyjechać, wszystkie maszyny będą się same obsługiwać. Żart, ale nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...