Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie o biały paszport - otrzymaliśmy GC -F3 -i wyjezdzamy w czerwcu aby ją odebrac.

Jednoczesnie chcielibyśmy wystąpic o biały paszport dla całej rodziny - 2 dorosłych + 2 dzieci

Czy to możliwe aby w 6 tygodni otrzymac GC i wysłac podanie o biały paszport zostawiając dane biomertyczne ?

Prosze o rade ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

min 4 tygodnie jest na GC a złożenie odcisków to 2-3 tyg a może być dłużej. Po złożeniu odcisków możecie opuścić USA i odebrać paszporty z Konsulatu USA w Polsce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli teoretycznie po przylocie do US możemy wypełnić wniosek o biały paszport - uiścic opłate a po otrzymaniu GC i zaproszenia na dane biomertryczne iśc i je złożyć ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak jest. Nawet powinniście złożyć inaczej paszport nie będzie wydany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje za info;)

zastanawiam się tylko czy 6 tygodni pobytu w us wystarczy na załatwinie tego wszystkiego i GC i paszportu...???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hm jesli nic się nie wydarzy po drodze to powinno wystarczyć. Po 4 tygodniach jak nie dojdzie GC to kontaktujcie się z urzędem w sprawie GC.

Można wyrobić szybciej bialy paszport lecz to jest dla nie których wyjazdów i to jest opisane w instrukcji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie o procedurę otrzymania Reentry P

1) Członek rodziny składa formularz z moimi podpisami i wlatuję na biometrykę

2) Wlatuję, składam formularz, wylatuję i wracam na biometrykę?

Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lepsze jest to drugie wyjście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawiam się czy wniosek o biały paszport mozna złożyc nie posiadając jeszcze ssn ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli można tak zrobic że jeszcze z polski mozna złożyc  podanie i uiścic opłatę  a w czasie pobytu dać dane biometryczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak przekroczysz granice i zostaniesz rezydentem to możesz wysłać bo teraz masz wizę na pobyt stały. Nie masz praw rezydenta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

8 godzin temu, kasya napisał:

czyli można tak zrobic że jeszcze z polski mozna złożyc  podanie i uiścic opłatę  a w czasie pobytu dać dane biometryczne?

Jezeli nie wyjechalas po raz pierwszy, to nie mozesz zlozyc nic bo w ogole nie jestes rezydentem. Jestes taka osoba jak kazdy inny polak w kraju - jedyna roznica to nalepka w paszporcie ktora uprawnia Cie do zostania rezydentem.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak ale te całe procedury sa straszenie długie więc myśle jak mogę je przyśpieszyc aby nie tracic cz\asu - więc moje pytanie czy juz z polski mozna wysłać odpowiednie formularze oraz zrobic opłaty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, kasya napisał:

tak ale te całe procedury sa straszenie długie więc myśle jak mogę je przyśpieszyc aby nie tracic cz\asu - więc moje pytanie czy juz z polski mozna wysłać odpowiednie formularze oraz zrobic opłaty?

Nie obraz sie ale mam wrazenie ze masz powazny problem ze zrozumieniem odpowiedzi ktore dostalas wiec napisze duzymi literami : NIE.

Nie jestes rezydentem dopoki nie wyjedziesz w zwiazku z czym zadne z tych procedur Ciebie nie dotycza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

takie sa procedury. Nie przyśpieszysz tego bo nie jesteś rezydentem USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a bedę rezydentem zaraz po wieznie do usa ? i potwierdzi to pieczatka na lotnisku czy jeszcze jakiś dokument?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, kasya napisał:

a bedę rezydentem zaraz po wieznie do usa ? i potwierdzi to pieczatka na lotnisku czy jeszcze jakiś dokument?

Bedziesz. Pieczatka bedzie sluzyla za zielona karte, dopoki fizycznej karty nie dostaniesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wracam do tematu formularzy do białego paszportu - czyli zaraz po przyjeździe moge już taki formularz wyslać i zrobić opłatę ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od chwili pieczątki w paszporcie na granicy masz prawa i obowiązki rezydenta USA. Tak możesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam Czy może ktoś się orientuje na jaki adres wysłać podanie o biały paszport ?nigdzie nie mogę tego znaleźć :-(Z góry dziękuje za pomoc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, kasya napisał:

Witam Czy może ktoś się orientuje na jaki adres wysłać podanie o biały paszport ?nigdzie nie mogę tego znaleźć :-(Z góry dziękuje za pomoc 

Sprobowalas przeczytac instrukcje do formularza ktory bedziesz wysylac ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, kasya napisał:

Tak czytałam ale nie znalazłam :-( albo nie do końca zrozumiałam 

bo tych adresów jest i zalezy od tego z jakiej kategorii jesteś. Dla Ciebie sa te na samym dole i Ty mieszkając w Illinois masz Phoenix.

PS wiem trudno jest mówić ze jest dużo adresów lecz wtedy wiadomo gdzie jest problem i czy naprawdę go szukasz czy też z lenistwa nie chce Ci się tam zajrzeć. Ludzie pomogą jak pokażesz ze coś robisz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz