Skocz do zawartości

Recommended Posts

Serdecznie dziękuje za podpowiedz - po  prostu nie znalazłam tej zakładki z adresami  . Nie była to moja zła wola czy tez lenistwo - człowiek ma to do siebie ze to co dla kogoś wydaje się proste proste dla innego jest nie doogarniecia :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla zainteresowanych podaję informacje o procedurze:

19 czerwca przyjechałam do US na lotnisku  w Chicago otrzymałam wizę imigracyjną

po 10 dniach przyszedł  SSN

po ok 20 dniach otrzymałam green card

23 czerwca wysłałam podanie o biały paszport wraz z czekami i zdjęciami wiz wjazdowych

3 lipca dostałam prośbę o uzupełnienie danych ( jeden znacznik był nieodhaczony)

5 lipca wysłałam wszystko uzupełnione

18 lipca dostałm powiadomienie że wszystko jest ok i czeki zostały zrealizowane oraz ze wkrótce otrzymam zaproszenie na biometrykę 

24 lipca poszłam do odpowiedniego urzędu UCIS i powiedziałam ze mam bilety powrotne do polski na 29 i czy moga mi przyśpieszyć proces - nr sprawy już mieli i chcieli zobaczyć bilety    lotnicze - po ich okazaniu poprosili o GC i pobrali odciski palców

Wydali dokumenty potwierdzające pobranie odcisków - na tych dokumentach data zaproszenia na odciski była wyznaczona na 11 sierpnia ;-)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciągnąć dalej temat - 3pazdziernika na adres w USA przysłano mi info ze paszport będzie do odebrania za miesiąc w ambasadzie w Warszawie i ze ma ważność na 2 lata 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój główny argument to : koniecznosc  zakończenia edukacji dla dzieci - ukończenie liceum (klasa maturalna) oraz załatwienie przeniesienia w mojej firmie do oddziału w USA 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@kasya a na jak długi czas planujesz wrocic do Polski? pytam, bo mam podobną sytuacje i też chcialabym próbować przenieść się w ramach firmy, ale cieżko mi przewidzieć ile to mogłoby zająć czasu - jeśli w ogóle się uda :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może przeoczyłem , ale na białym paszporcie , podczas jego trwania wolno wjeżdżać do USA , czy jest to niewskazane? Np. z powodu tego ,że podczas przekraczania granicy traci swoją ważność?

Pytam bo powiedzmy ktoś am biały paszport na 2 lata a chce pojechać powiedzmy co pół roku an tydzień by przygotować się do stałego już pobytu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 minut temu, Łukasz90 napisał:

Może przeoczyłem , ale na białym paszporcie , podczas jego trwania wolno wjeżdżać do USA , czy jest to niewskazane? Np. z powodu tego ,że podczas przekraczania granicy traci swoją ważność?

NIE MA ZADNYCH PRZECIWSKAZAN.  BIALY PASZPORT NIE TRACI WAZNOSCI PODCZAS PRZEKRACZANIA GRANICY

7 minut temu, Łukasz90 napisał:

Pytam bo powiedzmy ktoś am biały paszport na 2 lata a chce pojechać powiedzmy co pół roku an tydzień by przygotować się do stałego już pobytu.

MOZESZ TO ZROBIC. 

ODE MNIE: PROSZE UWAZAC, BO W WIELU PRZYPADKACH PIERWSZY BIALY PASZPORT WYDAWANY JEST NA 2 LATA, ALE POZNIEJ KAZDY NASTEPNY TYLKO NA ROK... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sobie daje tyle czasu ile będzie potrzeba ... na razie pierwsza córka ma maturę w maju wiec do następnego roku napewno czekamy :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz