DISSENDIUUM

Wiza na stałe do Kanady

5 postów w tym temacie

Witam. Chciałabym się poradzić o jaką wizę najlepiej starać się w moim przypadku. Jestem młoda 21 lat nie mam jeszcze doświadczenia zawodowego a chciałabym wyjechać do Kanady na stałe. Oczywiście mam tam rodzinę i miałam z ciocią starać się o family class ale powiedzieli że wtedy nie ma się przez parę lat opieki medycznej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj

w jakiej Prowincji mieszka Twoja Ciocia oraz czy jest sama? I podała kiedys ze jest sama.. To jest ważne by myśleć o family class.

co do opieki to sie ma w zależności od Prowincji. Co innego pomoc społeczna lecz tutaj później ściąga się kasę od osoby która Cię sponsoruje dlatego tak trudno o podpis na różnych sponsorowaniach.

a jaka szkole kończysz w jakim zawodzie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na opiekę medyczną czekasz pare dni lub tygodni.. Nigdy nie bylo ze lata się czekalo

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twoja Ciocia może Cię sponsorować pod warunkiem, że nie ma bliskiej rodziny w CA.

Najłatwiejszą drogą wyjazdu jest inicjatywa IEC. To pozwala Ci na rok wyjechać do kanady, pracować, podróżować...

Ubezpieczenie medyczne dostajesz wówczas( w zależności od prowincji Manitoba- od razu, Ontario- po 3 miesiącach pracy) przez ich service.

Co do pozostania na stałe, to w trakcie IEC ( też w zależności od prowincji, najłatwiej Manitoba, SK, Alberta), możesz starać się o nominację prowincjonalną.

W przypadku Manitoby wystarczy dobry angielski i 6 miesięcy pracy.

Domyślam się, że ze względu na wiek, nie masz ukończonych studiów, ani dużego doświadczenia, w związku z czym Express Entry nie jest dla Ciebie rozwiązaniem.

IEC jest najłatwiejszym programem dla młodych ludzi i co roku przygotowanych jest około 625 miejsc, w ramach working holidays. Zapoznaj się z nim dokładniej i dobrze wybierz prowincję ( nie polecam Ontario).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz