Skocz do zawartości

Lot z Chicago przez Toronto do Warszawy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam lot powrotny z Chicago przez Toronto w Kanadzie do Warszawy.

I moje pytania to:

Czy muszę mieć osobno jakiś rodzaj wizy jeżeli tylko mam transfer przez Kanadę do Warszawy na powrocie?

Czy potrzebuję jakieś dodatkowe dokumenty przy odprawach?

Czy na pokładzie samolotu będę wypełniał dodatkowe dokumenty w związku z wlotem do Kanady?

Czy będę musiał ponownie nadawać bagaż w Kanadzie do warszawy czy jak już nadam w Chicago to leci prosto do Warszawy bez mojej dalszej ingerencji?

 

Dzięki wielkie wszystkim z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałam przesiadkę w Kanadzie w drodze do PL, było osobne stanowisko dla ludzi z przesiadkami, urzędnik chciał paszport i nawet nie zadawał niektorym pytań. Następnie stał kolejny osobnik przy drzwiach i sie pytał dokąd był kolejny lot i wskazywał ludziom w która stronę sie udać . To było jakieś 7 lat temu...

Nie pamietam czy wypełniałam cos w samolocie .:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Joanna30 napisał:

Do Kanady Polacy wiz nie potrzebują.

A co do reszty, to nie znam odpowiedzi, ale wydaje mi się że nie (na wszystkie pytania) ;)

A więc dzwoniłem do Air Canada oddział w Polsce i dowiedziałem się że jedyne czego potrzebuje to dokument eTA (koszt 7$ na osobę)

Najgorsze jest to iż mam już kupione bilety, nie skojarzyłem wogóle że będę coś potrzebował nawet przy tranzycie w Kanadzie :/

Bagaż w naszym przypadku będzie nadany bezpośrednio do Warszawy z Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to formalność, więc nie mam się czego obawiać.

Po pierwsze iż jest to na powrocie z USA a nie na wzjad do USA.

Po drugie jeżeli byłby jakiś rekord na mój temat w ich systemie bądź też małżonki to można by się martwić.

Po trzecie, na 99% mam paszport biometryczny, gdyż jego data wydania to 2014 rok. Fizycznie go nie mam ale sprawdziłem sobie we wniosku jaki składałem o wizę do USA.

No i ostatnie, dla Polski jest ruch bezwizowy, więc ten wniosek służy bardziej zapewne ewidencji przejazdów.

Ale Zapewne nie ominie mnie w samolocie wypełnienie deklaracji celnej na trasie z Chicago do Toronto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...