Skocz do zawartości

VPN


kontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jako, że wybieram się do USA we wrześniu. Interesowałem się trochę jak tam jest z telefonem i internetem. Mam zamiar zabrać ze sobą prywatny telefon z Polski i laptopa. Chciałbym tam i na telefonie i na komputerze korzystać z internetu. Najprawdopodobniej wykupie taką kartę sim z jak największym planem (najlepiej DATA Unlimited) i będę chciał korzystać  internetu w telefonie i laptopie. Oczywiście będę często podłączał się do sieci WiFi w restauracjach czy hotelach. Rozmawiając z kolegą motorolnik, polecił mi używanie VPNa, aby nikt nie przeglądał moich prywatnych danych. Czy wy używacie jakieś VPNy? Jak to obsługujecie? Jak wygląda instalacja? Gdzie wykupujecie abonament? I ogólnie jak to się sprawuję? A może olewacie sprawę i łączycie się wszędzie normalnie przez Wi-Fi nie zważając na nic. Opiszcie jak u Was to wygląda.

 

PS. Jaką sieć komórkową polecacie w Californii z jak największym planem DATA (internet).

Karuzelka poleciła mi http://www.lycamobile.us/en/29-international-cellphone-plan ale to głównie przez rozmowy do Polski, natomiast internet to tylko 1GB

RobertNYc poleca https://www.metropcs.com/shop/plans?cid=ps|GOOGLE|Brand - Core - High Volume|metro pcs|metropcs%3Fp&gclid=CjwKEAiAs_PCBRD5nIun9cyu01kSJAA-WD-rh1_-uDAW09JibxpNprMwTjybt7vW8AO7YSfK4NfO5BoCbKLw_wcB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego od avasta. Głównie dlatego, że jest częścią ekosystemu. Płaci się jak za każdą inną usługę i używa jak jazdy inny program. Tak, korzystam, bo nie mam ochoty, żeby mi ktoś skrzynkę pocztową przejął czy wyprowadził pieniądze z banku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olewam VPN, co drugi tydzień spędzam gdzieś na lotniskach i w hotelach, lacze sie wszedzie z wolnodostępnych sieci WiFi, wliczając w to połączenia do moich banków,  poczty , zakupy przez internet z podawaniem karty itd. Jesli masz konta internetowe w instytucjach które utworzyły swoje strony internetowe w tym wieku to raczej wszystkie będą używały jakiegoś TSL. Problemem mogą być jedynie komunikatory albo poczta, ktore moga używać połączeń bez szyfrowania po pop3 albo imap. Ale wtedy, jesli masz je w tle uruchomione to i tak zanim odpalisz VPN to sie zaloguja i ktos kto monitoruje ruch przechwyci twój login. 

Generalnie, po co miałbym się bawić w łażenie z laptopem po przypadkowych miejscach żeby złapać kilka loginów jesli moge sobie na wolnym rynku kupic ich miliony za pare dolcow. Polecam sprawdzić swoje adresy/loginy na haveibeenpwned.com. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vlade napisał:

Ja olewam VPN, co drugi tydzień spędzam gdzieś na lotniskach i w hotelach, lacze sie wszedzie z wolnodostępnych sieci WiFi, wliczając w to połączenia do moich banków,  poczty , zakupy przez internet z podawaniem karty itd. Jesli masz konta internetowe w instytucjach które utworzyły swoje strony internetowe w tym wieku to raczej wszystkie będą używały jakiegoś TSL. Problemem mogą być jedynie komunikatory albo poczta, ktore moga używać połączeń bez szyfrowania po pop3 albo imap. Ale wtedy, jesli masz je w tle uruchomione to i tak zanim odpalisz VPN to sie zaloguja i ktos kto monitoruje ruch przechwyci twój login. 

Generalnie zdziwiłbyś się. Mój kolega pracuje z DOD właśnie nad tym ile informacji wycinka z ich systemów właśnie w taki sposób. Wiem, że kontrol to pewnie słaby cel ale generalnie 2-3 dolary miesięcznie to rzeczywiście duży problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaeR napisał:

Generalnie zdziwiłbyś się. Mój kolega pracuje z DOD właśnie nad tym ile informacji wycinka z ich systemów właśnie w taki sposób. Wiem, że kontrol to pewnie słaby cel ale generalnie 2-3 dolary miesięcznie to rzeczywiście duży problem. 

Ja nie neguje tego, tylko ze ja nie pracuje dla DoD i wlasnie dokladnie o to mi chodzi ze kontrol, czy ja to slaby cel. Nie chodzi o pieniądze, ale dla mnie ograniczanie prędkości i znaczne wydłużenie trasy pakietów przez używanie VPN nie jest warte tego, ze akurat ktoś może przypadkowo przechwycić moja bieżąca komunikacje, której i tak nie odczyta jesli jest po ssl. A jak jakaś agencja federalna czy szpieg przemysłowy chcialby sie do mnie dobrać to jestem przekonany że i tak zaden VPN by mi nie pomógł.

42 minuty temu, hubertck napisał:

@kontrol ja od siebie polecam nordvpn, dobrym pomyslem jest tez zainstalowanie wtyczki do przegladarki httpseverywhere

a koledze vlade polecam poczytac o ataku man in the middle,

To ja sie bardzo chetnie dowiem w jaki sposób można przeprowadzić taki atak na szyfrowane połączenie które nie jest wynikiem przekierowania z połączenia otwartego. Mówię serio, bo to akurat by zmienilo calkowicie moje podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlade napisał:

To ja sie bardzo chetnie dowiem w jaki sposób można przeprowadzić taki atak na szyfrowane połączenie które nie jest wynikiem przekierowania z połączenia otwartego. Mówię serio, bo to akurat by zmienilo calkowicie moje podejscie.

Prosze, tutaj opis:

https://blog.kaspersky.com/man-in-the-middle-attack/1613/?slow=1

Mnostwo jest informacji na ten temat, kiedys  nie uzywalem vpnow czy wtyczek do przegladarek. Ale tez bylem ostrozny, od kiedy sie delikatnie zainteresowalem tematem, vpn mam non stop wlaczony nawet podczas polaczenia w domu czy w komorce. Sluzby wiadomo, jak beda chcieli to sie dobiora. Ale w zbieraniu informacji o sobie roznym firmom nie zamierzam pomagac. A haker w publiczbym wifi moze sobie przebierac w innych "niezabezpieczonych" komputerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280zł na rok. hmm trochę dużo, ale dobra. Dam radę sam to ogarnąć? Wystarczy kupić i zainstalować jak antywirusa i już wszystko działa? Wystarczy mi na razie chyba tylko na telefonie. na komputerze nie trzymam tylu informacji co na tel i przez komputer korzystam głównie z jednego źródła internetu. Tutaj jedynie dostawca internetu może mnie śledzić heh. Natomiast na telefonie moje dane są bardziej narażone. (tak mi się wydaje). Więc mógłbyś wytłumaczyć w skrócie jakie są skutki tego VPNa? Zwalnia prędkość połączenia? Nie będzie zawieszało mi GPS'a w google? Mam np ustawione w telefonie namierzanie w razie zgubienia itp. Poza tym pokazuje mi fajne miejsca w pobliżu których jestem itp Czy z VPNem nie będzie wykrywało mnie np w Niemczech? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hubertck napisał:

Prosze, tutaj opis:

https://blog.kaspersky.com/man-in-the-middle-attack/1613/?slow=1

Mnostwo jest informacji na ten temat, kiedys  nie uzywalem vpnow czy wtyczek do przegladarek. Ale tez bylem ostrozny, od kiedy sie delikatnie zainteresowalem tematem, vpn mam non stop wlaczony nawet podczas polaczenia w domu czy w komorce. Sluzby wiadomo, jak beda chcieli to sie dobiora. Ale w zbieraniu informacji o sobie roznym firmom nie zamierzam pomagac. A haker w publiczbym wifi moze sobie przebierac w innych "niezabezpieczonych" komputerach.

To jest troche taki opis man-in-the-middle for dummies, i ogólnie opisuje sytuacje kiedy łączysz się otwartym protokołem, na końcu wyraźnie pisząc że zabezpieczeniem jest używanie szyfrowanego połączenia. Niech mi ktoś napisze, jesli lacze sie do https://bankofamerica.com, w jaki sposób ktoś kto tylko przechwytuje moje ramki może uzyskać jakiekolwiek użyteczne informacje.  Jeśli można to złamać  to zaraz dzwonie do mojego brokera żeby sprzedał wszystko co ma jakikolwiek związek z internetem. I żeby mi kupił akcje Walmarta i innych retail bo akurat tanie. Jesli wpisze http://bankofamerica.com  a strona przekierowuje na polaczenie szyfrowane to ok, można podmienić certyfikat i przekierować dalej gdzie się chce.  Ale wykonalność tego w warunkach polowych jest dość znikoma i nie jestem sobie w stanie wyobrazić zrobienia tego na przypadkowej osobie, za dużo rzeczy trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem. 

I was, korzystających z VPN udostępnionego przez jakas tam firme, zupełnie nie martwi że ta firma może dowoli śledzić i logować wszystko co robicie w internecie? 

W stanach generalnie nie ma prywatności, znając nazwisko mozna sprawdzic wszystko o człowieku, legalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...