Skocz do zawartości

Sponsorowanie rodzica za granica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam taka sytuacje że chciałbym  zasponsorować swojego Ojca, i tu sytuacja sie komplikuje.

Ojciec wjechał do USA w latach 90tych na rocznej wizie turystycznej, nieco mu sie przedluzylo, jakies.. 15 lat :) Załapał się jeszcze na czasy kiedy mógł zdobyć  legalnie Social Security Number, prowadził działalność, odprowadzał podatki w miedzyczasie pojawiłem sie ja, urodzony w USA wiec posiadam obywatelstwo. Wyjechałem do PL  majac jakies 8 lat, Ojciec dojechał kilka lat później.

Tu pytanie, 

Jak wygląda teraz sytuacja ze sponsorowaniem, kiedy ja jak i Ojciec jestesmy na terenie Polski? Czy obowiazuje go karencja od 3-10 lat od daty wyjazdu za nielegalny pobyt? Czy możliwe jest zorganizowanie tego wszystkiego przez Ambasade badź Konsulat? Mam skończone 21 lat, wyjechaliśmy po 2001r.  Tu prowadzimy działalność gospodarczą i odprowadzamy podatki, Ja niestety nie posiadam w USA stalego pobytu aczkolwiek myśle o powrocie po skończeniu studiów.

Pozdrawiam :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki serdeczne za odpowiedź,

Czyli nie musi sie martwić o to że w momencie pojawienia sie w konsulacie dostanie zakaz wjazdu? W Polsce posiadam stale miejsce zamieszkania, za to w USA brak, jedyne co posiadam to amerykański paszport, czy w gre wchodzi jakis meldunek tymczasowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam co rozliczać, nie posiadam tam żadnych nieruchomości ani tam nigdy nie pracowałem, posiadam jeszcze status studenta, jedynie głosuje w wyborach :) choć mam w planie w przyszłości rozpoczać jakaś działalność w Usa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trebor08 napisał:

Dzieki serdeczne za odpowiedź,

Czyli nie musi sie martwić o to że w momencie pojawienia sie w konsulacie dostanie zakaz wjazdu? W Polsce posiadam stale miejsce zamieszkania, za to w USA brak, jedyne co posiadam to amerykański paszport, czy w gre wchodzi jakis meldunek tymczasowy? 

A ojciec kiedykolwiek będąc nielegalnie podawał się za US citizena ?

Generalnie potrzebujesz domicile w US, wystarczające zarobki tamże do sponsorowania go i drobne szczegóły jak rozliczenia podatkow albo dokumentacja dlaczego tego nie robiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...