Aslan

Waszyngton i okolice

5 postów w tym temacie

W sierpniu prawdopodobnie już na 98% lecę do Waszyngtonu na ok. 8-10 dni. Zaczęłam sobie coś czytać o samym Waszyngtonie i okolicach i dotarłam w końcu do Alexandrii a z Alexandrii do Mount Vernon :) (na razie w internecie palcem po mapie). I tak się zastanawiam czy da się zobaczyć na spokojnie w jeden dzień te dwa miejsca. Doczytałam, że można do MV dotrzeć jakimś stateczkiem np. albo ogólnie busem.

Ktoś był, podpowie co i jak?

W ogóle wszelkie inne info o Waszyngtonie mile widziane. Jakieś inne wypady za miasto w ciekawe miejsca? takie na jeden dzień?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

15 godzin temu, Aslan napisał:

W ogóle wszelkie inne info o Waszyngtonie mile widziane. Jakieś inne wypady za miasto w ciekawe miejsca? takie na jeden dzień?

To zalezy co cie interesuje...przyroda? Parki rozrywki? Historia? Kultura? Bo miejsc jest tutaj wiele na wyskok na 1 dzien tylko zalezy jeszcze czy bedziesz miala samochod. Napisz co cie interesuje i sprobuje ci podpoqiedziec co tutaj jeszcze mozna zobaczyc ;)

Edytowane przez kig
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Interesują mnie przede wszystkim miejsca historyczne (Mount Vernon np.)  i ciekawe miasteczka właśnie typu Alexandria.

Jeśli pojadę to na pewno chcę być w samym Waszyngtonie i tam zobaczyć atrakcje na powietrzu i kilka muzeów - takie waszyngtońskie "must see" . Myślę, że to mi zajmie ok. 2-3 pełnych dni takich od rana do późnego wieczora. Jakieś 2 może 3 dni chciałabym poświęcić na wypady poza miasto. Alexandria bardzo mi się wstępnie podoba a stamtąd właśnie trafiłam na dalsze okolice czyli Mount Vernon i zastanwiaam się czy można to w jeden dzień zrobić czy jeden na Alexandrię i kolejny na MV.

Myślałam też o NY jeśli nic innego mi nie podpasuje, ale bilety na pociąg są bardzo drogie(ponad 100$ w dwie strony).

Słyszałam też o pobliskim Chesapeake Beach, ale nie doczytałam nic jeszcze.

Samochodu nie będę miała (jedziemy w 3 osoby) i raczej myślę o transporcie publicznym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli miejsca historyczne to może Gettysburg, PA?

Tutaj masz kilka najróżniejszych  pomysłów ale niestety transportem publicznym dostanie się do większości z tych miejsc będzie albo bardzo trudne albo wręcz praktycznie nie wykonalne. 

http://www.northernvirginiamag.com/travel/travel-features/2013/05/29/52-day-trips/

W miastach nie ma problemu, ale na takie wycieczki samochód by się jednak bardzo przydał - jest was 3 - pomyślcie może o wypożyczeniu.

Jeżeli chodzi o dostanie się do NYC sprawdź China Bus czy Mega Bus - bilety w cenie $20-40 RT 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Agatenka dzięki za podpowiedź :)

Póki co wczoraj posiedziałam nad przewodnikami i w necie i mniej więcej mam już orientację co zobaczyć w samym Waszyngtonie a co poza. I tak: cały czas stawiam na Alexandrię i Mount Vernon ( da się w jeden dzień) oraz dzielnicę Georgetown. Wczoraj wpadałam też na fajne miejsce tj. Skansen Williamsburg. Co prawda jest daleko i jeszcze nie zdążyłam ogarnąć dojazdu i przyjazdu z powrotem, ale ta opcja mi się podoba.

Niestety wczoraj też spojrzałam na bilety i już mi podrożały i to sporo. Były po 2.500 a teraz ponad 3 tys.!!! :( Masakra, a ja jeszcze muszę czekać do środy żeby wiedzieć na 100% czy jadę. Hotele też poszły w górę a opcje airbnb topnieją również :(  Ech! Dlaczego to wszystko takie skomplikowane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz