Skocz do zawartości

Wyjazd 3 studentów-przedwizowy krajobraz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dopiero co założyłem konto i po przeczytaniu kilku wątków stwierdziłem, że warto zapytać o mój indywidualny przypadek. A więc z dwoma przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł by pojechać do rodziny jednego z nich do Chicago na wakacje na 2 miesiące. Wszyscy 3 studiujemy w Krakowie (ja 2 rok, oni 4). Nasz plan zakłada wyjazd w połowie lipca co pokrywa się z wyjazdem na wakacje rodziny do której mielibyśmy jechać. Przez pierwszy miesiąc mielibyśmy zajmować się i pilnować domu wcześniej wspomnianej rodziny. Drugi zakłada wynajęcie samochodu i podróż Chicago-NYC-Miami. Jednak stoimi w przeddzień składania wniosku o wizę i teraz mam kilka pytań ?

1. Czy nasza studencka kariera(dość zaawansowana) jest wystarczającym połączeniem z Polską?

2.Czy konsul nie uzna pilnowania domu za nielegalną pracę ? 

3. Czy wspominać o tak długim okresie wyjazdu?

4.Czy mówić o tym że jedziemy w trójkę czy raczej nie odzywać się niepytanym ?

Nasze rodziny są w Polsce, jednak każdy z nas ma dokładnie po jednym kuzynie w Ameryce (wszyscy legalnie)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mariusz Figura napisał:

Cześć, dopiero co założyłem konto i po przeczytaniu kilku wątków stwierdziłem, że warto zapytać o mój indywidualny przypadek. A więc z dwoma przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł by pojechać do rodziny jednego z nich do Chicago na wakacje na 2 miesiące. Wszyscy 3 studiujemy w Krakowie (ja 2 rok, oni 4). Nasz plan zakłada wyjazd w połowie lipca co pokrywa się z wyjazdem na wakacje rodziny do której mielibyśmy jechać. Przez pierwszy miesiąc mielibyśmy zajmować się i pilnować domu wcześniej wspomnianej rodziny. Drugi zakłada wynajęcie samochodu i podróż Chicago-NYC-Miami. Jednak stoimi w przeddzień składania wniosku o wizę i teraz mam kilka pytań ?

1. Czy nasza studencka kariera(dość zaawansowana) jest wystarczającym połączeniem z Polską?

50/50. Tego Ci nikt nie powie tu.

2.Czy konsul nie uzna pilnowania domu za nielegalną pracę ? 

Uzna nie uzna, nalezy unikac takich zdan. Wedlug definicji jest to praca. EDIT: powyzej jest napisane, ze nie jest, ale jest to "usluga", ktora ktos moze wykonywac odplatnie. Moze byc za pozno na tlumaczenie. 

3. Czy wspominać o tak długim okresie wyjazdu?

Tak. 

4.Czy mówić o tym że jedziemy w trójkę czy raczej nie odzywać się niepytanym ?

Jest pytanie we wniosku z kim bedziesz podrozowac. Jak nic nie sciemniacie, nie ma co ukrywac. 

Nasze rodziny są w Polsce, jednak każdy z nas ma dokładnie po jednym kuzynie w Ameryce (wszyscy legalnie)

To nie jest rodzina, do ktorej trzeba sie przyznawac. 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i rady.

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...