Skocz do zawartości
Micart

Zwycięzca konkursu w Los Angeles. Wiza O-1?

Recommended Posts

Wygrałem konkurs dla ilustratorów w Los Angeles na początku kwietnia. Pierwsze miejsce spośród laureatów z całego Świata (głównie amerykanie).
Byłem w Stanach trochę ponad tydzień. Od dawna moim marzeniem jest aby pracować w USA.
Chętnie bym tam wrócił i szukam sposobu aby to się udało. Znajomy z Danii który teraz mieszka w LA powiedział mi że jako zwycięzca głównej nagrody w prestiżowym konkursie
mogę starać się o wizę dla osób o wyjątkowych uzdolnieniach. Powiedział mi też że na takiej wizie można bez problemu żyć i pracować w Stanach przez 3 lata. Nie mam pewności czy te informacje mają jakiekolwiek potwierdzenie w rzeczywistości. Liczę na to że na forum znajdę kogoś bardziej doświadczonego w temacie lub podpowie czy moje osiągnięcia mogą w jakiś sposób pomóc mi żeby wrócić jeszcze do Stanów.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje! :)Twój znajomy ma rację, masz spore szanse na taką wizę.

Edytowane przez Karuzelka
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/o-1-visa-individuals-extraordinary-ability-or-achievement

Zobacz czy sie kwalifikujesz.

Z tym "bezproblemu" zyc i pracowac w USA to mozna sie srednio zgodzic - pracowac mozesz, tylko w zawodzie w ktorym masz te wyjatkowe uzdolnienia. Wiza jest rowniez tymczasowa, daje pozwolenie na pobyt na 3 lata.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Zrobiłem mały research w tej sprawie i faktycznie wygląda na to że mam duże szanse na otrzymanie takiej wizy.
Nadal jednak nie jest dla mnie do końca jasne czy mogę starać się o taką wizę samodzielnie, czy koniecznie potrzebuję firmy która mi w tym pomoże.
Czy mogę wystapić o taką wizę i później szukać pracy np. w Stanach, na miejscu czy koniecznie muszę najpierw znaleźć zatrudnienie a później zacząć załatwiać wizę typu O.
Dzwoniłem do ambasady w PL ale pani przy telefonie nie potrafiła mi doradzić.
Wysłałem swoje CV do kilku firm i właśnie moje umiejętności są testowane przez firmę z Houston ale nie jestem pewien czy oferują "sponsorship".

Edytowane przez Micart

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już dowiedziałem się, że po prostu musi wykazać zainteresowanie jakaś firma lub organizacja.

Myślicie że bardzo ciężko znaleźć pracodawcę w Stanach jeżeli jest się artystą / grafikiem?
Żeby przybliżeć temat, czym się zajmuję i o co chodzi, oto moje prace: https://www.artstation.com/artist/michera
Może jakiś staż byłby rozwiązaniem?
Bardzo chciałbym wrócić do Stanów ale nie wiem jak :(

Rozważam również opcję studiów.

Edytowane przez Micart

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Micart napisał:

Myślicie że bardzo ciężko znaleźć pracodawcę w Stanach jeżeli jest się artystą / grafikiem

Pracodawce? Tak. Jest ogromna konkurencja, i graphic designerow (nawet z nagrodami) jest jak mrowkow ;) Znam wielu ktorzy pracuja jako freelancerzy, placac za wlasna emeryture i ubezpieczenie medyczne, wiec od razu znika polowa ich zarobkow -- kiedy pracuja. Moze twoj znajomy da ci namiary na jakies firmy ktore zatrudniaja cudzoziemcow -- albo poszukaj po necie kto zatrudnil innych laureatow twojej nagrody i kontaktuj sie z tymi firmami.  Bez kontaktow bedzie ci trudno cokolowiek dokonac, niestety. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Graphic designerów jest bardzo dużo, wiem o tym. Ja specjalizuje się bardziej w grafice do filmów i gier, to jest nieco węższa specjalizacja ale nadal konkurencja jest spora!
Poznałem trochę ludzi w Stanach, ogólnie aktywnie raczej się udzielam w środowisku ale z tego co widzę to pozostało mi być na tyle dobrym ekspertem żeby sami chcieli zapraszać :lol:

Będę do tego dążył bo moja praca to moja największa pasja ale nie ukrywam, że zależy mi na tym aby ruszyć w Świat już teraz.

Edytowane przez Micart

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Micart napisał:

Poznałem trochę ludzi w Stanach, ogólnie aktywnie raczej się udzielam w środowisku ale z tego co widzę to pozostało mi być na tyle dobrym ekspertem żeby sami chcieli zapraszać :lol: 

Serio, to jest najbardziej obiecujaca droga dla ciebie. Udzielaj sie, pomagaj, utrzymuj kontakty, pros o kontakty, itp. Jak w wiekszosci krajach, to jest najlepsza metoda na znalezienie pracy w tych konkurencyjnych dziedzinach. 

Edytowane przez katlia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.07.2017 o 19:56, katlia napisał:

Serio, to jest najbardziej obiecujaca droga dla ciebie. Udzielaj sie, pomagaj, utrzymuj kontakty, pros o kontakty, itp. Jak w wiekszosci krajach, to jest najlepsza metoda na znalezienie pracy w tych konkurencyjnych dziedzinach. 

No i stało się.
Wczoraj akurat dostałem mail, że zostałem wybrany do finałów innego konkursu dla artystów z branży 3D i wygląda na to że wracam do Los Angeles (to samo miasto co wcześniej)!
Trochę zabawne bo swoją kandydaturę zgłosiłem dwa dni temu / dzień przed ostatecznym terminiem przesyłania zgłoszeń!
Szkoda, że lecę tylko na konkurs, mogli by dać w końcu jakieś zatrudnienie :P

Edytowane przez Micart

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluje! Sluchaj, przedluz sobie pobyt i sprobuj zorganizowac sobie jakies spotkania w firmach ktore zatrudniaja grafikow tak jak ty. Wyslij mejle, linki do prac, CV, wytlumacz ze bedziesz w Los Angeles w ramach tego konkursu, i ze chcialbys sie spoktac na krotkie "an informational meeting." Napisz ze chcialbys dowiedziec sie jakich ludzi te firmy zatrudniaja, czego szukaja, jakich umiejetnosci im najbardziej brakuje, itp. Jezeli sie zgodza -- super -- masz kontakt. Tak sie networkuje ;) Jezeli nie zgodza sie, nic nie straciles, podziekuj slicznie i koniec. (I potem wyslij grzeczny liscik z podziekowaniem. "Thank You" letters sa raczej tu wazne.) Mam kolege architekta ktory wlasnie tak szukal pracy - i znalazl. Po takim "informational meeting" dostal zaproszenie na "prawdziwa" rozmowe kwalifikacyjna. 

Edytowane przez katlia
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

katlia dobrze pisze. Tak się załatwia pracę gdy jesteś w gronie ludzi. Do tego konkurs.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Micart napisał:

No i stało się.
Wczoraj akurat dostałem mail, że zostałem wybrany do finałów innego konkursu dla artystów z branży 3D i wygląda na to że wracam do Los Angeles (to samo miasto co wcześniej)!
Trochę zabawne bo swoją kandydaturę zgłosiłem dwa dni temu / dzień przed ostatecznym terminiem przesyłania zgłoszeń!
Szkoda, że lecę tylko na konkurs, mogli by dać w końcu jakieś zatrudnienie :P

Super! :)  Może na miejscu zacznij się rozglądać za pracą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Przywiez ze soba wizytowki, rozdawaj je wszystkim, i podkreslaj ze jestes zainteresowany praca. Good luck!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wow, dzięki za zainteresowanie tematem i za rady! Na pewno się do nich zastosuję bo poprzednim razem byłem po prostu przytłoczony tym wszystkim, pierwszy raz w Stanach, główna nagroda - było bardzo intensywnie! Tym razem postaram się być lepiej przygotowanym i załatwić to tak jak mówicie, trzymajcie kciuki! :)

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz