Skocz do zawartości

Przesiadka w Londynie - krótki czas


Zuza007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w przesiadkach w Londynie? Ja leciałam raz. Miałam wtedy 1:45 h na przesiadkę. Zdążyłam, ale prawie biegiem. Tyle, że wtedy zmieniałam terminal, co wiązało sie nie tylko z podróżą autobusem i pociągiem (plus spacerki ;)), ale równiez dodatkową kontrolą security (trzepanie bagazu podręcznego, buty, paski - cały przegląd).

Szukam teraz biletów na lipiec i pokazują mi się połączenia w przyzwoitych cenach z przesiadką w Londynie właśnie. Tyle, że na zmianę samolotu miałabym 1h. I tu moje pytanie. Tym razem przylot z Wwy i wylot do JFK odbywaja sie z tego samego terminalu (3). Czy w takiej sytuacji przechodzi się dodatkową kontrolę security (która jest czasochonna)? Leciał ktoś w ten sposób i mógłby się podzielic ze mną doświadczeniami? Wiem, że godzina to krótko (bez zapasu na ewentualne opóźnienie pierwszego samolotu), ale skoro takie bilety sa sprzedawane, to wyrobienie się powinno byc realne?

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem jak Londyn, ale ja przerabiałem przesiadkę w Rzymie (55 minut między lotami, biegłem przez dwa terminale, przechodziłem biometryczną kontrolę paszportową, a potem i tak stałem w kolejce przy gejcie) i rok później w Zurichu, podobna sytuacja, 1:05 między lotami, po drodze analogowa kontrola paszportowa i air train do innego terminala i potem też stałem w kolejce do gejta. W tym roku będę miał 1:55 na przesiadkę w Zurichu i jak dla mnie po poprzednich latach to będzie relaksacyjny spacerek :)

Godzina może być mało, jesli piszesz że z autobusem i pociągiem. Sprawdzałaś czy ten lot z Londynu ma częste opóźnienia? Zwykle przy takich ciasnych przesiadkach zdarzają się dość często. Pamiętaj, że twój bagaż nadawany znajdzie się w docelowym samolocie osobno, więc linie wolą poczekać na spóźnialskiego, bo czas spędzony na wyjmowaniu bagażu z luku zajmuje więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku autobusu i pociągu nie będzie, bo terminal ten sam (poprzednio musiałam sie przemieścić a Heathrow do małych lotnisk nie należy ;)). Chyba się skuszę... Tym bardziej, że, w razie czego, z Londynu na JFK samoloty latają z częstotliwością autobusów ;).

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuza007 napisał:

Cześć,

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w przesiadkach w Londynie? Ja leciałam raz. Miałam wtedy 1:45 h na przesiadkę. Zdążyłam, ale prawie biegiem. Tyle, że wtedy zmieniałam terminal, co wiązało sie nie tylko z podróżą autobusem i pociągiem (plus spacerki ;)), ale równiez dodatkową kontrolą security (trzepanie bagazu podręcznego, buty, paski - cały przegląd).

Szukam teraz biletów na lipiec i pokazują mi się połączenia w przyzwoitych cenach z przesiadką w Londynie właśnie. Tyle, że na zmianę samolotu miałabym 1h. I tu moje pytanie. Tym razem przylot z Wwy i wylot do JFK odbywaja sie z tego samego terminalu (3). Czy w takiej sytuacji przechodzi się dodatkową kontrolę security (która jest czasochonna)? Leciał ktoś w ten sposób i mógłby się podzielic ze mną doświadczeniami? Wiem, że godzina to krótko (bez zapasu na ewentualne opóźnienie pierwszego samolotu), ale skoro takie bilety sa sprzedawane, to wyrobienie się powinno byc realne?

Z.

Moje doswiadczenia z LHR sa takie ze na dwoch przesiadkach majac 1h45m prawie nie zdazylem. Od tego czasu unikam tego lotniska (skutecznie) jak tylko sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Moje doswiadczenia z LHR sa takie ze na dwoch przesiadkach majac 1h45m prawie nie zdazylem. Od tego czasu unikam tego lotniska (skutecznie) jak tylko sie da.

A zmieniałeś terminal? Bo ja poprzednim razem też miałam 1:45, zmieniałam terminal i rzeczywiście ledwo zdążyłam.

Szukam kogoś, kto przylatywał i wylatywał z tego samego terminalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablice informacyjne, online można sprawdzić z którego terminala będzieśz mieć następny lot, na karcie pokładowej ( jeśli wydrukujesz sobie wszystkie ) jest info, a po za tym koniec języka za przewodnika :D ja miałem 45min i spokojnie zdążyłem będąc tam pierwszy raz, także dasz rade :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kontrol napisał:

a co powiecie o Frankfurcie? Mam 90min na przesiadkę? Jak to wygląda? Co muszę zrobić po wyjściu z samolotu z Polski? Gdzie się udać? Skąd mam wiedzieć gdzie iść? Do jakiej bramki czy terminala? Gdzie to będzie napisane?

Takie informacje sa podawane w samolocie przed jego opuszczeniem. Czesto tez przy wyjsciu stoja przedstawiciele linni lotniczych i udzielaja informacji. Poza tym jak napisal cee sa tablice informacyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiadasz z samolotu. Szukasz tablicy informacyjnej -- departures (odloty) -- znajdujesz tam informacje na ktorej bramie masz nastepny lot. Idziesz tam. 90 minut starczy, ale nie bedziesz mial duzo czasu jezeli brama jest znacznie dalej od tej gdzie wyladowales. Nawet jezeli wszystko wydrukowales, do zawsze powinno sie sprawdzic na tablicach na lotnisku, bo czasami sa zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...