gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany   201 głosów

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

1035 postów w tym temacie

daj znać jak bylo na rozmowie lecz już w innym dziale i temacie. Dobrze ze się porozumieliśmy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej witajcie udalo mi sie wylosowac wize w tym roku. Ogolnie za 3 razem i cieszcze sie ze jest szansa ja dostac::) Jest pytanie w DS-260 o to czy bylem studentem(f) - jednak to odnosi sie chyba bardziej do szkol publicznych typu high school(z tego co wnioskuje). Ja ukonczylem College w Stanach ktory nie jest szkola publiczna gdyz musialem cale studia oplacic. Wiec moje pytanie jest czy mam zaznaczyc to na tak czy na nie? czy ktos z was mial podobna sytuacje i moze sie do tego odniesc?. I jeszcze jedno moj nr to 11XXX kiedy moge spodziewac sie ewentualnej rozmowy jestli przesle aplikacje do konca tego tygodnia?. Pozdrawiam wszystkich!!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, ziomo napisał:

Hej witajcie udalo mi sie wylosowac wize w tym roku. Ogolnie za 3 razem i cieszcze sie ze jest szansa ja dostac::) Jest pytanie w DS-260 o to czy bylem studentem(f) - jednak to odnosi sie chyba bardziej do szkol publicznych typu high school(z tego co wnioskuje). Ja ukonczylem College w Stanach ktory nie jest szkola publiczna gdyz musialem cale studia oplacic. Wiec moje pytanie jest czy mam zaznaczyc to na tak czy na nie? czy ktos z was mial podobna sytuacje i moze sie do tego odniesc?. I jeszcze jedno moj nr to 11XXX kiedy moge spodziewac sie ewentualnej rozmowy jestli przesle aplikacje do konca tego tygodnia?. Pozdrawiam wszystkich!!

rozmowa to listopad grudzień.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 godzin temu, sly6 napisał:

na tym forum pierwszy raz widzę taki numer i jak pisze daisy to możesz miecz rozmowę do grudnia gdy wyślesz ds w tym czasie co piszesz. A rozmowy sa od października.

o ile dobrze odczytuje numer to jest to 2018EU0000002X ? czyli raczej powinienem się załapać na rozmowe

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, newborn napisał:

o ile dobrze odczytuje numer to jest to 2018EU0000002X ? czyli raczej powinienem się załapać na rozmowe

wysyłając wniosek w maju,czerwcu 2018 czy wcale mógłbyś się nie załapać:lol:

załapiesz sie na rozmowę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, mort napisał:

Serio? Jakoś nie widzę informacji na temat ponownej możliwości sprawdzania. Chyba za wcześnie na to.

Wczoraj opublikowali po raz 4 tą informację na FB.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, wypełniłem juz praktycznie cały wniosek i pozostało mi pytanie "

Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card? Error
"
Z tego co wiem jest to program emerytalny i powinienem w nim zaznaczyc "Yes", czyli ze chce takiej karty, czy na obecną chwilę nie jest to konieczne ?
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, kormel napisał:

Cześć, wypełniłem juz praktycznie cały wniosek i pozostało mi pytanie "

Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card? Error
"
Z tego co wiem jest to program emerytalny i powinienem w nim zaznaczyc "Yes", czyli ze chce takiej karty, czy na obecną chwilę nie jest to konieczne ?

to jest taki numer jak PESEL i teraz potrzebujesz czy nie? Potrzebujesz i zaznacz tak. To jest do umów,pracy itd

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich.

Kilka dni temu pochwalilem sie pozytywnym wynikiem z loterii, jako ze jestem teraz w US ( ) mam kilka pytan...Mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie odpowiedziec.

Bylem juz na spotkaniu z jednym prawnikiem ale nie potrafil odpowiedziec mi z miejsca i poszuka odpowiedzi.

1. Czy rozsadnym jest wypelnianie i rozpoczecie DS260 teraz czy poczekac do poczatku Sierpnia jak bedziemy mieli nowe wizy ? Do kiedy mozna poczekac z wypelnieniem DS 260 ?

2. Planuje zaczac wypelniac DS 260 bedac tu w US ale w Grudniu chcialbym przyjechac do Polski i poczekac do momentu wizyty w ambasadzie.

Mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie poradzic/odpowiedziec.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak podasz numer to Ci odpowiemy czy realna jest rozmowa w grudniu. Te odpowiedzi po części masz na stronach rządowych i forum.

masz niski numer to nie możesz czekać z ds do sierpnia bo nie zostaniesz zaproszony w grudniu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie musi byc w Grudniu, moze byc w Styczniu albo Lutym. moj numer to 23XXX. Po prostu nie chce zaczynac DS260 a potem zablokowac sobie mozliwosci przylecenia w Lipcu i aplikacji o H4 i H1B1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, Janusz666 napisał:

Nie musi byc w Grudniu, moze byc w Styczniu albo Lutym. moj numer to 23XXX. Po prostu nie chce zaczynac DS260 a potem zablokowac sobie mozliwosci przylecenia w Lipcu i aplikacji o H4 i H1B1.

to napiszę tak ze kwiecień,maj 2018 możesz mieć rozmowę a jesli chodzi o wysłanie to bym to wysłała w najbliższym czasie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

dzieki :)

Prawnik zarzadal sobie $4200 za oboje nas. Nie wiem tak naprawde na ile on bedzie pomocny, wszystko moge zrobic samemu na to wyglada. Tylko odpowiedzi na te najtrudniejsze pytania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o ten pobyt? Jesli masz zakaz jesli masz to i tak po rozmowie dostaniesz informacje o tym i później działanie,a tak sam wypełnij wniosek..

jak wypełniałeś wniosek o wizę kolejną to wpisałeś ile byleś w USA?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Sorry ale nie rozumiem pierwszej części. 

Tak wpisywałem..

Edytowane przez Janusz666
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli wypisałeś i dali Ci wizę a do tego wpuścili to nie masz zakazu wjazdu.

a co do pierwszej części to po rozmowie z Konsulem dostajesz odpowiedź co do wizy i zakazu wjazdu. A prawnik jeśli Ci pomoże to ze zniesieniem zakazu wjazdu. A z tego co piszesz to nie masz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok rozumiem . Tak nie mam zakazu. Prawnik zająłby się wypełnianiem wniosku i aplikacja. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎5‎/‎16‎/‎2017 o 00:55, Printer napisał:

bardzo Ci dziękuję za to stwierdzenie powyżej :)))

...wiedziałem że mogę z Wami iść na piwko : )

andyopole z Tobą też  : )

do zobaczenia w USA, mam nadzieję ,że rozmowa w konsulacie w tym roku będzie taka miła jak w ubiegłym...wniosek o wizę pracowniczą tym razem : )

Nauczka sie przyda, na szczescie strasznie drogo nie bylo. Teraz juz zapamietasz ze nie tylko pisac ale I czytac trzeba porzadnie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, Janusz666 napisał:

Ok rozumiem . Tak nie mam zakazu. Prawnik zająłby się wypełnianiem wniosku i aplikacja. 

? Nie masz na co pieniedzy wydawac ?? Przeciez wypelnienie tego jest dosc trywialne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kzielu wiem o tym ale poza aplikacja mam kilka zagwostek i liczyłem ze mi pomoże.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja znajoma rowniez zostala wylosowana w tym roku w DV. Czy ma szanse otrzymac wize jesli nie zna angielskiego? Czy interview bedzie mozna prowadzic po polsku z konsulem?
Rozumiem, ze ja moge wypelnic DS260 w jej imieniu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, spaniard napisał:

Moja znajoma rowniez zostala wylosowana w tym roku w DV. Czy ma szanse otrzymac wize jesli nie zna angielskiego? Czy interview bedzie mozna prowadzic po polsku z konsulem?
Rozumiem, ze ja moge wypelnic DS260 w jej imieniu?

mozesz wypelnic,rozmowa może być po polsku lecz co dalej tam na miejscu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, mam jeszcze jedno pytanie. Czy po wypełnieniu wniosku DS-260 powinienem dostać jakiegoś maila zwrotnego ? Próbowałem znaleźć takowa info przez lupke, ale nie mogłem, przewertowałem kilka stron ale też jakoś bez efektu. Ogolnie też mnie ciekawi jakie powinienem dostać maile. Z terminami jakimis ? Z badaniami jakie mam wykonać ? Pozdrawiam 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, kormel napisał:

Hej, mam jeszcze jedno pytanie. Czy po wypełnieniu wniosku DS-260 powinienem dostać jakiegoś maila zwrotnego ? Próbowałem znaleźć takowa info przez lupke, ale nie mogłem, przewertowałem kilka stron ale też jakoś bez efektu. Ogolnie też mnie ciekawi jakie powinienem dostać maile. Z terminami jakimis ? Z badaniami jakie mam wykonać ? Pozdrawiam 

odpowiedź masz tutaj ze po wysłaniu ds drukujesz stronę z potwierdzeniem lub tez możesz to później zrobić

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/documents/Submit_Visa_Application.html

na 6-8 tygodni przed rozmowa dostaniesz email,sprawdzasz spam bo czasami to tam trafia. Wtedy zaczynasz robić badania,kompletować dokumenty. Na forum będziemy podawać jakie numery są zapraszane .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na stronie loterii tez sprawdzisz kiedy masz rozmowę w tym czasie kiedy dostaniesz email.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz