gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany   209 głosów

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

1163 postów w tym temacie

17 minut temu, Finch napisał:

a wygrał ktoś kiedyś za pierwszym razem tak z ciekawośći?

tak sa takie osoby w tej edycji i kiedyś byly. Forum zna takie historie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

22 minuty temu, sly6 napisał:

widzę ze malo czytasz forum i ze ludzie z numerami wyższymi dostawali wizę. Pamiętaj ze trochę ludzi nie wysyła ds260,wysyła i nie idzie na rozmowę lub na rozmowie tej wizy nie dostają np zakaz wjazdu na teren USA. Pomyśl trochę w taki sposób.

Fakt nie kazdy jest rezydentem forum aby wszystko wiedziec. Troche inaczej myslalem z tymi 50tys wiz. 

Dziekuje za odopwiedz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Finch napisał:

Mnie się udało za pierwszym razem :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

28 minut temu, Sparrow napisał:

Mnie się udało za pierwszym razem :D

Ja tez zostalem wylosowany w tegorocznej loterii 1x zobaczymy co bedzie dalej 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Rafcio28 napisał:

To jak moj CN ma 27xxx to mam slabe szanse na rozmowe bo np. duzo bedzie wylosowanych z rodzinami ktorzy mieli nizsze numery odemnie i te 50tys zostanie szybko rozdane :( 

ps: wylosowany zostalem za 1x 

Powiedzialbym ze masz calkiem spore szanse na rozmowe.

Numery nie sa przydzielane jeden po drugim, sa znaczne przerwy. Wiele osob wysyla zgloszenie, zostaje wylosowanym patrzy na koszta i okazuje sie ze nie maja takiej kasy na wize lub tez wize + koszta na start w USA albo stwierdzaja ze jednak nie chca wizy lub doczytaja ze sie nie kwalifikuja (oni stanowia okolo 75% wylosowanych), dodaj do tego odrzucone aplikacje (brak kwalifikacji, bledy przy wypelnianiu wniosku, itp). W sumie daje to total okolo 80% 

Podsumowujac, z tym numerem powinienes miec rozmowe gdzies czerwiec/lipiec/sierpien - moze maj.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Mam pytanie potwierdzające czy dobrze zrozumiałem odpowiedzi na forum :)

Jeśli moja narzeczona z dniem 30.06 zmieni stan cywilny, w drugiej połowie lipca będzie miała nowy paszport (z nowym nazwiskiem) to możemy teraz wysłać DS260 (tj. połowa czerwca), a w momencie kiedy konsul zaprosi ją na rozmowę poinformować o zmianie stanu cywilnego, o zmianie nazwiska i o tym że mąż (czyli ja) również ma być objęty programem wizowym? 

Druga opcja to napisać maila z prośbą o zmianę w formularzu i zaktualizowanie informacji? I druga opcja wiąże się z przesunięciem terminu rozmowy (mamy niski numer)?

Dziękuje z góry za wyjaśnienia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak dobrze rozumiesz. Tak właśnie jest. Pamiętaj by mieć paszporty dwa na rozmowie jak wyśle Twoja narzeczona dane z innego paszportu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godziny temu, Finch napisał:

My wylosowani za pierwszym razem :)

Moi wniosek has been not selected, ale of Zonyw wygrany:)

CN366xx

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rok temu i teraz jest trochę ludzi ze brali udział pierwszy raz w loterii i zostali wylosowani.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja z mężem wysłaliśmy dwa wnioski dla niego i dla mnie. Oczywiście po raz pierwszy. Jedno z nas zostało wylosowane. 34XXX, ciekawe na kiedy rozmowa. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 6/18/2017 o 03:21, sly6 napisał:

rok temu i teraz jest trochę ludzi ze brali udział pierwszy raz w loterii i zostali wylosowani.

Surprise !!! Loteria jest - loteria ?? Kazdy ma takie same szanse bez wzgledu na to ktory raz startuje... Kto by pomyslal...

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.06.2017 o 16:50, czarex napisał:

Powiedzialbym ze masz calkiem spore szanse na rozmowe.

Numery nie sa przydzielane jeden po drugim, sa znaczne przerwy. Wiele osob wysyla zgloszenie, zostaje wylosowanym patrzy na koszta i okazuje sie ze nie maja takiej kasy na wize lub tez wize + koszta na start w USA albo stwierdzaja ze jednak nie chca wizy lub doczytaja ze sie nie kwalifikuja (oni stanowia okolo 75% wylosowanych), dodaj do tego odrzucone aplikacje (brak kwalifikacji, bledy przy wypelnianiu wniosku, itp). W sumie daje to total okolo 80% 

Podsumowujac, z tym numerem powinienes miec rozmowe gdzies czerwiec/lipiec/sierpien - moze maj.

Pytanie, z numerem 14xxx kiedy mogę się spodziewać rozmowy i czy jeszcze w tym roku? dodam, że aplikację zamierzam wysłać teraz pod koniec czerwca.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Godzinę temu, SonFili23$ napisał:

Pytanie, z numerem 14xxx kiedy mogę się spodziewać rozmowy i czy jeszcze w tym roku? dodam, że aplikację zamierzam wysłać teraz pod koniec czerwca.

Jesli chcesz rozmowe ASAP to wyslij ASAP DS-260. Przetwarzanie DS-260 moze trwac i pol roku. Czy w tym roku? Nie wiem. Jesli to jak cos grudzien. Ja mialem numer 16xxx i pod koniec stycznia mialem, a DS-260 wyslalem tego samego dnia co wyniki byly. Wszystko zalezy ile "martwych" numerow po drodze. Realnie miedzy grudniem a lutym powinienes miec rozmowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znam dziewczyne ktora za pierwszym razem wylosowala i juz od miesiaca mieszka przy zatoce meksykanskiej. ja trafilam za drugim. za pierwszym razem tak sie nakrecalam ze wylosuje ze jak zobaczylam odp negatywna to juz za drugim razem nie wierzylam w ogole w wygrana ze zapomnialam sprawdzic wyniki , po kilku dniach mojemu mezowi sie przypomnialo.:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godziny temu, czarex napisał:

Jesli chcesz rozmowe ASAP to wyslij ASAP DS-260. Przetwarzanie DS-260 moze trwac i pol roku. Czy w tym roku? Nie wiem. Jesli to jak cos grudzien. Ja mialem numer 16xxx i pod koniec stycznia mialem, a DS-260 wyslalem tego samego dnia co wyniki byly. Wszystko zalezy ile "martwych" numerow po drodze. Realnie miedzy grudniem a lutym powinienes miec rozmowe.

pytanie kolejne, czy tłumaczyć nazwy szkół na angielskie, high school no ....? co wpisać przy high school jako degree? i czy przy university degree mogę wpisać "engineer", mimo, że z tego co wiem, u nich ta kwestia trochę inaczej wygląda, inż. jest chyba traktowany jako stopień wyższy niż master

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz, SonFili23$ napisał:

pytanie kolejne, czy tłumaczyć nazwy szkół na angielskie, high school no ....? co wpisać przy high school jako degree? i czy przy university degree mogę wpisać "engineer", mimo, że z tego co wiem, u nich ta kwestia trochę inaczej wygląda, inż. jest chyba traktowany jako stopień wyższy niż master

poza tym, jestem jeszcze studentem kolejnej uczelni, uzyskam stopień bachelor dopiero w 2018 roku, a w aplikacji jest : Number of Educational Institutions Attended i niestety nie da się wpisać Uczelni z przyszłą datą ukończenia, więc myślę, że chyba najlepiej to po prostu pominę

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech sie inni tutja wypowiedzą , ale ja bym to pominął, masz odpowiednie minimalne wykształcenie to starczy .Ewentualnie jak zapytają podczas rozmowy to się pochwalisz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, SonFili23$ napisał:

poza tym, jestem jeszcze studentem kolejnej uczelni, uzyskam stopień bachelor dopiero w 2018 roku, a w aplikacji jest : Number of Educational Institutions Attended i niestety nie da się wpisać Uczelni z przyszłą datą ukończenia, więc myślę, że chyba najlepiej to po prostu pominę

Ja nie tlumaczylem nazw szkol.

Jak wpiszesz uniiweerek jak niie masz go skonczonego to dostananiesz odmowe wizy. Wpisujeszz wszzystko na stan obecny.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, SonFili23$ napisał:

Nie jest. Generalnie nie ma takiego stopnia jak engineer. BS in xxx Engineering etc. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.06.2017 o 10:13, sly6 napisał:

tak sa takie osoby w tej edycji i kiedyś byly. Forum zna takie historie.

Ja i moja narzeczona wygraliśmy za 1 razem ... dwa x zielona karta :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, to moj pierszy post

Za trzecim razem udalo mi sie wygrac w loteri, ze wzgledu na moj charakter pracy i brak internetu w trasie , potem oczywiscie doczytalem ze numer pasztortu jest potrzebny a ja paszportu nie mialem to troche mi sie to przedłużyło wszystko. Dopiero dzis zlozylem wniosek ds 260 i tu moje pytanie :

czy tak pozne wyslanie ds 260 ma wplyw na termin rozmowy ? numer CN :

2018EU00013xxx

aha , nie wiem czy cos przeoczylem ale jak dzis to wypelnialem to nie dodawalem nigdzie zdjecia , bedzie potrzebne dopiero na rozmowe ewentualnie czy jak ? 

dziekuje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, wujekWONT napisał:

Witam, to moj pierszy post

Za trzecim razem udalo mi sie wygrac w loteri, ze wzgledu na moj charakter pracy i brak internetu w trasie , potem oczywiscie doczytalem ze numer pasztortu jest potrzebny a ja paszportu nie mialem to troche mi sie to przedłużyło wszystko. Dopiero dzis zlozylem wniosek ds 260 i tu moje pytanie :

2018EU00013xxx

aha , nie wiem czy cos przeoczylem ale jak dzis to wypelnialem to nie dodawalem nigdzie zdjecia , bedzie potrzebne dopiero na rozmowe ewentualnie czy jak ? 

dziekuje

zdjęcia będą potrzebne na badaniach i samej rozmowie. Co do numeru to jesli będzie Twój numer dostępny a urząd nie zdarzy przetworzyć ds to zostaniesz zaproszony na późniejszą datę. Może nie będzie źle,zależy ile osób nie wysłalo ds bo na forum były przypadki ze ktoś wysłała ds np na jesieni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.06.2017 o 11:44, wujekWONT napisał:

Dopiero dzis zlozylem wniosek ds 260 i tu moje pytanie :

2018EU00013xxx

Gratulacje!

Tak, bedzie mialo prawdopodobnie wplyw. Ale nie duży. DS-260 srednio kolo 6 miesiecy przetwarzaja... Numer masz niski, wiec moze zaistniec sytuacja, ze w visa bulletin bedzie ze powinienec miec rozmowe a zaproszenie na rozmowe dostaniesz w pozniejszym terminie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Mam tylko jedno pytanie.

Czy odpisy aktu urodzenia i aktu małżeństwa muszą być tłumaczone na j. angielski?

"You will also need to bring a photocopy of each document. You will be required to bring these documents to your visa interview at the U.S. Embassy or Consulate, along with any translations required. " taki wpis na stronie https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

a taki :
"Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego.: " na https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/wiza-loteryjna/

Edytowane przez flc
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.