Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minut temu, Joanna30 napisał:

Taka mała uwaga co do nowych użytkowników - więcej chęci szukania odpowiedzi na pytania, które Was bolą (a są to pytania powtarzające się co roku, więc wystarczy czasem tylko użyć opcji "wyszukaj" ;) ), a mniej chęci rozstawiania wszystkich po kątach :)

A dla zachowania odpowiedzi w temacie, to taki temat sprzed kilku lat, którego odpowiedzi tez mogą się przydać ;)

 

 

tylko nie zaśmiecajmy go. I czas aby trochę posprzątać co nie które tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolejne pytanie - chęć zawarcia ślubu cywilnego musi być zgłoszona w urzedzie co najmniej 31 dni przed ślubem. Dostałem poradę że powinienem wysłać DS260 samemu, przypuśćmy w maju 2017 czyli teraz, powiedzmy 25 października dostanę informację że rozmowa jest 1 grudnia. Wtedy zapisuje się na badania oraz de facto mam 35 dni na ogarnięcie ślub (na który muszę czekać co najmniej 31 dni...) i odbywa się on kilka dni przed rozmową??? Nie mówiąc o problemach paszportowych typu zmiana nazwiska itp. Czy to nie jest nienormalna sytuacja? Czy moja żona też musi mieć wysłany pełny formularz DS260 czy jak to wygląda? Bo rozumiem że badania musimy wtedy dokładnie takie same przechodzić? Czy ktoś robił w ten sposób i to ogarnął?

I drugi wariant - wysłanie DS260 w maju, ślub powiedzmy lipiec, edytowanie DS260 i dołączenie żony (wiem że wtedy mam później rozmowę ale chyba z numerem 99XX nadal nie powinno być problemów z tym że nie mieć rozmowy w ogóle? i ponownie, czy wtedy cały DS260 się wypełnia dwa razy? czy jest tak że jest jeden DS na mnie i drugi na żonę czy po prostu w moim dołączam informację że jestem żonaty i z zoną chce wyjechać? To jest chyba rozsądniejszy wariant? wtedy rozmowa powiedzmy na wiosnę?

a może lepiej na razie w ogole nie wysylać ds260 i zrobic to dopiero po slubie ktory bedzie powiedzmy w lipcu?

Wiem że pytania są szczegółowe ale prosiłbym o odpowiedź jeśli ktoś zna bo nie chce czegoś spalić na stracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kowalczyk masz na tyle niski numer, że spokojnie możesz wszystko ogarnąć po ślubie.

Ale możesz też wysłać DS-260 teraz, potem ślub, żona zmienia paszport, itp., a w chwili zaproszenia na rozmowę zgłaszasz w ambasadzie, że jest Was już dwoje i tyle. Nie czekajcie ze ślubem aż do chwili, kiedy dostaniesz zaproszenie na rozmowę, bo się możecie nie wyrobić przed ;)

Zależy od Ciebie, jak chcesz zrobić. Bo opcje masz dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szaman napisał:

tutaj macie coś ciekawego a propos "valid" od BRITA 

 

http://britsimonsays.com/dv2018-information-entered-not-valid-update-2/

Kolejna ciekawa hipoteza, aczkolwiek można w takim razie postawić tezę, iż prawdopodobnie osoby z tego niepodłączonego dysku nie zostały uwzględnione w losowaniu w takim razie i aby nie powtarzać całości procesu - wszyscy będą udawali, że wszystko jest ok :) (trzymam kciuki za Was, aby teza ta okazała się chybiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciopa napisał:

Kolejna ciekawa hipoteza, aczkolwiek można w takim razie postawić tezę, iż prawdopodobnie osoby z tego niepodłączonego dysku nie zostały uwzględnione w losowaniu w takim razie i aby nie powtarzać całości procesu - wszyscy będą udawali, że wszystko jest ok :) (trzymam kciuki za Was, aby teza ta okazała się chybiona).

A myślisz że jest możliwe ponowne losowanie lub dolosowanie? Tak z Twojego punktu widzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz punkt widzenia nie ma tu nic do rzeczy ;) po prostu trzeba cierpliwie czekać. Chociaż dziwnie długo to trwa. 
Jakby nasze numery w ogóle nie brały udziału i nie wiedzą co z zrobić z fantem ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bq11 napisał:

nasz punkt widzenia nie ma tu nic do rzeczy ;) po prostu trzeba cierpliwie czekać. Chociaż dziwnie długo to trwa. 
Jakby nasze numery w ogóle nie brały udziału i nie wiedzą co z zrobić z fantem ;)
 

Masz racje,pewnie za jakis czas będzie informacja od nich co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...