Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

A mam takie pytanie trochę z innej beczki... czy kiedyś dawno temu można było wygrać GC w DV lotery i odstąpić ją swojej córce i jej mężowi? Bo mam kolegę który twierdzi, że jego mama wylosowała i tak właśnie zrobiła - i faktycznie jego siostra z mężem wyjechała wtedy do US i są tam do dziś... ale to było dobre 10 lat temu. Zastanawia mnie czy faktycznie były takie opcje?

bajki i lepiej byś tego nie powtarzal jako pewnik..a jako opowieść z mchu i paproci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to posłuchasz innych opowieści i musisz uważać by się w to nie wkręcić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie mam kolejne pytanko jak jest z tym wnioskiem o nie karalność czy jak go wezmę teraz będzie on ważny do przyszłego roku bo tak pewnie będę miał spotkanie czy musi być brany przed samym spotkaniem w ambasadzie bo kawałek mam do miasta w którym wydaja owe wnioski a jutro akurat w nim będę proszę o pilną odpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Dawid Paluch odpowiedź na to i wiele innych pytań już znajduje się na forum, były przedyskutowane w każdą możliwą stronę.

Nie potrafię zrozumieć osób, które trafiają na forum i zamiast skorzystać z ogromnej ilości informacji i faktu, że komuś chciało się poświęcić czas na ich napisanie - wolą iść na łatwiznę i po raz enty zakładać takie same wątki / zadawać te same pytania... :angry:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minutes ago, Dawid Paluch said:

Witam ponownie mam kolejne pytanko jak jest z tym wnioskiem o nie karalność czy jak go wezmę teraz będzie on ważny do przyszłego roku bo tak pewnie będę miał spotkanie czy musi być brany przed samym spotkaniem w ambasadzie bo kawałek mam do miasta w którym wydaja owe wnioski a jutro akurat w nim będę proszę o pilną odpowiedz pozdrawiam.

Oficjalnie zaswiadczenie z KRK nie ma "daty waznosci", ale ambasada wymaga zeby nie bylo starsze niz rok i sugeruje zeby bylo wydane jak najblizej rozmowy:

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/zaswiadczenia-o-niekaralnosci/

Co do samego zaswiadczenia to mozna je zamowic poczta:

https://obywatel.gov.pl/praca-i-biznes/uzyskaj-zaswiadczenie-z-krajowego-rejestru-karnego#scenariusz-listownie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwolniło się jedno miejsce w PL w przedziale 11 tyś - znajomi zostali wylosowani, ale się rozwodzą i główny aplikant na złość obecnej żonie nie proceduje dalej wniosku i nie zgadza się na wyjazd jej z dziećmi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest! Przyszło końcu zaproszenie do ambasady - na 4 grudnia :) 

juz sie nie mogę doczekać... 

na kiedy celować z wizyta u lekarza? Po 20 listopada będzie ok?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, MeganMarkle napisał:

ale fajnie :) zazdroszczę..ja dalej czekam :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

33 minuty temu, MeganMarkle napisał:

dowiedz się wcześniej z teminami by nie bylo ze 20 i musisz czekać . Powinno być ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie mam o rejestracje spotkania w ambasadzie na tej stronie:  cgifederal.secure.force.com

czy tam każdego z nas mam osobno zajerestrowac? W sensie siebie męża i dziecko? Bo ja rejestruje siebie to pojawia sie na końcu okienko "add dependent" dodaj osobę towarzysząca i jak próbuje dodać np męża to mi mówi ze nie mogę bo dane tej osoby zostały juz wykorzystane w rejestracji innej osoby... tzn ze osobno każde z nas juz jest zarejestrowane? To po co ta opcja dodania osoby towarzyszącej? Rozumiem ze chodzi o opcje gdyby kogos przybyło w rodzinie pomiędzy złożeniem DS260 a rozmowa w ambasadzie?

@stars & stripes jak było u Ciebie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, juz wiem o co chodzi....mąż ma juz swoje konto na tym portalu, z czasów gdy dawno temu aplikowal o wizę turystyczna. Dlatego jak go chce dodać to mi wyskakuje ze juz jest taki aplikant w systemie. Sam sie musi zarejestrować jako mój spouse. Córkę udało mi sie dodać do siebie :) może ktoś kiedyś będzie miał podobna sytuacje...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz